Wybory prezydenckie 2015. Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za słowa o jego córce. Wyszedł mu na spotkanie

Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za cytowanie fałszywego konta jego córki na Twitterze. Kandydat na prezydenta stwierdził wcześniej, że to, co zrobił dziennikarz, było ?obrzydliwe?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tomasz Lis podczas programu w TVP, w którym gościem był Tomasz Karolak, zacytował rzekomy wpis na Twitterze córki kandydata PiS na prezydenta. Szybko okazało się, że zdania o "oddaniu Oscara" za "Idę" nie są autorstwa Kingi Dudy, a konto w serwisie jest fałszywe. Dziennikarz przeprosił za swoje słowa najpierw na Twitterze, a później na antenie TVP Info. Podkreślał, że nie był świadomy tego, że konto nie należy do córki kandydata. Wcześniej na konferencji prasowej Andrzej Duda stwierdził, że to, co zrobił Lis, było "wstrętne" i miało na celu poniżenie jego córki.

- Moja córka nie jest politykiem, nie ma jeszcze skończonych 20 lat - mówił. - Jest młodą dziewczyną, na pierwszym roku studiów. Nie prowadziła nigdy profilu na Twitterze - zaznaczył Duda. - Chciałem bardzo serdecznie przeprosić panią Kingę Dudę, która jest młodą, inteligentną, piękną, uroczą osobą, i rozumiem, że mogła się czuć dotknięta. Rozumiem to tym bardziej, że mam córki w podobnym wieku - mówił potem Lis na antenie TVP Info.

Dziś Tomasz Lis przeprosił Andrzeja Dudę również osobiście. Kiedy ten pojawił się w biurowcu Axel Springer na spotkanie w jednej z redakcji, Lis przywitał go i przeprosił za swoje słowa. Jak stwierdziła na Facebooku dziennikarka "Newsweeka" Renata Kim, Duda przyjął przeprosiny.

Mój szef Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za zacytowanie w programie zdań z fałszywego konta jego córki :)

Posted by Renata Kim on Tuesday, May 19, 2015


Wcześniej kandydat stwierdził, że słowa przeprosin powinny się pojawić również na antenie TVP. - Oczekuję, że jeśli mają chociaż cień honoru, choćby w najmniejszym stopniu są mężczyznami uczciwymi, to przeproszą moją córkę w telewizji w porze takiej samej oglądalności, jaka była wczoraj w czasie tamtego programu - stwierdził kandydat. - I sprostują kłamstwa, które głosili - dodał.

Najnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej.Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (473)
Wybory prezydenckie 2015. Tomasz Lis osobiście przeprosił Andrzeja Dudę za słowa o jego córce. Wyszedł mu na spotkanie
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 1158 razy 370

  Podkreślał, że nie był świadomy tego, że konto nie należy do córki kandydata.

  Wiarygodny, uczciwy i rzetelny dziennikarz Tomasz Lis....

  dobra, jaja sobie robię:)

 • d_ost

  Oceniono 327 razy 103

  Jak się czyta te komentarze, to naprawdę trudno uwierzyć, że autorzy całego tego hejtu czczą Jarosława et consortes, którzy użalają się tak na przemysł pogardy. Kiedy prezydent Komorowski jest od pięciu lat opluwany (Komoruski, prezydent przez nieporozumienie), wyrzucany z pałacu za pomocą egzorcyzmów (wszystko to firmuje PiS, a w debacie nagle Duda pyta czemu Komorowski nie dba o powagę stanowiska prezydenta...).

  Lis dał dupy, mega dziennikarska wpadka. Która - gdyby była, jak sugerują dziennikarze i internauci niepokorni, świadoma, oznaczałaby, że Lis przepisał się do PiS, bo jest to ewidentna akcja typu TORA TORA, kamikaze. Teraz Duda będzie na krzywdzie córki przez resztę tygodnia jechał (co broń Boże nie będzie wykorzystywaniem córki w kampanii).

  A jeszcze trochę się poczyta, to się okaże, że wg niepokornych oskarżenie o komentarze wobec Idy rzucił nie Lis, tylko Komorowski.

  Ja bym prosił, żeby ktoś podał mi przykłady, gdy jakiś dziennikarz niepokorny kogokolwiek bez przymusu wyroku sądowego przeprosił. Za komoruskich, nieślubne dzieci, dziadków z Wahrmachtu itp. Za cały ten hejt, którym ocieka Gazeta Polska Codziennie, Do Rzeczy, TVP REpublika. Tu tendencja jest raczej odwrotna - nie przepraszać nawet wtedy, gdy nakazuje nam to wyrok sądu.

  A że Lis miał jaja i przeprosił, to też źle. I Duda Świętobliwy (Święty?) i Szlachetny, że Lisowi po mordzie nie dał... No brawo...

 • czytakczynie12

  Oceniono 423 razy 93

  Czy Pisowcy kiedykolwiek kogoś przeprosili?. To co wyprawiają zwolennicy PiSu pod pałacem prezydenckim, te obraźliwe transparenty pod adresem prezydenta , oskarżenia o zamach to jest podłe. Cała Polska jest skłócona, podzielona. Dziennikarze też, mamy media prawicowe tzw niepokornych. Ludzie w Polsce się nienawidzą. Do d.. to wszystko. Z nienawiści nie zbudujemy w kraju niczego dobrego. Chyba musi dojść w końcu do tego by zarówno PiS i PO przestały istnieć, by przyszło nowe pokolenie ludzi nastawionych pozytywnie do świata , do siebie nawzajem, by partie walczyły ze sobą na programy i by nie było nienawiści. Likwidacja hejtu w internecie też będzie ozdrowieńcza dla narodu, bo taki hejt to trucizna dla narodu. Ludzie już nie potrafią normalnie ze sobą w tym kraju rozmawiać, nie potrafią się zrozumieć.

 • kov02

  Oceniono 308 razy 90

  A czy ten pseudo honorowy Duda wykonał prawomocny wyrok sądu i przeprosił Ciepielę oraz wpłacił na hospicjum zasądzoną sumę,bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji.Dla ciekawych polecam : www.radiokrakow.pl /wiadomosci/tarnow/ andrzej-duda-bedzie-musial-przeprosic-romana-ciepiele/

 • arbor_1

  Oceniono 337 razy 85

  Lis potrafił przeprosić. Pytam, kiedy zostanie przeproszona rodzina Komorowskiego? To jest ta zasadnicza różnica o jakiej pisał Herbert -- kwestia smaku

 • Oceniono 292 razy 80

  Falszywe konto,przeciez to konto istnieje sa wpisy,sa zdjecia z kampanii Dudy,
  nazwisko i imie tez sie zgadza,dlaczego teraz falszywe ,a kilka miesiecy temu byl wpis i wtedy nikt z PiSu i zaden Duda nie reagowal.

 • Orest Szn

  Oceniono 328 razy 80

  Duda obraża inteligencje wszystkich Polaków, ale tchórz nie ma odwagi wyjść naprzeciw i powiedzieć -przepraszam . Patrz i ucz się miernoto.

 • dorik2

  Oceniono 355 razy 79

  A kto przeprosi Komorowskiego za te wszystkie ohydne oszczerstwa - o Szczynukowiczu, planie prywatyzacji Lasów Państwowych, udziale w aferze SKOK Wołomin, wskakiwaniu na krzesło?!

 • chi-neng

  Oceniono 283 razy 77

  "Moja córka nie jest politykiem, nie ma jeszcze skończonych 20 lat - mówił. - Jest młodą dziewczyną, na pierwszym roku studiów. Nie prowadziła nigdy profilu na Twitterze."

  Co za hipokryzja !

  Ale do zdobywania glosow wyborczych pasowalo ja lansowac ?

  Bo to nalezy czynic w stylu amerykanskim ?

  A ktoz tego "piwa nawazyl" ? Ten tak kochajcy ojciec i dbajcy o renome wlasnej corki, czy Lis?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX