Paweł Kukiz: W II turze nie oddam głosu na nikogo

Po świetnym wyniku Pawła Kukiza, który według sondażu exit poll zdobył ponad 20 proc. głosów, komentatorzy i politycy pytają, czy poprze on któregoś z kandydatów w II turze. Jednak Kukiz oraz jego sztab ucinają spekulacje. - Ja w II turze nie oddam głosu na nikogo - powiedział Paweł Kukiz w TVN24.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Cały czas powtarzam, że to nie jest mój wynik, tylko wynik obywateli, którzy chcą zmiany systemu, osób, które chcą nowej konstytucji - mówił Paweł Kukiz w TVN24. - Nie mogę tymi głosami dysponować, one nie są moją własnością. Ja w II turze nie oddam głosu na nikogo - stwierdził.

Także szef sztabu Kukiza zwraca uwagę, że kandydat jasno odniósł się do kwestii poparcia któregokolwiek z kandydatów w II turze, stwierdzając, że nie będzie mówił swoim wyborcom, na kogo głosować. - Jak powiedział Paweł Kukiz , osoby, które na niego zagłosowały, powinny w II turze kierować się własnym sumieniem i poglądami - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Hałaczkiewicz.

Hałaczkiewicz: My nie chcemy się targować

- Będziemy z, powiedziałbym, zaciekawieniem obserwować ewentualne działania kandydatów w kwestii zabiegania o nasze poparcie - powiedział szef sztabu Kukiza. Jak podkreśla Hałaczkiewicz, przewiduje, że Duda i Komorowski mogą obiecywać wsparcie postulatów Kukiza w zamian za głosy jego wyborców w II turze. Jednak jak stwierdził szef sztabu Kukiza, "my nie chcemy się targować".

- Przysięgam, że nigdy was nie zdradzę. Przysięgam, że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić. Nie ma takiej opcji - mówił sam Kukiz na wieczorze wyborczym. Jak podkreślał Hałaczkiewicz, celem Kukiza jest "zmiana systemu" i wątpi, żeby Duda lub Komorowski popierali ten postulat.

"To pokazuje, że Polska się obudziła"

Jak ocieniał szef sztabu Kukiza, ponad 20 proc. głosów na niego w sondażowych wynikach wyborów to "wielki sukces" oraz "wielka odpowiedzialność". - Ten rezultat pokazuje, że Polska się obudziła - stwierdził Hałaczkiewicz.

Szef sztabu przypominał, że Kukiz zamierza "budować ruch obywatelski" i startować w wyborach parlamentarnych jesienią tego roku.

Świetny wynik Pawła Kukiza, który z rezultatem 20,5 proc. uzyskał trzeci wynik w wyborach prezydenckich, wynika z badania late poll Ipsos przeprowadzonego dla TVP 1, TVP Info, Polsat News, które mamy dzięki uprzejmości TVN24.O tajnikach politycznych salonów przeczytasz w tych książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (139)
Paweł Kukiz: W II turze nie oddam głosu na nikogo
Zaloguj się
 • myslezasiebie

  Oceniono 502 razy 390

  Uczciwa postawa. Szacunek za posiadanie zasad i moralnego kręgosłupa.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 360 razy 230

  TVP Info przerwało właśnie wystąpienie Kukiza. I cały czas o SLD i Ogórek!
  Kraśko błądzi. To jest masakra!
  Komorowski przegra II turę.

 • tomekdp

  Oceniono 184 razy 150

  Kolejny artykuł (sorry: "wypracowanie") na temat Kukiza i kolejny raz dowiadujemy się, że był on dzisiaj w... Lublinie.
  Po pierwsze więc: powyborczy wiec Kukiza odbywał się w LUBINIE.
  A po drugie: swoje słowa, które przekazujecie w powyższym filmiku wypowiadał też pod waszym adresem, gazeciane niedouki.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 186 razy 122

  A niezależny i uczciwy dziennikarz Tomasz Lis już przygotował wyważoną i calkowicie obiektywną okładkę wartą szanowanego tygodnika opinii:)))

  Tak to jest sarkazm:))

 • szacowny_starszy_pan

  Oceniono 201 razy 121

  Panie Kukizie - po prostu szacun. Jestem dumny że na Pana głosowałem.

 • dziadekjam

  Oceniono 123 razy 109

  Poparcie w drugiej turze któregoś z kandydatów, a nie daj Boże "przekazywanie głosów", to by była fatalna w skutkach decyzja przy planowanym udziale Kukiza w wyborach parlamentarnych

 • pokojnaziemi.wordpress

  Oceniono 76 razy 60

  Myślałem, że Kukiz jest ukrytą opcją PiS-bis, ale zachowuje się w porządku, całe szczęście.

  Może jesienią rzeczywiście coś się zmieni.

  Najważniejsze, żeby zniknęły te same znienawidzone ryje w TV: Fohman, Bielman, Bruzdzinski, Czarnecki, Klopotek, Kowal, Pitera...

 • dziadekjam

  Oceniono 96 razy 50

  Szef sztabu przypominał, że Kukiz zamierza "budować ruch obywatelski" i startować w wyborach parlamentarnych jesienią tego roku.
  =============================================================
  Kukiz ma duże szanse na uzyskanie dobrego wyniku w wyborach parlamentarnych, ale niech nie tworzy ugrupowania z przymiotnikiem "obywatelski/a", bo to się, podobnie jak "prawo" i "sprawiedliwość", smrodliwie kojarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX