Oświadczenie wydawcy MamPrawoWiedziec.pl. "Nigdy nie ukrywaliśmy, że Zofia Komorowska była członkinią Stowarzyszenia 61"

Portal MamPrawoWiedziec.pl stał się tematem dyskusji po tym, jak w debacie prezydenckiej Bronisław Komorowski powoływał się na zebrane tam poglądy Andrzeja Dudy. Wysuwano m.in. sugestie, że portal nie jest obiektywny, ponieważ córka prezydenta jest członkinią Stowarzyszenia 61, wydawcy portalu. Stowarzyszenie zaprzecza oskarżeniom.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"W związku z wyborem ojca na Prezydenta RP Zofia Komorowska zawiesiła członkostwo w Stowarzyszeniu 61 oraz w jego komisji rewizyjnej", czytamy w oświadczeniu opublikowanym na MamPrawoWiedziec.pl.

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia podkreślają w oświadczeniu, że portal "nie reprezentuje partii politycznych". Dodają też, że nigdy nie ukrywano faktu, że Zofia Komorowska, córka prezydenta, była członkinią Stowarzyszenia 61.

"Do korzystania z naszych danych zawsze zachęcaliśmy i zachęcamy różnorodne media. Przed każdymi wyborami ufają nam i odpowiadają na kwestionariusz liczni kandydaci bez względu na przynależność partyjną", czytamy na portalu. "Bez względu na nasze osobiste poglądy, przeszłe i obecne, na nasze pytania odpowiadają politycy wszystkich opcji. Zależy nam, aby tak pozostało", piszą w oświadczeniu członkowie Zarządu Stowarzyszenia 61.

Sprawdzamy kwestionariusz Dudy dla MamPrawoWiedziec.pl. Co kandydat PiS zaznaczył w pytaniu o rolnictwo?>>>

Po debacie padły serwery MamPrawoWiedziec.pl

W bezpośrednim starciu kandydatów podczas debaty, Bronisław Komorowski punktował, jak Andrzej Duda zmieniał swoje poglądy, powołując się przy tym na portal MamPrawoWiedziec.pl. Gdy Duda odpierał te oskarżenia, prezydent wręczył mu kartkę z cytatami i zaprosił do odwiedzenia serwisu. Efekt? Serwery MamPrawoWiedziec.pl w kilka chwil padły.

W pewnym momencie debaty prezydenckiej Komorowski - wbrew protestom dziennikarzy - zszedł ze swojej mównicy, by podać Dudzie wydruk z jego poglądami zebranymi przez portal MamPrawoWiedziec.pl przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Proszę bardzo, to są pana poglądy. A kto ma wątpliwości, może zajrzeć na MamPrawoWiedziec.pl. Później portal prawdopodobnie został zaatakowany przez hakerówNajnowsze sondaże, debaty, wieczór wyborczy na żywo. Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kampanii wyborczej. Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (388)
Oświadczenie wydawcy MamPrawoWiedziec.pl. "Nigdy nie ukrywaliśmy, że Zofia Komorowska była członkinią Stowarzyszenia 61"
Zaloguj się
 • kinemator

  Oceniono 770 razy 384

  Nawet gdyby Pol-pot i Kim Dzong Il byli członkami to nic nie zmienia faktu, że Duda sam takich odpowiedzi udzielił.

 • andrzej6404

  Oceniono 816 razy 228

  a nie tak tak dawno p.Komorowski publicznie mowil ze zadne z jego dzieci nie interesuje i nie zajmuje sie polityka, ze sa od polityki daleko widac uczciwe zycie , studiujac i szukajac pracy - kolejna manipulacja , p.Prezydencie wiecej uczciwosci i pokory woberc wyborcow, mnie tym Pan nie zachecil wrecz przeciwnie utwierdza w przekonaniu ze betonuje Pam uklad polityczno biznesowy dzielacy polakow na bogatych i bogatszych oraz biednych i coraz biedniejszych.

 • clamcay

  Oceniono 877 razy 217

  "Nigdy nie ukrywaliśmy, że Zofia Komorowska była członkinią Stowarzyszenia 61"
  może Wy nie, ale Bronisław na debacie i owszem... a przecież MamPrawoWiedzieć!

 • val_drakul

  Oceniono 612 razy 186

  Rzekomemu blokowaniu etatu przez Dudę przyjrzało się natomiast RMF FM. Okazało się, że uczelnia nie wypłaca Andrzejowi Dudzie żadnych pieniędzy, a poza tym uniwersytet zatrudnił osoby, które zastępują kandydata PiS. Poza tym, rzecznik UJ wyjaśnił, że uczelnia jest zobowiązana do udzielenia bezpłatnego urlopu każdemu pracownikowi, który został posłem czy senatorem.
  nastepne klamstwo brunia

 • boguslawbch6808

  Oceniono 360 razy 108

  My też Mamy Prawo Wiedzieć cokryjekomorowski.

 • wozdo

  Oceniono 339 razy 95

  czyli wszystko jasne

  dzieci podobno wcale sie nie angażowały w kampanię

  Klika Ratująca Władzę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX