Gdzie był Kaczyński w noc wyborczą? Na Jasnej Górze. Zawierzył prezydenturę Dudy Matce Boskiej

Jarosława Kaczyńskiego zabrakło wczoraj na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy. Gdzie był? - Na Jasnej Górze - przyznał dziś Joachim Brudziński w TVN 24. - Zawierzył prezydenturę Andrzeja Dudy Matce Bożej - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Prezes w chwili ogłaszania wyników wyborów prezydenckich był na Jasnej Górze - w miejscu świętym dla wszystkich Polaków zawierzył los tej kampanii. Po informacji, że wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda, zawierzył jego prezydenturę i ojczyznę naszej Matce Bożej - powiedział Joachim Brudziński z PiS w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN 24.

- Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Jarosław Kaczyński jest jednym z najbardziej doświadczonych polityków w Polsce - powiedział. - W przypadku Andrzeja Dudy połączenie dynamizmu, woli walki i doświadczenia z zaletami Jarosława Kaczyńskiego spowodowało, że walka wyborcza okazała się skuteczna - dodał.

Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny

Wcześniej Beata Szydło w Kontrwywiadzie RMF FM powiedziała Konradowi Piaseckiemu, że premierem będzie Jarosław Kaczyński. - Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - dodała.

- To jest ważne wydarzenie dla PiS-u. To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda. Teraz jest ten czas, że będzie moment na przygotowanie tego wszystkiego. Kampania parlamentarna pod hasłem "cała władza w ręce PiS-u" - podkreśliła.

Wyniki wyborów prezydenckich 2015: Duda - 52 proc., Komorowski - 48 proc.

W wyborach prezydenckich II turę wygrał Andrzej z poparciem 52 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. głosów. Ostateczne wyniki poznamy najprawdopodobniej dziś wieczorem.

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że do godz. 17 frekwencja wyniosła 40,51 proc. z 30 mln osób uprawnionych do głosowania. To więcej niż w pierwszej turze - 10 maja o tej samej porze do urn poszło 34,41 proc. wyborców.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (296)
Gdzie był Kaczyński w noc wyborczą? Na Jasnej Górze. Zawierzył prezydenturę Dudy Matce Boskiej
Zaloguj się
 • levy

  Oceniono 336 razy 246

  No to jestem spokojny - mam Bozi sypnie groszem i będzie na obiecanki Dudusia Plastusia.

 • cillian1

  Oceniono 307 razy 241

  To sukces murowany, tak od 966 roku, ona nam sprzyja.

  Jak wisielcowi sznur na szyi!

  :D

 • jaroslavhasek

  Oceniono 268 razy 214

  "Zawierzył prezydenturę Andrzeja Dudy Matce Boskiej". Najkrótsze wskazanie, jaka to będzie prezydentura.

 • jedyny_leon

  Oceniono 202 razy 164

  Panowie i panie! Był czas, by się przyzwyczaić. Duda mówił otwarcie o swoich poglądach i kogo widzi w kancelarii jak doradców a Jarka znamy nie od dziś i wiemy komu nadstawia zwieraczy.
  Zrobiliście na złość sobie samym....było wybrać mdlącego Bronka, to byście spali spokojnie ( przynajmniej tyle z jego prezydentury wynika) A tak czekajcie inkwizycji....ta następna fala emigracji będzie większa i pozbawi nasz kraj rozsądnych i kreatywnych ludzi. Ale pretensje musicie mieć do siebie. Nie do Jarka, bo go znaliście i znacie!!! Nie Dudy, bo mówił w miarę uczciwie o swoich poglądach!!!Do siebie:-)
  Powodzenia w nowym państwie katolickim;-)

 • pan.szklanka

  Oceniono 193 razy 163

  Jakie konsekwencje poniesie Matka Boża Jasnogórska, jeżeli prezydentura będzie nieudana i czy takie jednostronne zawierzanie to nie dyskryminacja Matki Bożej Licheńskiej?

 • podstawko

  Oceniono 261 razy 163

  W XXI wieku przyszły premier 40-milionowego kraju oddaje prezydenta-elekta tego kraju w łaski bogini, mitologicznej matki bóstwa w trzech postaciach, składając jej modły przed przyjęciem ciała bóstwa-syna przemienionego w wafel-symbol.

 • pietrek1960

  Oceniono 172 razy 132

  Sprzedał polakom "słupa", w przypadku kraju w którym jest wielu naiwnych (SKOK-i, Amber Gold) to wcale nie sukces , widać że obywatele to zwykły ciemnogród.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX