Od ogłoszenia wyników nie minęła nawet doba. A Kukiz przewiduje: Nie wierzę, że ten Sejm przetrwa cztery lata

Ugrupowanie Pawła Kukiza to trzecia siła wyborcza w Sejmie VIII kadencji - wynika z sondaży late poll. Ale choć PKW nie zdążyło jeszcze ogłosić ostatecznych wyników wyborów, lider partii już przewiduje, że nowy Sejm nie przetrwa długo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Kukiz był gościem porannej audycji w Radiu ZET. Muzyk po raz kolejny podkreślił, że z całą pewnością nie będzie w rządzie i przypomniał, że "jego zadaniem jest zmiana prawa".

Na pytanie, jak czuje się z wiadomością, że PiS będzie rządziło samodzielnie, Kukiz zapewnił: Świetnie! Nie będzie miał żadnych powodów, aby w przypadku niewywiązania się z obietnic mówić, że ktoś im przeszkadzał - mówił.

O nowym Sejmie

Lider ugrupowania Kukiz '15 przewiduje jednak, że nowy rząd nie doczeka do końca kadencji. - Nie wierzę, że ten Sejm przetrwa cztery lata. Spełnienie tych obietnic graniczyłoby z cudem - ocenił. I dodał, że obietnice PiS są niespełnialne, choć on sam chciałby, żeby Polakom żyło się jak najlepiej.

O porażce PO

- Cena za symboliczne ośmiorniczki była niezwykle wysoka - stwierdził Kukiz pytany o przyczyny porażki PO. - Partią obciachu stała się Platforma Obywatelska. I to na własną prośbę - dodał.

O sytuacji PSL

Kukiz przewiduje też, że jako pierwsi w koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego mogą wejść ludowcy. - Na pierwszy ogień pójdzie PSL, który dołączy do koalicji z PiS w zamian za miejsca w spółkach skarbu państwa - mówił.

Sondaż wyniki sondażowe late poll z 90 proc. badanych komisji: PiS - 37,7 proc. PO - 23,6 proc., Kukiz'15 - 8,7 proc., .Nowoczesna- 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., PSL - 5,2 proc. Nie zmienił się wynik partii KORWiN - 4,9 proc i Razem 3,9 proc.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Więcej o:
Komentarze (128)
Od ogłoszenia wyników nie minęła nawet doba. A Kukiz przewiduje: Nie wierzę, że ten Sejm przetrwa cztery lata
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 38 razy 26

  Kukiz jest naiwny jak dziecko. Ci jego posłowie pobiegną od razu do PiS-u jakby tylko miały być przedterminowe wybory. Nikt nie będzie taki głupi, że pozbawi się niezłych dochodów tylko dlatego bo ich szef będzie robił zadymę. Historia partii Palikota, to najlepszy przykład.

 • kkes

  Oceniono 41 razy 25

  Szokujące jest to, że aż tyle osób zagłosowało na tego prymitywnego gościa

 • nickodem2

  Oceniono 24 razy 20

  Klub Kukiza nie ma szans przetrwać. Rozmontują mu klub szybciej, niż rozpadał się Palikot.

 • antekpociecha

  Oceniono 19 razy 17

  No dobra to jak obstawiacie wpierw pomnik na Krakowskim czy wojna z ruskami o tupolewa? mam na myśli pierwszy miesiąc, zaraz po wotach dziękczynnych dla wiadomych.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 30 razy 16

  Do wygrania wyborów wystarczyło w tym głupim kraju stosować zasady NLP, hipnozy i pluć na rządzących. Do rządzenia gospodarką te sztuczki semantyczne nie wystarczą. Nie wystarczy opowiadać jak to jest potrzebna "dobra zmiana" opowiadać o poruszającej instynkt stadny "drużynie". Teraz trzeba zacząć kierować gospodarką w taki sposób, aby opluwany w kampanii " kapitał zagraniczny" jaki zatrudnia sporo obywateli, po prostu z Polski sobie nie poszedł. Gospodarka to nie goebbelsowska propaganda. "Gospodarkę" oparta na łgarstwie, dogmatach ustrojowych i głupocie już w Polsce mieliśmy za czasów PRL. Teraz spora szansa na powtórkę z rozrywki.

 • witajtabloidzie

  Oceniono 15 razy 13

  PIS przetrwa, no chyba, że pokłóci się sam ze sobą, co nie jest niemożliwe :)

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 13

  Kukiz przewiduje też, że jako pierwsi w koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego mogą wejść ludowcy. - Na pierwszy ogień pójdzie PSL, który dołączy do koalicji z PiS w zamian za miejsca w spółkach skarbu państwa - mówił.
  ====================================================================
  To by było możliwe gdyby PSL uzyskało tyle mandatów, że PiS razem z nim by miał liczbę głosów pozwalającą zmienić Konstytucję. Bardziej prawdopodobne, że Kukiz pójdzie w takim celu na "koalicję celową", jak to ładnie nazywa, i pomoże Kurduplowi rozwalić polską ustawę zasadniczą. Kaczorek omota go skuteczie, strawi, a później wysra jak "przystawki" z poprzednich rządów...

 • zapora01

  Oceniono 16 razy 8

  Zaraz zaraz Pawełku.. a co z twoimi obietnicami.. np. wobec górników.. te są spełnialne..?

 • kaskris25

  Oceniono 10 razy 8

  Kukiz w zamian za Korwina.Do pilnowania się nadaje.Przecież w Sejmie też musi być kabaret.Opozycja by się zanudziła nic nie robiąc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX