Wybory prezydenckie 2015. Kukiz wycofuje się ze współpracy z Korwin-Mikkem. "Złamał ustalenia z restauracji Lotos"

- Korwin-Mikke nie różni się niczym od partyjniaków z prawdziwego zdarzenia - powiedział Paweł Kukiz w "Kontrwywiadzie RMF FM". - Wycofuję się ze współpracy. Pan Janusz nie dotrzymuje umowy - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na wczorajszej debacie prezydenckiej w TVP 1 Janusz Korwin-Mikke "dał słowo honoru", że jeśli jednomandatowe okręgi wyborcze zadziałają w Wielkiej Brytanii, tak jak chce Paweł Kukiz, czyli pomogą małym partiom, to on sam się wycofa i go poprze.

- Możemy to sprawdzić. Za dwa dni są wybory w Wielkiej Brytanii, gdzie są jednomandatowe okręgi wyborcze, bardzo małe - 650 okręgów. Sytuacja tam jest taka, że konserwatyści mają 32 proc., laburzyści 30 proc., a UKIP 14 proc. Gdyby wybory były proporcjonalne, konserwatyści mieliby 208, laburzyści 195, a UKIP 91 mandatów - mówił. - Daję panu słowo honoru, że jeśli pan zostanie królem, to ja się z JOW-ów wycofam - odpalił Kukiz.

"Nie różni się w tym niczym od partyjniaków"

Po debacie Kukiz zdecydowanie odciął się od tych słów. - Wycofuję się ze współpracy z panem Korwin-Mikkem. Pan Janusz nie dotrzymuje umowy. Jeżeli dwóch prawdziwych mężczyzn się umawia, to się dotrzymuje umów, to podstawowa sprawa - powiedział kandydat na prezydenta Paweł Kukiz na antenie RMF FM.

- Rozmawiałem z Korwin-Mikkem w restauracji Lotos. Ustaliliśmy, że łączy nas postulat jednomandatowych okręgów wyborczych, a tuż przed wyborami ten z nas, który ma mniej głosów, przekazuje je kandydatowi. Potem Janusz się z tego wycofał - wyjaśnił. - Pojęcia nie mam, z jakich powodów [to zrobił - red.], ale nie różni się w tym niczym od partyjniaków z prawdziwego zdarzenia - podsumował.

"Na szczęście są inni narodowcy. Jest Jacek Wilk"

Wcześniej opublikował też komunikat w tej sprawie na Facebooku: "Ja rozumiem, gdyby Pan przed programem podzielił się ze mną swoimi wątpliwościami co do JOW-ów. A Pan z planszami, wykresami wcześniej przygotowanymi, z "przyczajki" wali w swojego najbardziej lojalnego sojusznika". Dodał też, że "Bogu dzięki jest Jacek Wilk, są Narodowcy i wiele innych grup, dla których Polska stoi ponad pieniądzem i sławą". "Pan jest nieobliczalny" - skwitował.

To, co na "debacie" wykonał Pan Korwin-Mikke z JOW-ami...Panie Januszu... Umów należy dotrzymywać. To PODSTAWA współ...

Posted by Paweł Kukiz on 5 maja 2015


Na antenie RMF FM odniósł się również do programu innych prawicowych kandydatów. Według niego najbardziej rzeczowy był Marian Kowalski. - Byłem zaskoczony. Było kilka wypowiedzi trochę ekstremalnych, ale mówił konkretnie, w wielu kwestiach się z nim zgadzałem - ocenił Kukiz.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (329)
Wybory prezydenckie 2015. Kukiz wycofuje się ze współpracy z Korwin-Mikkem. "Złamał ustalenia z restauracji Lotos"
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 711 razy 669

  "Złamał ustalenia z restauracji Lotos"
  Szkoda że nie ustalali u Sowy, Kukiz miałby materialne dowody.

 • danuel

  Oceniono 600 razy 424

  Nieprawdopodobne. Jeszcze nie zaczęli rządzić a już dziel się stołkami i kłócą kto pierwszym samcem w stadzie - ot polska prawica.

 • 14e48r

  Oceniono 431 razy 363

  Po obejrzeniu tej debaty doszedlem do wniosku że kandydat ubiegający się o urząd prezydenta powinien zebrać minimum 500000 podpisów.

 • ar.co

  Oceniono 550 razy 360

  "Rozmawiałem z Korwin-Mikkem w restauracji Lotos. Ustaliliśmy, że łączy nas postulat jednomandatowych okręgów wyborczych, a tuż przed wyborami ten z nas, który ma mniej głosów, przekazuje je kandydatowi."
  Parę dni temu Kukiz grzmiał na prawo i lewo, jak to on nikomu nie będzie "przekazywał głosów", a jego wyborcy sami będą wybierać kogo chcą. A tu nagle okazuje się, że usiłuje uprawiać takie same handelki, jak inni - tylko jego obietnice i sojusze rozwalają się jeszcze wcześniej niż innych.
  I tyle zostaje z "niezależności" i "antysystemowości", kiedy wzrasta poparcie w sondażach.

 • ozon21

  Oceniono 409 razy 241

  Kukiz mógłbyś sie merytorycznie odnieść do tych JOWow? Wylewasz frustracje i złość za własne nieudacznictwo we wczorajszej debacie. Jestes populistycznym ignorantem ale tu niewiele sie różnisz od pozostałych kandydatów. Wczoraj nawet na ich tle wypadłeś jak podróba kandydata made in China. Odpuść sobie chłopie.

 • wmc-33

  Oceniono 249 razy 173

  Kolejny dowód, że Pawełek nie dorósł do prawdziwie męskich zapasów w politycznym gó...e. Umowa nie była po to, żeby przekazać głosy mocniejszemu, ale po to, żeby Kukiz przekazał głosy krulowi. A ten poszedł do burdelu i nie dość, że szuka tam kandydatki na żonę, to jeszcze domaga się, żeby była dziewicą

 • chi-neng

  Oceniono 313 razy 149

  "Kukiz wycofuje się ze współpracy z Korwin-Mikkem."

  Kukizowi po tym co wczoraj zademonstrowal radze wycofac sie z polityki i zajac sie muzykowaniem lub spiewaniem ponownie.

  Sadze, ze juz wiecej podobnych spotkan oszolomow w walce o stolek prezydenta jaki wczoraj ogladalismy, nie bedziemy nigdy juz wiecej ogladali.

 • siwywaldi

  Oceniono 268 razy 130

  Jakie miejsce taka i umowa.....

  Niewtajemniczonych informuję, że owa "restauracja Lotos", to w praktyce podrzędna knajpa na warszawskim Czerniakowie, w której już w czasach komuny upijała się na umór w dniach wypłat pod jajko na szynce i galaretkę z nóżek, klasa robotnicza z okolicznych zakładów (WZM. PZO i in.).

  Więc powtarzam: jakie miejsce taka i umowa. O "umawiających się" już nie wspominając.....

 • marrob

  Oceniono 185 razy 117

  Czytam i widzę że Kukiz głupieje z dnia na dzień. Jest żywym dowodem że głupota nie boli. Niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX