Nasz reporter pyta Szydło o konkrety. A ta odsyła do innego polityka PiS, omija pytanie i atakuje Kopacz

Beata Szydło przejechała dziś z Radomia na warszawski Dworzec Zachodni, gdzie skrytykowała stan polskiej kolei. Ale gdy nasz reporter zapytał, jaki PiS ma plan naprawy, zaplątała się i odesłała po szczegóły... do innego polityka PiS. Zobaczcie relację w Periscope.
Beata Szydło na dworcu w Warszawie o stanie kolei w Polsce - relację naszego reporteraZOBACZ TUTAJ>>

"Jakie plany modernizacyjne ma PiS na trasę Warszawa-Radom" - zapytał nasz reporter. Beata Szydło, która na konferencji na Dworcu Zachodnim obwiniła rzą PO-PSL za opóźnienia w rewitalizacji tego połączenia, odesłała po szczegóły... do innego polityka PiS, który zajmuje się tematem. Dociskana, ominęła odpowiedź, uderzając w Ewę Kopacz:

- Jeżeli się składa obietnice, że w 2013 r. ta trasa będzie zmodernizowana, to się powinno wiedzieć, co się mówi. Kopacz, moim zdaniem, albo nie wiedziała, o czym mówi, albo oszukała wyborców - mówiła Szydło.

Wcześniej Szydło napisała na Twitterze:

"Ruszyliśmy w podróż z Radomia do Warszawy. Tak jak tysiące Radomian codziennie dojeżdża do pracy. Dystans 100 km pokonamy w 2,5 godziny. Na dworcu kolejowym w Radomiu wsiedliśmy do autobusu zastępczego, po pół godzinie jazdy przesiedliśmy się do pociągu. W 2007 r. PEK zapowiedziała zakończenie modernizacji tej trasy w 2013. Obecnie mówi się o 2020r. Wiarygodność".Na spotkaniu z dziennikarzami Szydło krytykowała też m.in. dzisiejsze otwarcie gazoportu w Świnoujściu - z długim opóźnieniem. Dziś zaczyna się rozruch tej inwestycji, gazoport zacznie w pełni za kilka miesięcy i to właśnie wytknęła rządowi PO-PSL kandydatka PiS. - Gdyby dzisiaj nasz wspaniały reżyser Bareja żył, to miałby sporo tematów do swoich filmów - mówiła.

Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: