Kuba Wojewódzki: Zagłosujcie na Komorowskiego. Czuję, że daję d..., ale sprawiedliwie, w imię przyszłości

Kuba Wojewódzki apeluje w "Polityce", by głosować na Bronisława Komorowskiego. "Owszem, czuję, że daję d..., ale daję jej sprawiedliwie, w imię przyszłości" - zaznacza. Podkreśla, że boi się Andrzeja Dudy i powrotu PiS. "Dudobus zmieni się w rydwan ognia, zaiste, powiadam wam" - ostrzega.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W obszernym tekście zatytułowanym "Spowiedź wyborcy Pawła Kukiza" w najnowszej "Polityce" Kuba Wojewódzki ostro krytykuje rządy Platformy Obywatelskiej, która "traktowała ojczyznę jak bankomat", z którego osiem lat wyjmowała pieniądze. Która odwróciła się od obywatela. "Tak, daliśmy się nabrać. Liberalnym przebierańcom" - pisze Wojewódzki.

W przeddzień publikacji manifestu TVN wyemitowała odcinek programu Wojewódzkiego, którego gościem był ubiegający się o reelekcję prezydent.

"Z lekkim kacem, ale i poczuciem obcej na co dzień odpowiedzialności"

Showman przyznaje w "Polityce", że w pierwszej turze wyborów prezydenckich głosował na Pawła Kukiza. Pisze, że muzyk jest "chaotyczny i niespójny", ale "szczery i żarliwy". Zastrzega jednak, że Kukiz powinien pozostać w roli trybuna ludowego, nie pchać się na polityczne salony. Według Wojewódzkiego 20 proc. Kukiza "miało siłę społecznego tsunami".

Wojewódzki sugeruje jednak, że niezgoda i protest mają swoje granice. Dlatego apeluje "z lekkim kacem, ale i poczuciem obcej na co dzień odpowiedzialności": "zagłosujmy w drugiej turze na Bronisława Komorowskiego".

"Dudobus zmieni się w rydwan ognia, zaiste, powiadam wam"

Wojewódzki przyznaje, że największym atutem prezydenta jest to, że nie jest Andrzejem Dudą. "Nie chcę, żeby moim krajem zawiadował facet zachowujący się, jakby miał wstrząśnienie mózgu od przytakiwania Jarosławowi Kaczyńskiemu" - pisze. I dodaje, że boi się paranoi, Smoleńska, ojca Rydzyka i Antoniego Macierewicza. "Dudobus zmieni się w rydwan ognia, zaiste, powiadam wam".

Wojewódzki zastrzega: głos na Komorowskiego to duży kredyt zaufania dla niego i dla PO. I jeśli nie zostanie spłacony, jesienią rządzący zostaną zmieceni ze sceny politycznej. "Owszem, czuję, że daję d..., ale daję jej sprawiedliwie, w imię przyszłości". I kwituje: "Przepraszam".Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? Sprawdź przed wyborami, do którego ci bliżej >>

Cały tekst w najnowszej "Polityce" >>>

Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? Sprawdź przed wyborami, do którego ci bliżej >>>

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!  

O tajnikach politycznych salonów przeczytasz w tych książkach >>

Więcej o:
Komentarze (643)
Kuba Wojewódzki: Zagłosujcie na Komorowskiego. Czuję, że daję d..., ale sprawiedliwie, w imię przyszłości
Zaloguj się
 • kermit.dolomit

  Oceniono 1639 razy 753

  Komorowski zostanie prezydentem a w przyszłości będzie żyło się jeszcze lepiej polityczno/biznesowemu establishmentowi celebrytom i medialnemu mainstreamowi zaiste powiadam wam

 • 68jacekw

  Oceniono 817 razy 495

  No nareszcie.Wszyscy z napięciem czekali co zrobi Kuba-i jest!! Z nim nie przegramy.Teraz czekam na opinię p.Wojewodzkiego w/s zmian konstytucji,kredytów frankowych,prywatyzacji lasów i zakupu helikopterów.Mam nadzieje,ze nie bedzie nas długo trzymał w niepewności.

 • dirspacha

  Oceniono 1362 razy 484

  Bronek, WOjewódzki, Lis, Paradowska, Karolak, Michnik, wszystkie te tzw. ałtorytety żyją z rabania nas.
  Ale nadchodzi ich koniec, pierwszy krok to głos przeciwko im w tych wyborach, nie ma Kukiza to musi zastapic go Duda.
  Allez!!

 • antyoportunista

  Oceniono 693 razy 327

  Kolejny syty, zadowolony obywatel POlski, buahahaha. Przejedz sie, czlowieku po mniejszych miescowosciach, gminach, to zobaczysz "dokonania" tych, o których walczysz. Oni chcą zmian. Nie boją się Kaczynskiego, Macierewicza i Kurskiego. Boją się zlodzieji, aferzystow, okradaczy nas z POLSKOŚCI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX