Platforma zgadza się na debatę wyborczą Kopacz z Szydło. Choć wolałaby Kaczyńskiego...

Platforma Obywatelska zgadza się na debatę Ewy Kopacz z Beatą Szydło - podaje 300polityka.pl. Marcin Kierwiński, szef sztabu PO, miał wysłać w tej sprawie list do stacji TVN24.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według 300polityki Kierwiński miał stwierdzić, że wolałby debatę Kopacz z Jarosławem Kaczyńskim, ale w wypadku odmowy prezesa PiS godzi się na udział Beaty Szydło, kandydatki PiS na premiera.

Jedna debata w trzech stacjach?

Platforma sugeruje też organizację wspólnej debaty trzech telewizji: TVP, Polsatu i TVN. I zastrzega, że proponowany wcześniej przez TVP i Polsat termin 15-16 października jest niemożliwy ze względu na obowiązki premier Kopacz.

Zmianę w podejściu PO do kwestii debaty sygnalizuje też dzisiejsza wypowiedź samej Ewy Kopacz. Pytana w Bydgoszczy, czy jest skłonna spotkać się na debacie z Beatą Szydło, odparła: - Nigdy nie uciekałam od debaty.

Premier zaznaczyła, że według dawnych zwyczajów szefowie partii opozycyjnych i rządzącej spotykali się podczas debat, przedstawiając swoje realne programy.

- Ale jeśli rzeczywiście prezes Kaczyński dzisiaj nie chce, chowa się za plecami Beaty Szydło, to ja już kilka razy powtórzyłam: będę debatować z Beatą Szydło, skoro nie chce debatować ze mną prezes - powiedziała Kopacz.

TVN pisze list do PiS

300polityka opublikowała dziś list naczelnego TVN24 do szefa sztabu PiS. Wynika z niego, że Platforma Obywatelska nie odpowiada na propozycje debaty Kopacz-Szydło. "W związku z brakiem odpowiedzi ze strony szefa sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej informuję, że stacja TVN24 ponowiła swoje zaproszenie do ww. debaty i przekazała je na ręce Szefa Sztabu Marcina Kierwińskiego" - informuje stacja.

Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!