Gowin rakiem wycofuje się z obietnic PiS? Zobacz, co naprawdę powiedział w RMF FM

- 500 zł na dziecko i obniżenie wieku emerytalnego to nie są czyny, na które byłoby to państwo stać - miał powiedzieć na antenie RMF FM Jarosław Gowin - a przynajmniej taki cytat krąży na Twitterze. Sprawdzamy, jak było naprawdę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jarosław Gowin był gościem porannej audycji Kondrada Piaseckiego w RMF FM. Po zakończeniu programu na polityka - typowanego jako szef MON w rządzie PiS - spadła fala krytyki.

"Nie czekał nawet do oficjalnych wyników, by przyznać, że w sumie nie damy rady z obietnicami", "dużo szybciej niż myślałem Gowin zaczął "wspieranie" Zjednoczonej Prawicy - to tylko niektóre z komentarzy. Sprawdziliśmy, czy prezes Polski Razem rzeczywiście wycofuje się z obietnic PiS.

Sondaż wyniki sondażowe late poll z 90 proc. badanych komisji: PiS - 37,7 proc. PO - 23,6 proc., Kukiz'15 - 8,7 proc., .Nowoczesna- 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., PSL - 5,2 proc. Nie zmienił się wynik partii KORWiN - 4,9 proc i Razem 3,9 proc.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (232)
Gowin rakiem wycofuje się z obietnic PiS? Zobacz, co naprawdę powiedział w RMF FM
Zaloguj się
 • frodozbagien

  Oceniono 121 razy 115

  Baaardzo niekomfortowa sytuacja zwycięzców; jeśli nie zrealizują obietnic - zostaną zlinczowani przez motłoch; jeśli zrealizują - rozwalą finanse publiczne, co wywoła kryzys i ludzie ich zlinczują;
  Gratuluję panie prezesie.

 • viaac

  Oceniono 76 razy 68

  Co pan opowiada, panie Gowin? Przecież PiS ma gotowe projekty ustaw. Sam prezydent pochylał się nad problemem wieku emerytalnego.
  Jaki audyt? Jakie obliczenia?
  Prezydent i największa - do tej pory - partia opozycyjna nie znała niby stanu polskiego państwa?
  Tak się Szydło oburzała, że jej konkurencja polityczna prezentuje bzdurne wyliczenie i że Polskę na to wszystko stać, a teraz co?

 • antykaczysta40

  Oceniono 73 razy 65

  Cieszę się, że mogę jeszcze pisać w anty-reżimowej gazecie.
  P.S. Gowin za pół roku przejdzie do Kukiza.

 • pyffello114

  Oceniono 56 razy 48

  Ten Gowin - to taki krakowski cwaniaczek. Najpierw, potrfił tak sprytnie wkraść się w łaski Donalda Tuska, że premier zrobił go ministrem sprawiedliwości.Teraz, z kolei,łasi się do Kaczyńskiego,
  staje na wiecach obok niego, klaszcze mu zawzięcie i podlizuje się bez najmniejszej żenady. Okazuje się, że tym razem zabiegał o stanowisko ministra obrony narododwej.
  Pan Gowin jest człowiekiem, który ma sobie za nic lojalność wobec
  swoich wyborców. Pan Gowin swój mandat sejmowy zdobył jako poseł Platformy
  Obywatelskiej a nie dlatego aby miał budzić zachwyt wyborców. Gdyby Platforma nie umieściła go na swojej liście wyborczej, pies z kulawą nogą by o nim nie słyszał i NIKT by na niego nie głosował.Nie obowiązek, ale zwykła ludzka przyzwoitość
  nakazywałaby zwrocić mandat poselski zdobyty z rekomendacji PO.
  Czego byśmy nie mówili o panu Palikocie, to musimy przyznać, że zachował on się honorowo, zdając mandat poselski zdobyty w barwach PO. Na takie honorowe postępowanie nie było jednak stać pana Gowina.
  Jaką wartość może dzisiaj mieć to, co robi lub mówi pan Gowin po tym,kiedy
  z faryzejskim uśmieszkiem świętoszka :zapewniał swoich kolegów z PO i nas wszystkich:
  Ja nie wyjdę z Platformy, ja nie opuszczę Platformy, moje miejsce jest w PO.
  Gowin w ten sposób bajerował swoich kolegów z PO tuż przed wyborami przewodniczącego Platformy, w których startował. Po przegranych wyborach nie potrzebował dużo czasu, aby zrobić z gęby cholewę i wystąpił z PO.
  W wyborach do Parlamentu Europejskiego pokazaliśmy panu Gowinowi, że w Parlamencie Europejskim
  nie ma miejsca dla tych, którzy robią z gęby cholewę.
  A oto jeszcze opinia o panu Gowinie wybitnego znawcy polskiej sceny politycznej, Jacka Żakowskiego w czasie, kiedy pan Gowin był jeszcze w PO:
  Jacek Żakowski dla portalu "Gazeta.pl":
  - Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski. Wydaje mi się, że jest to jeszcze gorszy chwast polityczny niż Jan Rokita czy Zyta Gilowska, którzy symbolizują najgorszy okres PO. Bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w Platformie - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Jacek Żakowski.
  Czy Gowin nauczy kadrę oficerską, jak robić z gęby cholewę??

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 88 razy 44

  już widzę elektorat pisu jak na darmo czeka z wyciągniętą łapką, a tu nie dość ze forsy nie przybędzie to jeszcze haracz na Episkopat wzrośnie ;-)

 • pan.szklanka

  Oceniono 54 razy 42

  Nie będzie 500 zł na dziecko, ale będzie amnestia za gwałt (popełniony w związku sakramentalnym) spowodowany chęcią zdobycia owych 500 zł.

 • leser.1

  Oceniono 49 razy 41

  byle "dzieło boże" miało się dobrze.
  Reszta to pikuś.

 • dziadekjam

  Oceniono 49 razy 39

  Gowin to ścisła czołowka polskich goownopolityków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX