Olejnik pyta Czarneckiego: Wybory były sfałszowane? Zmieszanie. "Zaskoczyła mnie pani tym pytaniem"

Pierwsze wyniki sondażowe mówiły o 242 mandatach dla PiS; w nocy ten wynik spadł jednak do 237 mandatów. - Wybory zostały sfałszowane? - pytała na antenie Radia ZET Monika Olejnik. A jej gość nie bardzo wiedział, co odpowiedzieć.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zarzuty o fałszowaniu wyborów były wysuwane przez PiS niemal za każdym razem, gdy partia nie odnosiła oczekiwanego sukcesu. Ostatni raz taki zarzut z sejmowej mównicy wypowiedział wprost Jarosław Kaczyński - ówczesny lider opozycji ostro skrytykował zamieszanie, które powstało podczas liczenia głosów w wyborach samorządowych.

- W ciągu nocy straciliście pięć mandatów. Wybory zostały sfałszowane? - pytała Ryszarda Czarbeckiego Monika Olejnik. - Zaskoczyła mnie pani tym pytaniem. To jest normalne, że wyniki się zmieniają w ciągu nocy - tłumaczył gość.

- Czyli nie ma fałszerstwa? - dopytywała prowadząca. - Tego przecież nie wiemy z góry, na razie takie sygnały do nas nie napłynęły. Natomiast rządzimy póki co samodzielnie - wahał się zbity z tropu Czarnecki.

"Będziemy mieć Budapeszt w Warszawie?"

Olejnik chciała też wiedzieć, jak będą wyglądały założenia polityki międzynarodowej pod rządami PiS. - To się okaże. Ale oczekuję ściślejszej współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, która jest traktowana jako piąte koło u wozu - mówił Czarnecki.Europoseł PiS został też zapytany o słynną wypowiedź Kaczyńskiego, który mówił, że "przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt". - On zapowiadał w ten sposób, że Viktor Orban po dwóch kadencjach bycia w opozycji doszedł do władzy. To się właśnie teraz zrobiło - tłumaczył.

- Doskonale pan wie, że miał co innego na myśli - nie odpuszczała prowadząca. - Nie, właśnie to. Słuchałem tego przemówienia na żywo - nie chciał się zgodzić Czarnecki.

Sondaż wyniki sondażowe late poll z 90 proc. badanych komisji: PiS - 37,7 proc. PO - 23,6 proc., Kukiz'15 - 8,7 proc., .Nowoczesna- 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., PSL - 5,2 proc. Nie zmienił się wynik partii KORWiN - 4,9 proc i Razem 3,9 proc.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: