Platforma straszy Macierewiczem. "To nie jest kwestia kampanii, to kwestia bezpieczeństwa narodowego!" [#WyboryLIVE]

Antoni Macierewicz spotkaniem z Polonią w Chicago wrócił do kampanii wyborczej PiS. Reakcja Platformy była błyskawiczna - posłowie pytali, dlaczego "człowiek rządzony obsesjami" ma kierować polską armią. Nasz reporter transmitował konferencję PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Polska według Antoniego Macierewicza". Zobacz relację naszego reportera Mateusza Włodarczyka na Periscope TUTAJ >>>

Ponad dwie godziny trwało spotkanie Antoniego Macierewicza z Polonią w Chicago. Publiczność zadawała pytania m.in. o katastrofę smoleńską, Łuk Triumfalny i "zdrajcę Donalda Tuska".Platforma Obywatelska z okazji powrotu polityka do kampanijnej walki zorganizowała konferencję prasową "Polska według Antoniego Macierewicza" z udziałem Marcina Kierwińskiego, posła i doradcy Ewy Kopacz, oraz Mariusza Witczaka. O czym mówili?

1. Amerykańska kompromitacja

Posłowie uparcie powtarzali, że spotkanie Macierewicza z Polonią to "amerykańska kompromitacja". - Wydawało się, że PiS się zmienił, ale wystarczyło jedno spotkanie w USA, by pozbyć nas złudzeń. Ta kompromitacja pokazuje prawdziwe oblicze PiS - wskazywał Witczak.

2. Co na to Szydło?

Kierwiński pytał, czy Beata Szydło utożsamia się z kontrowersyjnymi poglądami Macierewicza. I czy polityk wciąż przymierzany jest do objęcia MON w ewentualnym rządzie PiS. - Czy budżetem MON, czy polską armią ma kierować człowiek rządzony obsesjami? - pytał poseł.

3. To coś więcej niż kampania

Politycy PO przekonywali, że "straszenie Macierewiczem" to coś więcej niż zagrywka wyborcza. - Proszę patrzeć na to nie jako kwestię wyborczą, to kwestia bezpieczeństwa państwa - zauważył Kierwiński. I zakończył stwierdzeniem, że Macierewicz w rządzie "może być szalenie niebezpieczny".

Wybory w Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: