Komentarze (242)
Kaszubi przeciwni stworzeniu 17. województwa. Pomysł Kaczyńskiego nazywają "rozbiciem dzielnicowym"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • notremak

  Oceniono 11 razy 11

  Na zdjęciu: rozmodlona pisdzielstwo. Tylko do tego się nadaje.
  Jarek, aport!

 • nord-ost

  Oceniono 14 razy 10

  O wy zakamuflowana opcjo niemiecka. Prezes po wyborach podzieli was nie tylko na 2 województwa, ale ustawi tam gdzie stało kiedyś ZOMO (wiadomo, że ZOMO to nie Polacy więc musieli to być Kaszubi, Ślązacy, Ukraińcy i Białorusini), wywlecze wam dziadków z Wehrmachtu, tajną służbę w WSI, udział w zamachu w Smoleńsku. A na koniec za prezydentem tysiąclecia powie wam - spieprzać dziady z Wolski..

 • szympansjera

  Oceniono 10 razy 8

  Nie! Kaczaki, skończcie kłapanie dziobami (orwellowską "kwakomowę") i zostawcie Kaszubów w spokoju! Innych też zostawcie. Jeśli już chcecie, to należy wydzielić Województwo Ciemnogrodzkie (Podkarpacie, Lubelszczyzna, część świętokrzyskiego, część Małopolski - powiat nowosądecki, Podhale itd.), i tam sobie ustanowicie kaczy rząd, kaczy parlament i senat, zabierzecie całą tę hucpę smoleńską, truchła wawelskie, całą waszą kaczą menażerię i małpiarnię, i żyjcie sobie tam sami, osobno, brandzlujcie się waszymi chorymi pomysłami, ale wreszcie ZOSTAWCIE nas W SPOKOJU!!!!

 • tygrys102

  Oceniono 8 razy 8

  ten truteń pojęcia nie ma o gospodarce i ekonomii...za to doskonale wie, jak wzniecać ogień pożary, skłócać i oszukiwać naród...pierwszy kłamca Rzeczpospolitej...skąd tylu naiwnych, którzy ciągle wierzą w tego cymbała ?

 • Oceniono 8 razy 8

  Kaszubi słusznie przestrzegają przed PIS, to kłamliwe ugrupowanie jeszcze nic dobrego dla kraju nie zrobiło.

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 7

  Czy Kaszubi chcą, czy nie chcą, to się nie liczy.
  Wystarczy, że będą głosować na kaczystów, a szalony kurdupel lepiej wie czego im do szczęścia potrzeba.

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 7 razy 7

  A ja zaproponowałabym coś innego: poprośmy pana Putina, aby wydzierżawił kawałek terenu Federacji Rosyjskiej, gdzieś na Kamczatce, Nowej Ziemi czy gdziekolwiek w pobliżu kręgu polarnego, i niech sobie tam gospodarują. Widziałam setki (!!!) nieczynnych trudoisłagów, infrastruktura jest może w kiepskim stanie, ale z takim zapałem to nowi zesłańcy w try-miga nie tylko zrewitalizują, ale wzniosą na wyżyny pozostałości po GUŁAG-u. Ileż będą mieli uciechy, ile radości z wykonanej, wreszcie pożytecznej pracy! Pan Putin wprawdzie nas niezbyt lubi, ale po wypiciu z nim wiadra wódki (kto chętny?) na pewno zgodzi się na taki deal. Wszyscy odetchniemy z ulgą.

 • czytakczynie12

  Oceniono 7 razy 7

  Polacy sami zmarnują Ojczyznę, ale najgorsze, że zmarnują przyszłość swoich dzieci. Kto wie do czego doprowadzą rządy szaleńców, nienawistników, kłótników?. Dyktatura, upadek demokracji w Polsce, wojna domowa, wyjście Polski z UE, ucieczka inwestorów, wielka nagonka jednych Polaków na drugich, wojna , utrata niepodległości przez Polskę, . Czarne, apokaliptyczne scenariusze. Czy możliwe?. Historia Europy powinna uczyć, ale jak mówi przysłowie: "...Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.":(

 • wrednyspammer

  Oceniono 7 razy 7

  Kaczyński ma, jak zawsze, rację. Stworzenie kolejnego województwa przyczyni się do dystrybucji dochodu narodowego. Pomiędzy urzędników nowych urzędów…

 • lob1

  Oceniono 6 razy 6

  Najlepiej stworzyć 5o województw jak to było za PRLu,byłoby więcej zgody między rodakami.

 • gourmant

  Oceniono 6 razy 6

  Województw to powinno być maksymalnie 10. Ale PIS uważa, że od mnożenia stołków urzędniczych przybędzie dobrobytu

 • zbych1rych

  Oceniono 6 razy 6

  Ten sterczały bezzębny starzec , znów wyrwał się obsłudze z Tworek. I znów przerżnie wybory , co będzie skutkowało jak sam powie sfałszowanymi wyborami. Ten mały, zakompleksiony , sterczały bezzębny świr tak ma . On zawsze chce postępować tak bo boi się odpowiedzialności za państwo. Jego domena to opozycja i to opozycja do śmierci.

 • stanislaw50

  Oceniono 6 razy 6

  Tym razem Kaczor trafił "jak kulom w płot".
  Prezio rozliczy swój wewnętrzny wywiad, za brak rozeznania realnych oczekiwań środowiska Kaczebów. Za wprowadzenie ducze w błąd musi ktoś być ofiarą. Słyszałem, że Brudzio kiepsko zagrał.

 • stanislaw50

  Oceniono 6 razy 6

  Dajcie głupiej KACZCE rzęsy i powidzcie mu po kaszebsku, nie wy....ala razem z kotem alikiem.

 • czytakczynie12

  Oceniono 6 razy 6

  Czy PiS jest partią pokoju, czy wiecznej wojny i kłótni?. Polacy oddając głos myślcie o swoich dzieciach. Miejcie wyobraźnię do czego PiS jest zdolny!. Myśleć o konsekwencjach !!!!!.
  Czy Polacy nie boją się wyrzucenia z UE, izolacji w świecie?. PiS jest radykalne, wiecznie na nie, ze wszystkimi się kłóci.

 • pyosalpinx

  Oceniono 5 razy 5

  ha ha tu sie Mongol prezes przeliczyl.....myslal ze jak obieca wojewodztwo to go beda na rekach nosic....

 • rtg

  Oceniono 5 razy 5

  PiS usiłuje rozbić to co stanowi w Polsce dla Kaczyńskiego zagrożenie. Zagrożenie też dla Kaczyńskiego stanowi Śląsk i tylko patrzeć jak On tę "opcje niemiecką" będzie chciał neutralizować. Nie wiem tylko co On zrobi jak północ z południem zjednoczą się i pokaz mu figę i przegra te wybory po raz kolejny.

 • sivex

  Oceniono 5 razy 5

  Zaraz Kaczor powie, że Kaszubi to w istocie zakamuflowaną opcję niemiecką :D
  I dobrze wara od Pomorza.

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 4

  Zawsze wiedziałem, że Kaszubi to bardzo honorowa grupa Polaków która ma zawsze swoje mądre zdanie.

 • hens

  Oceniono 8 razy 4

  Niech nasz pryncypał prezes Jarosław i święty prezydent od hostii, oddzielą Toruń od Bydgoszczy..........Bo na razie to gó... toruńske przykleiło się do bydgoskiego okrętu i mówi.
  P Ł Y N I E M Y

 • colonelturnip

  Oceniono 4 razy 4

  "pisowski kalifat, Toksyczna dziadyga z Żoliborza, kretyn, Kaszubi powiedzieli czubkowi, że jest czubkiem, Ta ruska me....a...," Widać, że to portal dla zrównoważonych psychicznie. Zdrowia życzę. Jakieś sporty, więcej seksu - i nie myśleć tyle o tym wstrętnym, zapiekłym i pełnym jadu PiSS - ie.

 • szanta12

  Oceniono 5 razy 3

  Nawet w PIS mają świadomość, że kampania i kandydatura Szydło na premiera to żenada. Smutna, bezbarwna, chaotyczna kampania ciągnie tę partie w dół w sondażach. Do tego te pomysły z piekła rodem o utworzeniu 17 województwa. Zobaczycie, że PiS przegra te wybory, a Polacy potrafia racjonalnie myśleć.

 • bergman1

  Oceniono 5 razy 3

  NIGDY WIĘCEJ!!! pisu!!

 • antepavelic69

  Oceniono 5 razy 3

  Co znaczy,nie chcą?Ma być i koniec.

 • jan.58

  Oceniono 3 razy 3

  To nas czeka kiedy będzie rządził PiS!
  arturprosty.blogspot.com/2015/10/co-czeka-nas-po-25-pazdziernika.html

 • saammm

  Oceniono 3 razy 3

  Może od razu 33 nowe województwa? Po co się ograniczać i tworzyć jedno przy okazji kolejnych wyborów...

 • hunter1111

  Oceniono 3 razy 3

  kometarz

  pis zapowiada reorganizacje, dwie pieczenie na jednym ognu, pierwsze ze wbija sie w retoryke zmian druga ze obsadzi swoimi ludzmi zreorganizowane powiaty, wojewoidztwa szkoly i inne urzedy

 • colonelturnip

  Oceniono 5 razy 3

  Chłopaki, jak tak was tu czytam, to wy jesteście mentalne podkarpacie. To podkarpacie z waszych urojeń. To pissowskie, nienawistne, zapiekłe samo zło, szaleństwo i głupota. Szkoda mi was. Ale dla każdego jest nadzieja:) A mnie dostarczyliście sporo rozrywki. Dzięki:)

 • gossam.2

  Oceniono 4 razy 2

  Może referendum o wydzieleniu szariatu PISowskiego na Podkarpaciu? Niech tam Kaczyński rządzi sobie jak Łukaszenko na Białorusi.

 • augenthaler

  Oceniono 6 razy 2

  Tylko, że to stowarzyszenie nie reprezentuje Kaszubów. Reprezentuje wyłącznie absolutną mniejszość głoszącą istnienie narodowości kaszubskiej, podczas gdy przygniatająca większość Kaszubów uważa się za Polaków, a ich tożsamość kaszubska jest tożsamością regionalną.

  Natomiast co do pomysłu PiSu, to oczywiście nieprzemyślany...

 • czeski_honza

  Oceniono 4 razy 2

  Najlepiej podzielić Polskę na Euroregiony wzdłuż linii podziału zwolenników PO i PiS. Dopiero by wyszło, że na PO głosują bogaci: Szczecin, Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków. Po drugiej stronie Suwałki, Białystok, Chełm, Krosno, Tomaszów Lubelski. Coś w tym jest...

 • lob1

  Oceniono 4 razy 2

  Najlepiej,gdyby partie utrzymywały by się ze składek,wtedy gwarantuję byłby większy porządek.A tak,każdy leci na stanpowisko i kasę,bo za darmo Panstwo im płaci.A my reszta chołoty musimy ich utrzymywać i słuchać ich głupich wypocin.

 • wiesscar

  Oceniono 4 razy 2

  kaczorku - wojewodztwo zrobisz Kaszubom czy chca czy nie po wyborach, jak przejmiesz rzady,
  przypominam o linii kolelowej Nowy Sacz - Krakow przed Podleze, Piekielko,

 • notremak

  Oceniono 1 raz 1

  Mały kaczy wie lepiej, co dobre dla Kaszubów!
  Mały kaczy paranoik wie najlepiej, co dobre dla nas wszystkich!
  Głosujcie na PiS!
  PiS Was urządzi!

 • tece92a

  Oceniono 1 raz 1

  Dla klarowności podziału,województwa będą się pokrywać z diecezjami.

 • gomelsky66

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński to wyjątkowo niebezpieczny człowiek, który z nienawiści dzieli od lat własny naród.

 • ukos

  Oceniono 3 razy 1

  Ten pierdyknięty zgred nienawidzi Kaszubów, Ślązaków, Mazurów i w ogóle wszelkich wspólnot regionalnych. Istnienie społeczności regionalnej kłóci się z zajadłym etatystycznym centralizmem tego szkodnika. Kaszubi mieli szczęście, bo swoją wysoką pozycję społeczną wyrobili sobie jeszcze przed wojną, co dzisiaj owocuje rozrastaniem się tej społeczności z jednoczesnym coraz silniejszym wiązaniem się jej z resztą Polski poprzez związki rodzinne. Gdyby tak pozytywne procesy miały też miejsce na Opolszczyźnie i Mazurach, to dzisiaj nie mielibyśmy tam zupełnie inną sytuację. Niestety za komuny ponure indywidua podobne do Jarozbawa dokonały spustoszenia - zgermanizowały nawet potomków powstańców śląskich, a Mazurów wypędziły destabilizując społecznie te regiony.

 • takapravda

  Oceniono 3 razy 1

  A ja proszę o utworzenie województwa beskidzko-tatrzańskiego, ze stolicą w Bielsku-Białej i Nowym Sączu dla wygody całego regionu z dostępem do urzędów. Dość okradania nas przez Katowice i Kraków. Z Bielszczan takie hanysy jak sami wiecie z czego trąbka. Jestem pewien że województwo byłoby jednym z czołowych w Polsce, tak jak do niedawna województwo bielskie rozdarte pomiędzy Katowice i Kraków.

 • toberson

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego Media I Prasa robia nie fer gre przeciw PISie!!Ten wariat mowi nieprawde!!Niech swir POjedzie do Francji I zobaczy jak sie zachowuja muzulmanie!!

 • atx50

  Oceniono 2 razy 0

  Kaczka będzie potrzebował dla swoich stanowisk i zrobi tak jak zechce a Kaszubów ma w głębokim poważaniu.

 • wespazjan300

  Oceniono 2 razy 0

  Mnożenie urzędniczych hord, to utopia! Obecny podział na 16 województw, to max! Jak pokazuje przykład tylko silne województwa z jak największą autonomią mają przyszłość. Rozbijanie Polski na co raz to większą ich liczbę niczego dobrego nie przynosi. Podobnie byłoby w przypadku środkowo-pomorskiego. Ogólna bida z większą liczbą urzędasów. PIS akurat od PełO nie odróżnia się w tej kwestii, obie partie są urzędokratyczne. Nie dajcie się omamić, bo nic nie zyskacie a wręcz przeciwnie!

 • cajmero

  0

  Kaszubi, ten czlowiek, jak bedzie trzeba zrobi z was VI kolumne. Za nic nie wierzcie chadz....m.
  Tylko Europa, tylko jej prawa, bo te z warszawki juz naz dobily do dna.

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 0

  Polska powinna być podzielona na kilka regionów i wzmocnione gminy, powiaty należy zlikwidować, jednak w chwili obecnej, wskutek korzystania z subwencji z UE takie ruchy byłyby niewskazane, podobnie jak dodatkowe województwa, pan prezes z przewodniczącą koła gospodyń o tym nie mają pojęcia, podobnie jak z produkcją helikopterów czy imadeł.

 • jedrek490

  Oceniono 1 raz -1

  Poczekają, aż Tusk wróci z Brukseli i wygra wybory, czyli na św. Dygdy.

 • jegorism

  Oceniono 3 razy -1

  W woj. pomorskim mieszka 3300000 słownie trzy miliony trzysta tysięcy ludzi kaszubów jest 240 tys. fajna ta demokracja. A pomyślały kaszuby o mieszkańcach Słupska i Koszalina?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX