Komentarze (541)
Duda "blokuje etat" - co to znaczy? "Od dziesięciu lat jest na urlopie. Mógłbym zatrudnić kogoś innego"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • badziewiak66

  Oceniono 31 razy 11

  Powiedzcie mi o co tu chodzi ? To naturalne że Duda jest na urlopie , bo takie jest prawo. Proszę zmienić ustawę "o wykonywaniu mandatu posła i senatora" i nie będzie problemu. Zabawna historia, to PO i PSL mają większość w Sejmie, a mimo to jakoś nikt nie chce zmienić zasad wykonywania mandatu posła i senatora. To oczywiste , bo te zmiany uderzyłby w PO i PSL. Tak więc Ci którzy wspierają Komorowskiego i sam Komorowski zarzucają Dudzie ze z mocy prawa jest na urlopie , kiedy z tego prawa korzystają posłowie koalicji bez umiaru. Z tą sprawą jest jak z "kilometrówkami" . Dużo dymu, jak się okazało że "kilometrówki" walą w koalicję , w tym w Sikorskiego to sprawa zaraz umarła ja ścięta zawałem. Mam nadzieję , że PiS teraz wyciągnie ile etatów blokują posłowie PO i PSL i wyjdzie na to że Komorowski jak zwykle manipuluje argumentami dla doraźnych potrzeb politycznych. To strategia chlapania błotem i liczenia na naiwność wyborców, że nie będą dociekać jak to jest. Będą , będą , szczególnie sprawdzą to co mówi ktoś kto zmienia diametralnie poglądy z piątku na poniedziałek.

 • bylypisior

  Oceniono 33 razy 11

  Okazuje się, że Duda jednak nie blokuje - na jego miejscu jest zatrudniony pracownik naukowy z umową do 2017.
  A urlop bezpłatny to prawo KAŻDEGO POSŁA. Nie tylko Dudy...

 • orionzx

  Oceniono 15 razy 11

  .."Portal z którego informacje czerpał Komorowski w czasie debaty, prowadzi fundacja, w której władzach prócz córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, zasiada również prezydencka pierworodna córka Zofia. Wśród sponsorów są: Bank Światowy, Fundacja Batorego i MSZ. "

 • imsocool

  Oceniono 11 razy 9

  Duda jest na urlopie bezpłatnym, a ciekawsze są platformerskie urlopy płatne, czyli synekura bez pojawiania się w pracy.

 • David Toom

  Oceniono 25 razy 9

  Prezydent Bronisław Komorowski posługiwał się odpowiedziami Andrzeja Dudy dla serwisu "Mam prawo wiedzieć". W zarządzie fundacji, która go prowadzi jest jego córka Zofia, a same zarzuty nie były prawdziwe

 • 123waz

  Oceniono 8 razy 8

  w całej Polsce politycy blokują tysiace etatów Polsce i mają zaklepany powrót po nieudanym politykowaniu. To zawdzięczamy POPISowi.- nepotyzm, arogancja, prywata, i okradanie budżet państwa.

 • zenonpaproszek

  Oceniono 7 razy 7

  Problem w tym, że sprawa jest rozdmuchana przez sztab prezydenta do granic możliwości. Dla przykładu - dziennikarze radia rmf fm kontaktowali się z rzecznikiem prasowym UJ, który zapewnił, że po pierwsze - uczelnie nie wypłaca Dudzie żadnych pieniędzy, a po drugie - uniwersytet zatrudnił osoby (na umowę na czas określony, do 2017 roku), które zastępują kandydata PiS.
  Jak wyjaśnia rzecznik, uczelnia jest zobowiązana do udzielenia bezpłatnego urlopu każdemu pracownikowi, który został posłem czy senatorem. Tak stanowią przepisy prawa - a ?korzystają? z nich politycy różnych partii.
  Burza w szklance wody?No i co ...JAK ZAWSZE U WAS GOWNO PRAWDA...GADZINOWKA!!

 • niusik1

  Oceniono 7 razy 7

  Już myślałam, że o Nałęczu nie wspomniecie. Aż dziwne, że Komorowski poruszył ten temat mając u boku Nałęcza, który też blokuje etat. Cóż za hipokryzja!

 • Dariusz Rski

  Oceniono 9 razy 7

  nie wiem czym sie ciesza zwolennicy Bronka po debacie...? nie wierze tez w wiekszosc obietnic jego rywala... jednak Bronku, co bys nie powiedzial - swoje zrobiles: jak mam pracowac do 67 roku zycia skoro dzis zeby zarobic 2tys musze jebac wpizdu nadgodzin, soboty, niedziele i swieta, przy takim tempie nie spodziewam sie dożyc tych 67. Mi i wiekszosci polakow kazesz jebac do 67 bo nie protestuja jak gornicy, nauczyciele, policjanci, sedziowie etc - ci po 15-25 lat pracy beda dostawac 3-5tys na lebka a wiekszosc z nich i tak dalej bedzie pracowac. No to im sie nalezy? Tacy wyczerpani praca zawodowa? Najpierw zajmij sie wszystkimi przywilejami, potem pier-ol ze nie ma kasy na emerytury. To samo tyczy sie podwyzszenia mi podatku a pozwalanie na funkcjonowanie korporacjom w Polsce bez placenia podatkow w Polsce, itd itd, wiec chocbys i milion debat wypadl lepiej - nie zaglosuje na ciebie... a na jesien WON POPiS ... mam nadzieje

 • ze_swiata

  Oceniono 11 razy 7

  Portal mamprawowiedziec.pl, na który podczas debaty powoływał się Bronisław Komorowski zatrudnia jego córkę Zofię. Otrzymuje też znaczne dofinansowania z pieniędzy publicznych.

 • jkredman

  Oceniono 11 razy 7

  Zimmerman odradza a jednocześnie sam spółkuje z platfusią stroną mocy, a fe profesorku

 • mucibaba

  Oceniono 17 razy 7

  Rany boskie, były Minister Spraw Wewnętrznych Sienkiewicz urządził prowokację wobec opozycji godną putinowskiej Rosji, a wy jako najważniejszą wiadomość dnia promujecie ten mało ważny bzdet. Ręce opadają. Dzięki takim mediom nic w tym kraju się nie zmieni. Czas się chyba pakować.

 • 1.ophio

  Oceniono 7 razy 7

  Etat blokuje szef katedry prof Zimmerman WYRAŻAJĄC ZGODĘ na urlop bezpłatny. Panie profesorze, takie braki w znajomosci prawa u specjalisty od prawa ? toż to wstyd i poruta.

 • cep_0

  Oceniono 11 razy 7

  A na boku : czy studentom nie ma kto wykładać?????????????????.
  Z tego co słyszałem to PANI KOPACZ też jest na urlopie.
  A z czego zrezygnował PAN KOMOROWSKI idąc do polityki - z bezrobocia???????????????????????????????????????????????????????.

 • Oceniono 25 razy 7

  Szanowna redakcjo, a dlaczego nic nie piszecie o manipulacji jakiej dopuścił się Komorowski atakiem na Dudę, powołując się na portal mamprawowiedzieć?!!!!! Wyrwane z kontekstu odpowiedzi, mają być dowodami? Duda się nie bronił, bo był kompletnie zaskoczony. Nie spodziewał się, że polityk, kreujący się na uczciwego, stonowanego polityka, posunie się do tak haniebnej manipulacji. Ale o tym cicho sza. To są wasze metody.

 • wj_2000

  Oceniono 10 razy 6

  Ludzie!!!!!!!!!!!!
  Od roku 1994 na uczelniach nie obowiązuje etatyzacja! Dotacja finansowa dydaktyczna z Ministerstwa zależy od lczby studentów. Poza tym uczelnia ma pieniądze z grantów i z czesnego od studentów i zatrudnia tylu pracowników na ile ma pieniądze.
  Facet na urlopie bezpłatnym nikomu niczego nie blokuje. A zatrudnianie w uczelni to nie jest żadne "zastępstwo" jak w firmie na miejsce np. młodej matki. Jest to UNIWERSALNE zatrudnianie na czas określony. (Dopiero profesorowie mają zatrudnienie bezterminowe, a ściślej do 70 lat).
  Duda też jest na zatrudnieniu czasowym, które będzie przedłużone gdy na czas zrobi (tzn w ciągu chyba 8 lat o ile jakas nowelizacja tej liczby nie zmieniła) habilitację. Urlop zawiesza bieg owych 8 lat.
  Szukanie tu jakiejś sensacji opiera się na nieznajomości Ustawy o Szkolnictwie Wyższym.

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 12 razy 6

  Masło maślane. Duda blokuje etat, a dalej jst napisane, że w jego miejsce jest zatrudniona osoba na czas określony..haha. Nie ma to jak propagandowy tytuł.

 • Bogdan Bosko

  Oceniono 8 razy 6

  Jezeli Duda jest na urlopie bezpłatnym to nic nie stoi na przeszkodzie zatrudnić inną osobę na jego miejsce.Totalna bzdura o rzekomym blokowaniu etatu!

 • Kamil X

  Oceniono 10 razy 6

  Jeżeli debata ma być tylko powtórką tego wszystkiego , co słyszeliśmy w dotychczasowych kampaniach ,to nie ma sensu. A tak było, a Komorowski w szczególności mówił tak, jakby to 8 lat rządził PiS z Kaczyńskim. To jest chore, to obsesja ,której polityk na żadnym szczeblu mieć nie może.Brakowało mi rzeczowej rozmowy na poglądy i pomysły na Polskę i ich realność.Komorowski gloryfikował status quo , a Duda chce zmieniać , wiem,że jest na tyle inteligentny, młody, wykształcony, empatyczny i zdeterminowany, że mu się uda. Dlatego głosujmy na Andrzeja Dudę, nie pożałujemy.

 • bz_1978

  Oceniono 10 razy 6

  Tylko nie napisali tego, że w zastępstwie Dudy zatrudniona jest jednak inna osoba, jak pamiętam, na okres 3 lat.

 • karol_7

  Oceniono 6 razy 6

  Właśnie Komorowski obnażył naszych nieudolność naszych legislatorów.
  po co w ogóle ta etatyzacja? Rektor ma okreśłony fundusz płac i w ramach posiadanej na wynagrodzenia kasy zatrudnia ilu chce i za ile chce
  Duda jest na bezpłatnym zatem kasy nie bierze. Skąd więc problem aby za te pieniądze kogoś zatrudnić?
  bezczelnie zauważę że KomACorowski jako prezydent nie kiwnął palcem aby taki chory stan uzdrowić

 • czarnousov1944

  Oceniono 68 razy 6

  hr Bronko,
  ostatnie 5 lat blokuje etat, na którym ktoś inny mógłby pracować. Pracować a nie pozorować.

 • chada

  Oceniono 20 razy 6

  Duda to temat nr 1 w reżimowych mediach. Nie od parady GW nazywana jest Goownem Wybiórczym!

 • matitalolo

  Oceniono 18 razy 6

  Wybierzcie go na prezydenta. Przedłużycie mu urlop. No i jako prezydent, nada sobie tytuł profesora. Takich jak Duda wybitnych studentów znałem podczas studiów. Za każdym z nich stali naukowcy: tatuś , mamusia czy ciocia. Wybitność wyssana z mlekiem matki. Duda to kwalifikowany łgarz.
  P.S. To o takich krąży dowcip : Egzaminator na egzaminie wstępnym pyta kandydata -Proszę powiedzieć, dlaczego chce pan studiować akurat ten kierunek i na dodatek na naszej uczelni. Odpowiedź kandydata - Tato, nie wygłupiaj się.

 • unna

  Oceniono 6 razy 6

  Tyle że, w katedrze prawa administracyjnego na urlopach bujają się jeszcze trzy osoby, jeden sędzia, jedna była pracownica samorządowa i właścicielka kancelarii adwokackiej. Nie chcę bronić Dudy, ale trzeba było pokazać całą stronę dyżurów. Faktycznie mają masę zablokowanych etatów.

 • elka_2014

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Komorowski dlaczego nie zmieniłeś prawa żeby takie rzeczy nie były możliwe. Zmień prawo, bo na chwilę obecną to jest z nim zgodne.

 • re_x

  Oceniono 6 razy 6

  przynajmniej jest na bezpłatnym i nie pracuje....a np. w Białymstoku prezydent miasta z poparcia PO jest też profesorem Uniwersytetu i normalnie pracuje na uczelni i jako prezydent ..to tak można ?

 • mikroolbrzym

  Oceniono 6 razy 6

  To już rozumiem, czemu mamy takie prawo... A wystarczyłby jeden zapis - urlop bezpłatny do np. 2 lat, a potem rozwiązanie umowy. Bo jesli ktoś przez więcej niż 2 lata nie może realizowac świadczeń, do których zobowiązał sie umownie - to chyba nie należy konserwować fikcji - co notabene jest polską specjalnościa... Druga sprawa - to wszystko świadczy o tych ludziach. Dla Polski - mówią - wszystko robią. I dla Polaków! Swołocz.

 • kaszub102

  Oceniono 7 razy 5

  Jesli urlop bezplatny dla pracownika naukowego wziety na sprawowanie funkcji posla wybranego z mandatu publicznego jest "blokowaniem etatu" tak bolacym PBK powinnien juz dawno upomniec szefa swojej kancelarii prof.Nalecza, ktory wybrany przeciez nie zostal a dalej niby-profesuruje. Drobiazg w skali problemow kraju, i nie wiedziec czemu Komorowski tak bardzo sie cieszyl z wlasnej malostkowosci.

 • orionzx

  Oceniono 7 razy 5

  "Portal z którego informacje czerpał Komorowski w czasie debaty, prowadzi fundacja, w której władzach prócz córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, zasiada również prezydencka pierworodna córka Zofia. Wśród sponsorów są: Bank Światowy, Fundacja Batorego i MSZ. "

 • nilpferd13

  Oceniono 7 razy 5

  """""....W 2001 roku został asystentem w Katedrze Prawa Administracyjnego. Ale prowadził ćwiczenia, nie wykłady....."""
  od kiedy to asystent prowadzi wykłady????

 • chada

  Oceniono 15 razy 5

  Umówienie dziecka do kardiologa na badanie - 2016 rok. Prywatnie na już - tylko 180 zł. Wyborcy Bronka (Wojewódzki z Porsche pewnie dzieci nie ma) o takie Polske walczyli?

 • maaac

  Oceniono 9 razy 5

  Tomasz Nałęcz to "środowisko PO? Odkąd? To, ze współpracuje z Komorowskim nie robi z niego działacza czy zwolennika PO.

  Inna sprawa to obiektywna ocena jakiegoś zjawiska. Blokuje? No i co z tego? Głupio dopiero jak się "walczy o miejsca pracy" a samemu się blokuje etaty.

 • notyes

  Oceniono 5 razy 5

  całe zastępy cwanych polityków blokują etaty na uczelniach nasza prezydentka święta Hanka z Warszawy tez jest na etacie na UW , czy ma za mało kasy i roboty w Urzędzie Miasta st. Wawa, a młodzi doktorzy szlifują ulice bezrobotni i wykiwani to jest ich post-chrześcijanska moralność i troska w własne imperium po-władzy, ten wszawy parnas

 • adamzalej

  Oceniono 5 razy 5

  A czy przypadkiem w przepisach polskiego prawa osoba sprawująca funkcje typu poseł, senator, premier czy nawet burmistrz nie mają prawa do urlopu bezpłatnego na czas sprawowania funkcji?

 • Robert Bugaj

  Oceniono 9 razy 5

  Mamy tak zwany elastyczny Kodeks pracy. Można zatrudnić inną osobę na zastępstwo, jak widać nieobecność dr Dudy trwa już dziesięć lat. tak więc nieudolny prof. Zimmermann mógłby już w tym czasie wykształcić i habilitować kolejnego doktora, ale widocznie nie chciał. Osoba na urlopie bezpłatnym nie obciąża zakładu żadnymi kosztami, to tak jakby jej w ogóle nie było, więc skończcie z tym międoleniem (podobno istnieje takie słowo) o blokowaniu etatu.

 • zeuios

  Oceniono 21 razy 5

  Cynizm Komorowskiego jest przerażający: jako prezydent przez 5 lat był na urlopie i blokował ten etap, no bo jak nazwać jego prezydenturę.

 • bulwnadzieji

  Oceniono 6 razy 4

  A HGW nie blokuje etatu na UW, bo "ma godziny". A w jakich godzinach są te "godziny" ? Czy nie w godzinach pracy ? To HGW nie obowiązują godziny pracy ? Aha, w ten sposób złodziej z Peło może mieć n.p. 5 rad nadzorczych i jeszcze godziny w szkole wyższej.
  Nie oddamy POlski - krzyczy Michnik. I wie , co mówi !

 • soso_soso

  Oceniono 4 razy 4

  Sprawa prosta jak drut - PO wnosi o zmiane ustawy, przeglosowuje razem z PSL-em i miejsce po Dudzie jest wolne.
  Ale.... przeciez na tym koniku jada takze poslowie PO i PSL.
  Podwojna moralnosc i skrajna obluda, Bronku.

  Ty pewnie nie jestes na urlopie bezplatnym bo nikt ciebie nie chcial zatrudniac kiedy byles pelen bulu - dzieci wygwizdaly w szkole.

 • mlody_wyksztalcony_z_miasta

  Oceniono 4 razy 4

  A jaki status ma prof. Nałęcz? Jest pracownikiem uczelni na bezpłatnym urlopie czy też zrezygnował z etatu?

 • rotalplus

  Oceniono 8 razy 4

  I znów gazeta.pl się ośmieszyła nie sprawdzając rewelacji Bronka - 2:0 dla Dudy

 • sceptyk31

  Oceniono 6 razy 4

  MNie bardzo dziwi że na katedrze prawa prawo znaja tak sobie. Przeciez parlamentarzysta ma prawo do urlopu bezpłatnego na czas wykonywania mandatu. A ten dziekan może śmiało zatrudnić kogoś na zastępstwo jak robia tam gdzie prawo znają. Zastanawiam się do czego posuną się tacy usłużni dziennikarze jak pani Słowik, by obrzydzać Dudę. Dodam po pierwsze, że ja ani na Dudę a tym bardziej na Komorowskiego nie zagłosuję. A po drugie wyborcy Dudy raczej GW nawet do podcierania się, o czytaniu nie mówiąc, nie uzywaja, więc to takie przekonywanie przekonanych.

 • Oceniono 6 razy 4

  Jak słucham A.Dudę to on wciąż jedno i to samo mówi na wszystkich spotkaniach i obiecuje gruszki na wierzbie.Zrobił się nudny . starsza pani

 • alimariko

  Oceniono 6 razy 4

  Duda nie wiele popracował, raczej zabawił na uczelni przez krótki okres czasu, a przez 10 lat blokuje etat ? To nieuczciwe.

 • jonkasta

  Oceniono 4 razy 4

  co te solidaruchy zrobiły z naszego kraju. Zablokowały tysiące etatów. Są benificjentami tego systemu od 25 lat. Zdobyli władzę tylko dla siebie i swoich rodzin. Rozkradli dorobek całych powojennych pokoleń. !0 lat zablokowany etat ?? to przeciez paranoja ...to świadczy rtez o kondycji polskich uniwersytetów.

 • andmas

  Oceniono 24 razy 4

  Czy Komorowski nie blokuje etatu ? , na jego miejsce przyszedłby człowiek inteligentny , wykształcony , znający języki obce , potrafiący zachować spokój i kulturę z którego Polska i Polacy mogliby być dumni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX