Mocna okładka "Polityki" z Kaczyńskim-dyktatorem. "Jedyne pytanie tych wyborów"

"Czy chcesz, żeby Jarosław Kaczyński przejął pełnię władzy w Polsce" - pyta "Polityka" w najnowszym numerze. Tygodnik zapowiada go mocną okładką z portretem prezesa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Większość konstytucyjna? Samodzielne rządy jednopartyjne? Koalicja wokół PiS? Koalicja przeciw PiS? - zastanawia się na łamach "Polityki" Jerzy Baczyńsk i przedstawia możliwe scenariusze - "od praktycznie dożywotniej władzy Jarosława Kaczyńskiego jako faktycznego Naczelnika Państwa po wcześniejsze wybory za parę miesięcy"."Sam Jarosław Kaczyński mówi, że dla niego główną stawką tych wyborów jest samodzielna większość PiS. My też tak uważamy, z tą tylko korektą, że główne pytanie tych wyborów definiujemy nieco prościej: czy jesteś za powierzeniem pełni władzy w Polsce Jarosławowi Kaczyńskiemu? Tak - nie. Naprawdę, wszystko poza tą jedną odpowiedzią ma znaczenie" - czytamy.

Jedynowładztwo

W tym samym tonie utrzymany jest tekst Wiesława Władyki i Mariusz Janickiego. Ich zdaniem "każdy wyborca, oddając swój głos 25 października, odpowie w istocie na jedno zasadnicze pytanie: czy chce, by Polską przez cztery lata niepodzielnie rządził Jarosław Kaczyński. Tak czy nie?".

"Przekazanie władzy PiS będzie więc oddaniem jej w jedne ręce - Jarosława Kaczyńskiego. To człowiek, który zawsze chciał ułożyć rzeczywistość według swoich osobistych planów" - oceniają i jednocześnie przestrzegają - nie wiadomo, co "nieprzenikniony Kaczyński ma naprawdę w ideologicznym zanadrzu i jak zamierza wprowadzić w życie swoje koncepcje".

Kaczyński jak Jaruzelski

"Polityka" nie pierwszy raz przedstawia na okładce Jarosława Kaczyńskiego. Poprzednio głośne było wydanie z prezesem PiS przypominającym Wojciecha Jaruzelskiego. "Prezes Kaczyński ogłasza stan wojenki" - głosił tytuł.

Wybory W Twoim telefonieChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (393)
Mocna okładka "Polityki" z Kaczyńskim-dyktatorem. "Jedyne pytanie tych wyborów"
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 126 razy 72

  Ewentualne rzady Kaczynskiego, Macierewicza i PIS-u to krok w strone dyktatury, moze "umiarkowanej", ale jednak dyktatury. Nie dopuscmy do tego.

 • robgro

  Oceniono 43 razy 33

  zanim pojde na wybory chce wiedziec czemu profesor prawa nie zna jezykow obcych, czemu ojciec z ak dostaje dom na zolibozu, a jego dzieci zyja w puchu skoro moja rodzina za ak jest pientnowana do lat 70 ?

 • pietrek1960

  Oceniono 52 razy 32

  Podczas gospodarskiej wizyty w Małopolsce Obrońca Europy przed islamem, Wielki Higienista, Nasz Umiłowany Przywódca, Nowy Zbawiciel Wolski, niezłomny i charyzmatyczny, Cudownie Ocalony Prezes-Premier-prawie Prezydent Jarosław (węg.: Jarosláth) Chwilowo-Odmieniony-Kaczyński, prezentuje wylansowaną już w 2006 roku przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nową, ściśle odpowiadającą aspiracjom i marzeniom kilkudziesięciomilionowej ogólnonarodowej większości Prawych Wolaków flagę Wolski, której wzór zostanie prawdopodobnie już niebawem oficjalnie ogłoszony w nowej, wyczekiwanej przez wszystkich Wolaków, prawdziwie demokratycznej Konstytucji Wolski!

 • poppers68

  Oceniono 38 razy 30

  Jeśli lata 2005-2007 były takim cudownym czasem rządu chcącego nam wybudować 3 000 000 mieszkań to dlaczego Polacy "podziękowali" za te mieszkania i woleli skorzystać z niespodziewanej okazji aby jak najszybciej zmienić władzę w Polsce...
  Cóż , to nie 3 000 000 mieszkań pojawiło w latach 2005-2007 za sprawą PIS ale 4 000 000 00 zniknęło z kont SKOK - również za sprawą PIS.
  Jest różnica?

 • antropoid

  Oceniono 39 razy 25

  Mocny i Kaczyński - to są dwa biegunowo odległe i przeciwstawne pojęcia. Cały wizerunek polityczny tego osobnika nakręcany przez partię i media to jedna wielka POZA, skrywająca (nieudolnie) zżeraną przez kompleksy miernotę o wybujałych ambicjach.
  A jego przedłużająca się kariera to nie efekt talentów politycznych i przywódczych, tylko dowód na kiepską kondycję intelektualną i rozchwianie emocjonalne społeczeństwa.

 • pietrek1960

  Oceniono 38 razy 24

  I to taka grupa gnid takich jak on zrzeszonych w PiS-ie , po wyborach wraz z episkopatem szykuje wam rodzaj katonazistowskiego szariatu i to wszystko w imię boże , a listy nieprawomyślnych już są gotowe , zbliża się druga "noc kryształowa" , a maciorewicz i mlaskający karzeł już nie wytrzymują napięcia, to widać po wystąpieniach , władza i zemsta to cel ich jedyny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX