Wielki dramat lewicy! Sejm bez Millera i Palikota! Razem też poza Sejmem

Po raz pierwszy w powojennej historii w polskim Sejmie nie będzie partii lewicowej! ANI JEDNEJ. Zarówno Zjednoczona Lewica jak i partia Razem nie przekroczyły progu wyborczego.

Polub i bądź na bieżąco!

Dla polskiej lewicy to czarna niedziela i - najpewniej - czarne kolejne 4 lata. Wyniki sondażu exit poll nie pozostawiają złudzeń - Zjednoczona Lewica i partia Razem 3,9 nie wchodzą do Sejmu. ZL zdobyła 6,6 proc, a jako koalicja, potrzebowała 8 proc. głosów do wejścia do parlamentu. Z kolei Partia Razem uzyskała 3,9 proc. (potrzebowała 5 proc.)

Nowacka: Liczyliśmy na więcej

- Nie oszukujmy się, liczyliśmy na więcej, ale dziś już wiemy, że to, co robiliśmy, miało głęboki sens, bo nauczyło nas być razem - mówi liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Co ciekawe, przed debatami telewizyjnymi Zjednoczona Lewica mogła być w miarę spokojna o wynik wyborów. Miejscami poparcie sięgało nawet 11 proc. Sytuacja zmieniła się po wystąpieniu Adriana Zandberga. Po nim Razem odebrało wyborców ZL, zwiększając swoje wyniki w badaniach z 1 proc do nawet 4,8 proc.

Miller poza Sejmem

Na sejmowych korytarzach nie zobaczymy m.in. Leszka Millera, Barbary Nowackiej, Janusza Palikota, Jerzego Wenderlicha czy Tadeusza Iwińskiego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (404)
Wielki dramat lewicy! Sejm bez Millera i Palikota! Razem też poza Sejmem
Zaloguj się
 • mrfx

  Oceniono 76 razy 60

  Nareszcie! Gdyby towarzysz Leszek Miller wiedzial kiedy skończyć i odszedl z polityki to Zjednoczona Lewica mialaby szanse być w parlamencie.

 • antylitania_chwili

  Oceniono 60 razy 44

  Za bierność, za odrzucenie ideowości, za walki w kuluarach zamiast poszukiwania prawdziwych rozwiązań. Panie Miller i panie Palikot, wasz czas minął. Pani Nowacka, panie Zandberg - czas budować prawdziwą, samorodną, Polską lewicę od początku. Liczę na was.

 • dziadekjam

  Oceniono 46 razy 36

  Miller osiągnął swój życiowy cel - tonąc zatopił lewicę. Spółkowanie z Palikotem znacznie to ułatwiło.

 • nimister15

  Oceniono 30 razy 22

  Dwa największe błędy, które pogrążyły lewicę:
  1) za mało robiliście hałasu o małżeństwa jednopłciowe. W końcu to najważniejsza kwestia dla milionów Polaków,
  2) zbyt słabo promowaliście islamskich osadników, islamski radykalizm i politykę multi-kulti w ogóle! Przecież to właśnie jest to, czego Polacy chcą najbardziej!
  Oj, gapcie, gapcie...

 • wiesscar

  Oceniono 26 razy 18

  Naród polski nie chce dżihadu i szariatu w Polsce. W tych wyborach narodowi polskiemu Mutti Merkel pomogla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX