Gugała w #PorankuLIVE: Media za bardzo się upolityczniły, stawały po jednej stronie. Tzw. "niepokorni"...

- W Polsce nie ma już zaufania do mediów. Za bardzo się upolityczniły - mówił w #PorankuLIVE w Gazeta.pl Jarosław Gugała, dziennikarz PolsatNews. - Nie zgodzę się jednak, że podczas kampanii w mediach była asymetria. PiS miało swoje media, dużo bardziej zaangażowane niż jakiekolwiek inne media ''mainstreamu'' - dodał.
- Nie uważam, żeby w pokazywaniu kampanii w mediach była jakaś asymetria. Prawo i Sprawiedliwość też ma "swoje" media, które są jeszcze bardziej zaangażowane niż te "mainstremowe". W pozostałych mediach stosunek do Platformy bywał krytyczny, co nie zdarzało się w stosunku do PiS-u w prasie, która sprzyja tej partii - mówił w Gazeta.pl Jarosław Gugała, szef "Wydarzeń" Polsatu.

"Nadmierne zaangażowanie dziennikarzy źle się kończy"

Przyznał, że choć mediów w Polsce jest coraz więcej, odbiorcy dostają coraz więcej informacji, to jednak duże media przestają być autorytetem. - Prawdą jest to, że w Polsce ludzie nie mają do końca zaufania do mediów. Nie jesteśmy autorytetem i sami doprowadziliśmy do takiego stanu. Ludzie słuchają mediów, ale puszczają to mimo uszu, mają swój rozum. Media za bardzo się upolityczniły, stawały po jednej lub po drugiej stronie. Same przyklejały sobie łatki - ocenił Gugała. - Nadmierne zaangażowanie polityczne dziennikarzy zawsze kończy się problemami dla tych dziennikarzy - dodał.

PiS chce wyrzucić Lisa?

Zapytany, jaki będzie los programu Tomasza Lisa w TVP, po tym jak politycy m.in. Przemysław Wipler, zapowiadali, że program "Tomasz Lis na żywo" zejdzie z anteny po wyborach. Gugała zaśmiał się i stwierdził, że "nie potrafi, a nawet nie chce odpowiadać na to pytanie".

Zobacz cały program #PoranekLIVE. Rozmowa z Jarosławem Gugałą zaczyna się w 50. minucie programu:Więcej o:
Komentarze (89)
Gugała w #PorankuLIVE: Media za bardzo się upolityczniły, stawały po jednej stronie. Tzw. "niepokorni"...
Zaloguj się
 • fakit.pl

  Oceniono 33 razy 17

  Teraz anteną zawładnie Pośpieszalski i Terlikowski.
  Będzie OBIEKTYWNIE i po bożemu...

 • zielona-galazka

  Oceniono 21 razy 15

  Tzw "niepokorni" byli bardzo pokorni w stosunku do Biereckiego. Bo nie kąsa się ręki która żywi.

 • blechtrommel

  Oceniono 39 razy 13

  Wysyp komentarzy głupich i głupszych. Czasem mam wrażenie, że gazetę czytają głównie ludzie, którzy jej nienawidzą. Paranoja...

 • psakreda

  Oceniono 11 razy 11

  Jacy niepokorni toż to dyspozycyjne d.polizy!

 • nikki124

  Oceniono 4 razy 2

  Fakt, faktem.Ci niezależni, uzależnili się...Źle to świadczy o samych dziennikarzach, ale jeszcze gorzej o samym zarządzie mediów, który powinien kłaść nacisk na bezstronną wiarygodność, z brakiem miejsca na angażowanie własnych upodobań politycznych.

 • asmok6

  Oceniono 6 razy 2

  Prosze sobie nie zawłaszczać określenia niepokorni. Jest dokładnie odwrotnie. To właśnie typowi reprezentanci pokolenia pokornych.
  Polecam lekturę powieści Edmunda Wnuka-Lipińskiego. Cykl Apostezjon. Wprawdzie w założeniu miała to być wizja przyszłości po zwycięstwie socjalizmu. Ale ZSSR upadło, a socjalizm żyje dalej i jest bardzo aktualna wizja przyszłości, która grozi nam jeśli dalej będziemy ulegać poprawności politycznej i zapędom Unii do uregulowania nam życia.
  Tam właśnie jest pokolenie pokornych - ludzi którzy bezrefleksyjnie akceptują narzucane im ramy w których muszą żyć.

 • plorg

  Oceniono 27 razy 1

  "Gugała w #PorankuLIVE: Media za bardzo się upolityczniły."

  A gdzie była Gugała przez ostatnie 8 lat?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 1

  znamienna była wczorajsza wypowiedz o kulturze "niezależnego" Wolskiego - gdzie wyzwał rzad, parlament i byłego prezydenta od chamów - takie te media niezależne jak za przeproszeniem ta stara (ex PZPRowska) qu... która udaje dziewice

 • czerwone_winko

  Oceniono 7 razy -1

  W Polsce nie ma rzetelnych, obiektywnych, niezależnych mediów. Są tylko - cytując klasyka - PiS-owskie ku.... i POowskie ku.... I w tym się akurat z Gugałą zgadzam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX