"Kopacz pójdzie na debatę trochę z marszu, taka jest prawda" [KOMENTARZE PORANKA]

"Beata Szydło jest bardzo dobrze przygotowana", "premier Ewa Kopacz jest osobą, której się nie da przygotowywać. Ona jest zawsze naturalna". Politycy PO i PiS mówili w porannych programach o przygotowaniach do wieczornego starcia wyborczego Ewy Kopacz z Beatą Szydło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Politycy w porannych programach sporo mówili o wieczornym starciu Ewy Kopacz z Beatą Szydło. Stanisław Karczewski, szef sztabu PiS, przekonywał że Szydło jest dobrze przygotowana. A politycy PO "obniżali oczekiwania" mówiąc, że premier musiała skupić się na obowiązkach.

Stanisław Karczewski w TVP Info

- Beata Szydło jest bardzo dobrze przygotowana. Spotykała się z ludźmi, z różnymi środowiskami, bardzo intensywnie pracowała, nie tylko w tej kampanii, ale i w kampanii Andrzeja Dudy. Jest politykiem doświadczonym - mówił szef sztabu PiS. - I zmęczonym? - wtrąciła prowadząca. - Nie. Ale krótki odpoczynek jest potrzebny i pani prezes odpoczywała, miała czas relaksu na koncercie chopinowskim, bardzo mocno się zrelaksowała. Jestem bardzo dobrej myśli, bo pani prezes jest bardzo dobrze przygotowana swoim doświadczeniem - zaznaczył Karczewski.

Michał Kamiński w RMF FM

- Ewa Kopacz niestety nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania się do tej debaty, która dzisiaj będzie - oświadczył Kamiński. - Nie przygotowuję premier, nie mamy na to czasu. Są niestety inne zadania, ale oczywiście pani premier pójdzie na tę debatę dzisiaj. Pójdzie trochę z marszu, taka jest prawda. Jest tyle rzeczy, które się dzieją i tyle rzeczy także w polityce międzynarodowej, za które odpowiada pani premier. Tutaj niestety nie mamy takiego czasu jak w amerykańskiej kampanii, gdzie się ma kilka dni na przygotowanie kandydata i robi się całe cyrki w tej sprawie - wskazywał doradca premier.

Cezary Tomczyk w Polsat News

- Wiem, że Beata Szydło, opieram się na artykule w jednej z gazet, była na szkoleniu w Stanach Zjednoczonych, po to żeby przygotować się do debaty. Miała na to czas. A my nawet jednego dnia nie mieliśmy na to, żeby polecieć do Stanów, żeby przygotować się do debaty. To jest ta zasadnicza różnica. Ale wiem też, że pani premier jest osobą dużo bardziej doświadczoną - mówił rzecznik rządu.

Grzegorz Schetyna w TVN24

- Do tej pory przyzwyczaliliśmy się, że to nie faworyci wygrywali debaty. To nie faworyt, nie sondaże decydują o klimacie debaty i końcowym efekcie, ale forma, dyspozycja dnia, skuteczność, dobry pomysł, jak w sporcie. Premier Kopacz ma więcej doświadczenia. Może narzucić tempo debaty, narrację, to jest bardzo ważne - mówił szef MSZ.

Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (160)
"Kopacz pójdzie na debatę trochę z marszu, taka jest prawda" [KOMENTARZE PORANKA]
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 20 razy 16

  Debata POPIS to kpina z demokracji. Głosujcie na Korwina może w końcu ktoś rozwali tę pełowsko-pisdzielską klikę

 • ankonta57

  Oceniono 31 razy 11

  Jak przegra - będzie usprawiedliwiona, a jak wygra- genialna. TAK SIĘ PANIĄ PREMIERĘ USPRAWIEDLIWIA Z GÓRY !!!Tak na wszelki wypadek

 • observanto

  Oceniono 27 razy 11

  PIS nawet nie zdaje sobie sprawy, jaką wielką robotę wykonuje dla nich ten Kamiński!
  Trzeba będzie kiedyś go odznaczyć za te zasługi!

 • alex1w

  Oceniono 33 razy 9

  Yyy... A Czy może mi ktoś powiedzieć jakie osiągnięcia i kompetencje ma ta Beata Szydło?
  Cokolwiek i w jakiejkolwiek dziedzinie?

 • pan.szklanka

  Oceniono 12 razy 8

  Trzy nietendencyjne pytania do kandydatek - tytuł ostatnio przeczytanej książki, tytuł ostatnio obejrzanego filmu, miejsce w świecie warte obejrzenia.

 • gabrielr

  Oceniono 9 razy 7

  Znów lemingi mają nowy przekaz dnia, że Kopacz nie jest przygotowana - tak na wypadek porażki Kopacz.

 • cholonek

  Oceniono 8 razy 6

  uffff! już za parę dni koniec tego festiwalu żenady!

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  "Nie przygotowuję premier, nie mamy na to czasu."
  jak misiek nie ma czasu
  to jej szanse rosną

 • levy

  Oceniono 24 razy 6

  Lepiej niech Jarek zawczasu sprawdzi czy pilot do obsługi Beatki działa i weźmie zapas baterii, żeby wtopy na wizji nie było.

  --
  Co reprezentuje PiS? Pomyśl o takiej sytuacji: siedzisz na kiblu, spodnie opuszczone, właśnie się wypróżniłeś, żaden komfort bo śmierdzi, jesteś znudzony. I jeszcze się okazuje, że skończył się papier. I teraz siedzisz tak z głupią miną, nie wiesz co zrobić, ogólnie sytuacja beznadziejna i do dupy. Jeśli potrafisz sobie to wyobrazić to już wiesz wszystko o PiS.
  --
  Największy błąd w życiu J. Kaczyńskiego - nie poleciał do Smoleńska.
  Najlepsza rzecz jaką zrobił - nie spłodził dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX