Wybory 2015. Petru znów "kruszy partyjny beton". Oglądaj na żywo happening Nowoczesnej

Ryszard Petru z Nowoczesnej znów "kruszy partyjny beton". W podwarszawskim Nowym Koniku był reporter Gazeta.pl Mateusz Włodarczyk. Zobacz relację z tego wydarzenia w aplikacji Periscope.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Relacja naszego reportera Mateusza Włodarczyka z happeningu Nowoczesnej w podwarszawskim Nowym Koniku na Periscope ZOBACZ TUTAJ>>

Kruszenie betonowego muru to kolejne wydarzenie Nowoczesnej, które ma symbolizować nowe otwarcie Sejmu, bez starych partii. Ryszard Petru w swoim programie postuluje o maksymalnie dwie kadencje dla posłów.

- Stary układ jest w wielu miejscach: w Sejmie - mówił Petru. - Muszą przyjść nowi ludzie, którzy nie byli zaangażowani zawodowo w politykę, którzy wiedzą, jak wygląda rzeczywistość. Od 10 lat mamy zabetonowaną scenę polityczną. Mamy wybór jedynie między PiS i PO, i to dlatego polska scena polityczna się nie rozwija. I to trzeba rozbić, proszę państwa - mówił lider Nowoczesnej na konferencji prasowej w podwarszawskim Nowym Koniku.

Dźwig, młoty i trąbki

Potem dobył się happening. Udział w nim wzięli działacze i sympatycy ugrupowania Ryszarda Petru. Zawyły trąbki (to odpowiedz na trąbki partii KORWiN, którymi zakłócono wystąpienie Petru 14 października), wjechał dźwig, który rozwalił betonową ścianę z napisami: PO, PiS, PSL. Na koniec podbiegli wolontariusze z młotami w rękach i w kaskach na głowach, żeby dokończyć dzieła.

Wśród działaczy panowała atmosfera zwycięstwa i przekonanie, że Nowoczesna wejdzie do Sejmu. I, jak mówią, będą o to walczyć wszelkimi sposobami - Trzeba zaklejać plakaty partii Razem. - mówili młodzi działacze i cieszyli się z happeningu - Fajnie młotkiem waliłam - gratulowali sobie.

Petru: "Tylko takie akcje przebijają się do mediów"

Nasz reporter, Mateusz Włodarczyk, zapytał Petru, dlaczego po raz kolejny kruszy betonową ścianę. - Robimy wiele merytorycznych rzeczy, ale tylko takie przebijają się do mediów - odpowiedział Petru.

To nie pierwsza taka akcja Ryszarda Petru. Na wcześniejszych takich akcjach Petru tłumaczył: - Pora zburzyć stare układy i odpolitycznić instytucje państwowe - mówił. - Czas na ludzi młodych nie tylko wiekiem, ale podejściem i zaangażowaniem - oświadczył.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Chcesz się dowiedzieć, kto z twoich znajomych byłby najlepszym premierem? Zapraszamy do naszej zabawy na Facebooku.


Więcej o:
Komentarze (192)
Wybory 2015. Petru znów "kruszy partyjny beton". Oglądaj na żywo happening Nowoczesnej
Zaloguj się
 • agap.e

  Oceniono 56 razy 26

  Co ten Petru bredzi?O jakim przebijaniu się do mediów mówi skoro jest w tej chwili najczęściej pokazywany w tv.Ma większy udział niż Pis i PO.

 • conspicuousfrom

  Oceniono 29 razy 21

  balwany z Czerskiej, przestancie promowac tak nachalnie slugusa bankowcow!

  To jest nowoczesna czy nowoczerska?

 • pacior4

  Oceniono 36 razy 16

  takiej ustawki jak nowoczesna.pl dawno nie było
  jeden wielki projekt socjotechniczny dla debili

 • hlasko16

  Oceniono 25 razy 11

  Jedyną pradziwie wolnościową partią jest KORWiN-a. Petru to tylko popłuczyny po PO i tak jak ona próbuje oszukać Polaków że są niby gospodarczymi liberałami.. Nie dajmy sie nabrać po raz kolejny!

 • Laura Gocławska

  Oceniono 9 razy 7

  Petru się nie przebije ze swoim poparciem dla bogaczy, pierwsze co w nas uderzy to podwyżka żywności i to tej podstawowej jak mleko i chleb, to taki sam marny plan jak miał PIS

 • freel4ncer

  Oceniono 9 razy 7

  Ktos wiel ile taki petru lub inna kopaczowa placi za pozytywne wpisy w internecie ?

 • rita57

  Oceniono 8 razy 6

  Moim zdaniem Petru i ta cała nowoczesna , to POpłuczyny , cwaniaczki od Komorowskiego i tego, jak tam, co wygrywał kilkadziesiąt razy POd rząd w ruletkę, Piskorski czy cóś POdobnego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX