Szydło będzie premierem przez całą kadencję? Marcinkiewicz: To samo obiecywał mi Kaczyński

- Ja także miałem być premierem przez cztery lata - mówił w "Faktach po faktach" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. Tymczasem już po dziewięciu miesiącach były prezes Rady Ministrów został zastąpiony na tym stanowisku przez... Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Były premier wspominał na antenie TVN24, że Kaczyński jemu także obiecał pełnienie funkcji szefa rządu przez całą kadencję. Tymczasem po niecałych dziewięciu miesiącach na tym stanowisku zastąpił go... sam prezes PiS.

- Jeszcze Beata Szydło nie jest premierem, a już się mówi, że może nie będzie, że może nie będzie dobra. Mi po raz pierwszy powiedział (Kaczyński - przyp. red.), że mogę nie być premierem dopiero wówczas, gdy była klejona koalicja z LPR i Samoobroną. Dziś jest dużo szybszy wobec Szydło niż był wobec mnie - mówił.

"Kaczyński chce pokazać, kto tu rządzi"

Marcinkiewicz zauważył też, że w ostatnich dniach aktywność lidera opozycji znacznie się zwiększyła. - Jarosław Kaczyński milczał przez trzy miesiące w kampanii Andrzeja Dudy, ale dziś chce pokazać, kto tu rządzi - mówił Marcinkiewicz. Dowód? Zdaniem gościa TVN24 jest nim spotkanie prezydenta z prezesem PiS w domu Kaczyńskiego.

- Kaczyński bywał w Pałacu Prezydenckim wielokrotnie u brata. Nic by się nie stało, gdyby zrobił tak i tym razem - zauważył.

"Beata Szydło jest po prostu słaba"

Były premier ostro skrytykował też kandydatkę PiS na premiera. - Beata Szydło jest po prostu słaba, słabo odpowiada na pytania, których się nie spodziewa, mówi takie trochę głupoty - mówił. Jako przykład Marcinkiewicz podał odpowiedź Szydło na propozycję premier Ewy Kopacz ws. debaty z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Powiedzieć, że to jest histeria, dość histerii, to nie jest najmądrzejsze - zaznaczył.

Gość TVN24 przypomniał też słowa prezesa PiS, który mówił, że jego ugrupowanie może rządzić nawet 20 lat. - Na pytanie o to pani przewodnicząca Szydło odpowiedziała: "Jarosław Kaczyński zawsze ma rację". Boże, nie można cały czas klęczeć - mówił Marcinkiewicz. - To brzmi potwornie, on też może się pomylić dodał.

Zdaniem byłego premiera ze słabości Szydło zdają sobie sprawę nie tylko politycy opozycji, ale także członkowie PiS. - W związku z tym - w moim przekonaniu - Jarosław Kaczyński sam obejmie władzę. On właściwie przejął w tej chwili w dużej mierze jej rolę, funkcje. Jeździ po kraju, spotyka się z ludźmi. Mówi, w jaki sposób będzie rządził, dlaczego władzę Platformie trzeba zabrać - tłumaczył.Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (129)
Szydło będzie premierem przez całą kadencję? Marcinkiewicz: To samo obiecywał mi Kaczyński
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 46 razy 20

  Niech się pis-matoły tak nie napinają, bo jeszcze wyborów nie wygrały.
  Naród zawsze może ochłonąć i dojść do słusznego wniosku, drugi raz w to g... wdeptywać nie warto.
  Absolutnie nie warto.

 • student_zebrak

  Oceniono 27 razy 11

  Beda "spontaniczne" wiece, na ktorych gawiedz miast i wsi zazada ustanowienia dyktarury karykatury. Szydlo do Szydlowca, Kopacz do kopalni.
  Juz sobie wyobrazam te parteitagi z udzialem fiutrerka Kalczynskiego.
  I ten maly szef oddzialow szturmowych..........

 • maaac

  Oceniono 12 razy 6

  Hen, hen, za lasami, za górami istnieje mityczny PiS. PiS który nie desygnował Marcinkiewicza na premiera, PiS który nie tworzył koalicji z Lepperem, PiS w którym Kaczyński jak powiedział, że nie będzie premierem to nie był. PiS który jest kompetentną partią i nie ma zamiaru obsadzać stanowisk Macierewiczem czy panną Wasserman. PiS który jest partią demokratyczną a nie udzielnym księstwem, dyktaturą Jarosława K. PiS którego prezydent Andrzej D. nie kłamał, nie podiwaniał państwowych pieniędzy. PiS którego prezydent potrafi się wznieść ponad partyjne zależności i rozmawiać też z politykami innych partii i nawet ich zapraszać do współpracy. PiS który po UBecku nie niszczył ludzi wyciągając na nich haki z teczek IPN czy fabrykując dowody łapówkarstwa przez CBA. PiS, który nie próbował opanować wszystkich państwowych instytucji.

  Wiele ludzi wierzy w istnienie tego PiSu i nawet chce głosować na ich kandydatów do parlamentu. Ciekawe kiedy się ockną, że wcześniej można zauważyć jednorożca, wróżkę zębuszkę czy św. Mikołaja niż spotkać się z politykami tej idealnej partii?

  PS.
  Chciałbym zobaczyć choć jedną osobę która wierzy w idealne PO. Chyba nawet pani premier nie ma złudzeń. Ot ta drobna różnicy która czyni z ludzi PRAWDZIWE lemingi vel frajerów.

 • Agata Puma

  Oceniono 23 razy 5

  to oczywiste ze kaczy syn bedzie premierem a szydlo pojdzie na out....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 25 razy 5

  Glosujmy na lewicę. ... choćby po to żeby zobaczyć durną gębę prezia po kolejnych przegranych wyborach :-)

 • gr_ub_y

  Oceniono 50 razy 4

  Mężem swojej żony też miałeś być do ko końca życia.

  Wstrętny mydłek.

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 2

  Przerabialiśmy przez ostatnie 8 lat wiele : a to Tusek miał nam paliwo zafundować po 6 pln, a to bezrobocie miało poszybować na 34 % wzorem Hiszpanii i Grecji razem, a to była kupa śmiechu z autostradami bo mieli nie wybudować...
  Co zostało?
  Zegarek Nowaka, ośmiorniczki nagrywane z inicjatywy PIS i......
  1. Bezrobocie na poziomie 7,4 % ( lata PIS : 21.4%)
  2. Pensja minimalna, choć i tak jeszcze za niska : 1740 pln ( lata PIS : 750 pln )
  3. Ponad 2 000 km autostrad + nowe projekty w toku ( lata PIS : 6 km autostrad w 2 lata)
  4. Polska - największym producentem żywności ( lata PIS : wielomiesięczne opóźnienia w dopłatach dla rolników)
  5. Polska - 6 gospodarka UE ( lata PIS : pompowanie kasy na państwowe firmy w upadłości, projekt dodrukowania pieniędza, wyprzedaży rezerw walutowych).
  6. Polska - najwyższy wynegocjowany dzięki dobrym relacjom budżet unijny od 2016 roku ( lata PIS : przyjaźni z Ukrainą i Gruzją , jakieś brednie gospodarcze typu podwójne opodatkowanie Polaków pracujących za granicą autorstwa Zyty Giliwskiej)
  Pradon ale ja za 2 tygodnie wiem na kogo będę głosował, mimo ,że wcale mi z tym PO nie do końca po drodze.
  JA PO PROSTU NIE CHCĘ POLSKI JAKO SKOK - BIS ALBO PRLu premiera RAKOWSKIEGO.
  Zbyt mocno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX