Gdzie jest prezes PiS? Już wiadomo. Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny

- Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło. - Kaczyński spowodował, że prezydentem jest Duda. To geniusz polityczny - dodała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jarosław Kaczyński jest bardzo wzruszony i szczęśliwy. To jest ważne wydarzenie dla PiS-u. To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda - powiedziała Beata Szydło w Kontrwywiadzie RMF FM Konrada Piaseckiego.

Kampania parlamentarna pod hasłem: "Cała władza w ręce PiS-u"

- Prezes dzwonił z gratulacjami? - pytał Piasecki.

- Byli w kontakcie - odpowiedziała wiceprzewodnicząca PiS. - Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża. Przez 8 lat PO prowadziła agresywną walkę z nami. Dzisiaj poniosła za to karę. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - dodała. - Teraz jest ten czas, że będzie moment na przygotowanie tego wszystkiego - podkreśliła.

Szydło: "Komorowski kpił sobie z przeciwnika"

- Nie dochodzi do mnie ten sukces. Jak startowaliśmy, to nikt nam nie dawał szans - mówiła Szydło. Podkreśliła, że przeciwnik nie był łatwy, a oni startowali z bardzo niskiego poziomu rozpoznawalności Dudy. - Nikt nie wierzył, Komorowski kpił sobie z przeciwnika. Andrzej jest szczęśliwy, ale też bardzo zmęczony. Widziałam wczoraj w nim radość połączoną z zaskoczeniem. Wszyscy byliśmy zaskoczeni - dodała.

Podkreśliła też, że myśl o wygranej pojawiła się dopiero na pierwszej konwencji PiS. - Andrzej uwierzył w to, że jesteśmy w stanie zrobić bardzo dobry wynik. Te nadzieje ludzi były tak duże, zresztą są i teraz, że zdaliśmy sobie sprawę, że to jest z jednej strony wyzwanie, ale też to może ponieść. Poza tym jak się ma takiego kandydata, to się nie przegrywa - powiedziała Szydło.

Szydło: "Odradzałabym podpisanie ustawy o in vitro"

Piasecki zapytał Szydło również o to, czy według niej rozpisanie referendum jest zasadne. - Przede wszystkim to prezydent Bronisław Komorowski musi sam sobie odpowiedzieć na kilka pytań - odpowiedziała. - To referendum, które było, ten projekt, był, jak wielu konstytucjonalistów wskazuje, niekonstytucyjny, więc nie powinno być przeprowadzone - dodała. Podkreśliła też, że odradzałaby mu podpisanie ustawy o in vitro.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Więcej o:
Komentarze (824)
Gdzie jest prezes PiS? Już wiadomo. Szydło: Premierem będzie Jarosław Kaczyński. To geniusz polityczny
Zaloguj się
 • captiva

  Oceniono 2052 razy 1556

  No i jak tam zwolennicy dudy i kukiza?Zadowoleni jestescie?Mlaskacz bedzie waszym premierem.Cieszycie sie?

 • papaleone

  Oceniono 1540 razy 1220

  Najbardziej zaskoczeni są normalni ludzie!
  Że naród własne państwo powiesił na krzyżu!
  Nikt niema wątpliwości, kto będzie krajem rządził, bo to pierwszy w dziejach prezydent sterowany radiem z Torunia.

 • peecmaker

  Oceniono 975 razy 767

  no i dziękuję tym wszystkim rolnikom,bezrobotnym,30-latkom i studentom. Właśnie obudziliście potwora ,który zeżre i zniszczy po drodze wszystko co nie jest zgodne z jego ideałami....WAS też ....a ha proponuję zacząć przyzwyczajać sie do kamaszów ,przyda się polityka partii z ,której wywodzi się nowy elekt jest niemco- i rusofobiczna więc będzie okazja abyście wszyscy razem mogli się pomodlić i pobyć razem ...w koszarach lub nie daj BÓG w okopach.Reasumując ,w dupach Wam się poprzewracało.

 • e-komentarz

  Oceniono 937 razy 763

  Niech ktoś powie Dudzie że kampania już się skończyła, bo on nadal biega po stolicy z kawą dla wyborców. Teraz wyborcy nie chcą kawy tylko spełnienia obietnic, a to dużo trudniejsze niż rozdawanie kawy. Do roboty, elekcie.

 • pyosalpinx

  Oceniono 810 razy 658

  Zaczyna sie....ubiezcie sie w kraju cieplo....nie no najpierw bedzie dobrze jak pajac podpisze kilka ustaw rozdajacych pieniadze na prawo i lewo....ocnienie przyjdzie za 10 lat.
  jestem zszokowany przede wszystkim rozmiarami porazki i okazuje sie po ostatniej debacie w TV, ze ludzie nie potrafia sluchac.

 • ajk_gierki

  Oceniono 749 razy 633

  Mam nadzieję że na jesieni zdziwi się Jaruś, tak jak zdziwił się Bronek wiosną

 • Roman Giertych

  Oceniono 562 razy 530

  "To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda" - to raczej jego znikniecie ze scen politycnej na czas wyborow. Gdyby Kaczynski zrezygnowal z kandydowania na premiera to juz od 5 lat pis bylby u wladzy.

 • bartoszcze

  Oceniono 532 razy 468

  O, to pani Szydło już zna wyniki przyszłych wyborów, pewnie już są zapisane na ruskich serwerach :D

 • pakulec

  Oceniono 439 razy 393

  a kiedy odbędzie się uroczyste zameldowanie wykonania zadania? I czy Duda będzie meldował na klęczkach, czy tylko na baczność?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX