Mocna okładka "Polityki" z Kaczyńskim-dyktatorem. "Jedyne pytanie tych wyborów"

"Czy chcesz, żeby Jarosław Kaczyński przejął pełnię władzy w Polsce" - pyta "Polityka" w najnowszym numerze. Tygodnik zapowiada go mocną okładką z portretem prezesa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Większość konstytucyjna? Samodzielne rządy jednopartyjne? Koalicja wokół PiS? Koalicja przeciw PiS? - zastanawia się na łamach "Polityki" Jerzy Baczyńsk i przedstawia możliwe scenariusze - "od praktycznie dożywotniej władzy Jarosława Kaczyńskiego jako faktycznego Naczelnika Państwa po wcześniejsze wybory za parę miesięcy"."Sam Jarosław Kaczyński mówi, że dla niego główną stawką tych wyborów jest samodzielna większość PiS. My też tak uważamy, z tą tylko korektą, że główne pytanie tych wyborów definiujemy nieco prościej: czy jesteś za powierzeniem pełni władzy w Polsce Jarosławowi Kaczyńskiemu? Tak - nie. Naprawdę, wszystko poza tą jedną odpowiedzią ma znaczenie" - czytamy.

Jedynowładztwo

W tym samym tonie utrzymany jest tekst Wiesława Władyki i Mariusz Janickiego. Ich zdaniem "każdy wyborca, oddając swój głos 25 października, odpowie w istocie na jedno zasadnicze pytanie: czy chce, by Polską przez cztery lata niepodzielnie rządził Jarosław Kaczyński. Tak czy nie?".

"Przekazanie władzy PiS będzie więc oddaniem jej w jedne ręce - Jarosława Kaczyńskiego. To człowiek, który zawsze chciał ułożyć rzeczywistość według swoich osobistych planów" - oceniają i jednocześnie przestrzegają - nie wiadomo, co "nieprzenikniony Kaczyński ma naprawdę w ideologicznym zanadrzu i jak zamierza wprowadzić w życie swoje koncepcje".

Kaczyński jak Jaruzelski

"Polityka" nie pierwszy raz przedstawia na okładce Jarosława Kaczyńskiego. Poprzednio głośne było wydanie z prezesem PiS przypominającym Wojciecha Jaruzelskiego. "Prezes Kaczyński ogłasza stan wojenki" - głosił tytuł.

Wybory W Twoim telefonieChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: