Nasz reporter pyta Szydło o konkrety. A ta odsyła do innego polityka PiS, omija pytanie i atakuje Kopacz

Beata Szydło przejechała dziś z Radomia na warszawski Dworzec Zachodni, gdzie skrytykowała stan polskiej kolei. Ale gdy nasz reporter zapytał, jaki PiS ma plan naprawy, zaplątała się i odesłała po szczegóły... do innego polityka PiS. Zobaczcie relację w Periscope.
Beata Szydło na dworcu w Warszawie o stanie kolei w Polsce - relację naszego reporteraZOBACZ TUTAJ>>

"Jakie plany modernizacyjne ma PiS na trasę Warszawa-Radom" - zapytał nasz reporter. Beata Szydło, która na konferencji na Dworcu Zachodnim obwiniła rzą PO-PSL za opóźnienia w rewitalizacji tego połączenia, odesłała po szczegóły... do innego polityka PiS, który zajmuje się tematem. Dociskana, ominęła odpowiedź, uderzając w Ewę Kopacz:

- Jeżeli się składa obietnice, że w 2013 r. ta trasa będzie zmodernizowana, to się powinno wiedzieć, co się mówi. Kopacz, moim zdaniem, albo nie wiedziała, o czym mówi, albo oszukała wyborców - mówiła Szydło.

Wcześniej Szydło napisała na Twitterze:

"Ruszyliśmy w podróż z Radomia do Warszawy. Tak jak tysiące Radomian codziennie dojeżdża do pracy. Dystans 100 km pokonamy w 2,5 godziny. Na dworcu kolejowym w Radomiu wsiedliśmy do autobusu zastępczego, po pół godzinie jazdy przesiedliśmy się do pociągu. W 2007 r. PEK zapowiedziała zakończenie modernizacji tej trasy w 2013. Obecnie mówi się o 2020r. Wiarygodność".Na spotkaniu z dziennikarzami Szydło krytykowała też m.in. dzisiejsze otwarcie gazoportu w Świnoujściu - z długim opóźnieniem. Dziś zaczyna się rozruch tej inwestycji, gazoport zacznie w pełni za kilka miesięcy i to właśnie wytknęła rządowi PO-PSL kandydatka PiS. - Gdyby dzisiaj nasz wspaniały reżyser Bareja żył, to miałby sporo tematów do swoich filmów - mówiła.

Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (651)
Nasz reporter pyta Szydło o konkrety. A ta odsyła do innego polityka PiS, omija pytanie i atakuje Kopacz
Zaloguj się
 • hermiona67

  Oceniono 291 razy 269

  I to mówi przedstawicielka partii, która nie zbudowała w Polsce nawet psiej budy.

 • bobik57

  Oceniono 228 razy 214

  Ta baba spod Brzeszcz jest jakąś fanką Kopacz, że ciągle tylko o niej mówi ?

  A może by tak opowiedziała o sobie? O swoich osiągnięciach (piękne konkursy szopek), swojej edukacji etnografa i kwalifikacjach na stanowisko premiera 38 milionowego kraju ?

 • same_ruiny

  Oceniono 206 razy 194

  Ile kilometrów dróg i autostrad zbudowano za czasów rządów pisu, ile kilometrów linii kolejowych wyremontowano, o tym straszydło nie powie? ? Największy aferzysta wiceprezes pisu został skazany na trzy lata więzienia za aferę gruntową i kandyduje do sejmu, Co z finansowaniem kampanii wyborczych pisu z pieniędzy SKOKów. Pisowski senator zarabia na nich kilkanaście milionów złotych, więcej niż jakikolwiek prezes banku w Polsce. Do tego dochodzi zięć kaczyńskiego, mąż Marty Kaczyńskiej, oskarżony o wyłudzenie 13 milionów złotych, pranie brudnych pieniędzy i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Kaczyńska wpłaciła 300 tys. zł kaucji za niego. Gdzie są 3 miliony mieszkań, które pis obiecał jak rządził? Pis to partia życiowych nieudaczników, a prezydent budyń ośmiesza Polskę za granicą. Skarży się obcym przywódcą na własny kraj - czy to nie jest zdrada stanu?

 • ga.ga.tek

  Oceniono 145 razy 121

  Kopacz bedac premierem od 2014 obiecywala, "że w 2013 r. ta trasa będzie zmodernizowana"?
  Sam bym na to nie wpadl :-)

 • jdkonrad

  Oceniono 101 razy 97

  cfaniara z tej szydełko... usłyszała w radio, że trasa z Radomia do Warszawy nie jest trasą kolei szybkiej i dawaj czepiać się PO, jak rzep psiego ogona!! ten przypadek nędznego szczucia powinien być teraz wykorzystany w kampanii przeciwko formacji post smoleńskiej, bo za ich rządów nie wybudowano ani 1 km tras kolejowych!! PO z PSLem przez 8 lat odnowili agonalny stan kolei polskich! Trasa do Gdańska czy Wrocławia to dziś europejskie std. Podniesiono prędkość dopuszczalną do Berlina, a ta - pożal się Boże - kandydatka czepia się trasy do Radomia??!! chyba nic więcej nie potrafi, bo to za mało na rządzenie krajem!!
  teraz daje dowód swoich niekompetencji i niskich pobudek! mamy już służalczego prezydęta!! chcemy równie niekompetentnego i służalczego premiera? premierzycy?!
  już chyba wolę ciocię Ewę.

 • pan.szklanka

  Oceniono 107 razy 97

  Pani Szydło zapewne wie, że pociągi były niegdyś napędzane silnikami parowymi, ale nie wie, że wynalazek ten (jak większość wynalazków ułatwiających ludziom życie) spotkał się z krytyką Kościoła katolickiego - "tkwi w tym diabeł i dobry chrześcijanin nie będzie mieć nic do czynienia z tajemnicą nieprawości".
  Informowanie, że łamie się kościelne przykazania na obcym nam kulturowo niczym imigranci, "Twitterze" to już ironia zbyt daleko posunięta.

 • dziadekjam

  Oceniono 95 razy 87

  - Jeżeli się składa obietnice, że w 2013 r. ta trasa będzie zmodernizowana, to się powinno wiedzieć, co się mówi. Kopacz, moim zdaniem, albo nie wiedziała, o czym mówi, albo oszukała wyborców - mówi Szydło.
  =====================================================================
  Straszydło nie zauważyło, że przed 2013 rokiem Ewa Kopacz nie była premierem więc takowych obietnic skladać nie mogła.
  A tak w ogóle pani "premier z szopką", to kiedy synuś kleryk ma święcenia kapłańskie?

 • adamtko

  Oceniono 80 razy 68

  Pani Szydło, jestem pewny, że gdy rzeczywiście Pani zostanie premierem, to spróbuje Pani zrealizować jakiekolwiek duże przedsięwzięcie inwestycyjne w kraju. Żeby była jasność - las pomników nie jest przedsięwzięciem wpływającym na gospodarkę pozytywnie.

  A na razie konfabuluje Pani o Polsce w ruinie.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 64 razy 60

  PISlamisci - nie podniecajcie się za bardzo opóźnieniami (PO), bo dla przypomnienia za rządów PIS takowych nie było, ALE tylko dlatego ze NICZEGO się nie budowało - dla przypomnienia chocby blokowanie A1 przez PIS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX