Ewa Wanat: Wydarzenie na Facebooku "Zagłosuję na Magdalenę Ogórek jak..." to obrzydliwe chamstwo

Na Facebooku popularność zdobywa się wydarzenie "Zagłosuję na Magdalenę Ogórek jak pokaże Cycki". Udział w nim zadeklarowało już ponad 7 tysięcy osób, jednak pomysł spotkał się z falą krytyki. - Nie ma nic niższego niż kpiny z wyglądu - powiedziała nam dziennikarka Ewa Wanat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Można i trzeba polemizować z tym, co kandydatka mówi. Ale nie ma nic niższego niż naśmiewanie się z tego, jak ktoś wygląda - mówiła Wanat w rozmowie z Gazeta.pl.

Wydarzenie na Facebooku

- Mnie jest zupełnie obojętne, czy kandydat lub kandydatka ubiera się w bikini czy mundur. Dla mnie ważne jest to, co człowiek ma do powiedzenia - stwierdziła dziennikarka. - To wyjątkowe, obrzydliwe chamstwo - dodała.

"Popieranie tego przez kobiety jest dla nich samobójcze"

Wanat zwracała uwagę, że "czepiać się można tego, co kandydatka ma lub nie ma do powiedzenia", a nie tego, jak wygląda. Dziennikarka wyraziła oburzenie szczególnie tym, że do wydarzenia dołączyło udział wiele kobiet, niektóre z nich otwarcie chwalą pomysł.

Wydarzenie na Facebooku

- W ogóle nie rozumiem tego, że kobiety popierają tak seksistowskie wydarzenie. To jest samobójcze dla kobiet - stwierdziła. Wanat podkreślała w rozmowie z Gazeta.pl, że w wyborach chciały brać udział inne kandydatki.

- Mamy taką kandydatkę, na jaką zasłużyliśmy, jaką sobie wybraliśmy - powiedziała Wanat. - Wystarczyło zebrać podpisy dla innych kobiet, które być może lepiej by nas reprezentowały, są lepiej przygotowane merytorycznie - dodała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (46)
Ewa Wanat: Wydarzenie na Facebooku "Zagłosuję na Magdalenę Ogórek jak..." to obrzydliwe chamstwo
Zaloguj się
 • doktor104

  Oceniono 37 razy 25

  "..nie rozumiem tego, że kobiety popierają tak seksistowskie wydarzenie. To jest samobójcze dla kobiet"
  ==========================================
  No bo kobiety są głupie i zawistne.
  Nigdy nie wybaczą innej kobiecie, że jest wykształcona, inteligentna a w dodatku młoda i ładna.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 49 razy 11

  "Mnie jest zupełnie obojętne, czy kandydat lub kandydatka ubiera się w bikini czy mundur. Dla mnie ważne jest to, co człowiek ma do powiedzenia"
  Otóż droga Pani Dziennikarko Ewo Wariat: kandydatka Ogórek, poza byciem dość zabawnym kuriozum lewicowej botaniki (klęczący czerwony Ogórek, dziw to nad dziwy), do powiedzenia nie ma tak naprawdę nic. Jedyna jej przewaga nad typowymi prawicowymi eksponatami botanicznymi biorącymi udział w tych wyborach, tj. burakami i kapuścianymi głąbami, to właśnie egzotyka bycia czerwonym klęczącym ogórkiem.
  A skoro i tak nie ma nic do powiedzenia, to publika się domaga, żeby chociaż cycki pokazała.

 • PJan Pokorny

  Oceniono 31 razy 9

  Ktos to slusznie zauwazyl ze gdy zobaczyl aktywistow SLD-dowskich w otoczeniu Kandydatki Ogorek to wygladali oni jak grupa alfonsow. Nie wroze sukcesu Millerowi i towarzyszom.

 • drabe1

  Oceniono 9 razy 7

  Jakie kpiny z wyglądu ? To jest wręcz pochwała!

 • zyks

  Oceniono 21 razy 7

  Oponuję zdecydowanie. Dla mnie nie "jest zupełnie obojętne, czy kandydat/datka występuje w bikini czy w mundurze moro". O nie !, droga Pani Ewo :))

 • adambielski

  Oceniono 8 razy 6

  Pani Wanat, to dziennikarze płci obojga rozpoczęli ten rynsztok chamstwa i codziennie podjudzają swołocz na forach. Przecież swołoczy w to graj, reakcja przewidywana i zaplanowana.

 • donaldwielki

  Oceniono 14 razy 4

  To tak samo, jakby głosować na Bronka jak pokaże jaja....A że nie pokaże, to nie wątpię...

 • clash67

  Oceniono 5 razy 3

  ,,Musimy zmienić prawo ..." teraz pokazywanie publicznie jest nielegalne.

 • zyks

  Oceniono 31 razy 3

  Eee tam. Pani Wanat kwaśna i sroga moralistka. Śladu poczucia humoru. "Skandal! Ważne, co ma do powiedzenia!". No to Pani Ewo - a może Pani powie, co kandydatka dr Ogórek ma do powiedzenia? Smiało !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX