Kukiz u Wojewódzkiego: "Jeżeli natychmiast nie rozwalimy tej partiokracji, to nas zjedzą. Zrobili z nas Tutsi i Hutu"

Paweł Kukiz był gościem programu Kuby Wojewódzkiego. Kandydat na prezydenta mówił między innymi o tym, że w polskiej polityce należy dokonać zmiany systemowej. - Żyjemy w państwie bezprawia, klanów partyjnych, które robią z narodem, co im się podoba - mówił.

Polub i bądź na bieżąco!

Kukiz w programie Kuby Wojewódzkiego rozmawiał o czasach, kiedy był muzykiem, oraz o polityce. Kandydat na prezydenta w nadchodzących wyborach chce przede wszystkim wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych. Jest on tzw. kandydatem antysystemowym, wywodzącym się z ruchu obywatelskiego. Obecnie jest radnym sejmiku woj. dolnośląskiego.

- Żyjemy w państwie bezprawia, klanów partyjnych, które robią z narodem, co im się podoba, i są bezkarne. Jesteśmy po uszy w szambie - mówił w programie Wojewódzkiego. Według Kukiza wszystkie największe partie polityczne działają na niekorzyść obywateli, tworząc sztuczny konflikt.

- To jest kwestia systemu patriokratycznego. Dzisiaj PO, jutro PiS, to jest system naczyń połączonych. Podzielili nas na Tutsi i Hutu, a po burzliwej debacie telewizyjnej idą razem na wódkę, mówiąc w wielkim uproszczeniu - stwierdził.

Zobacz najnowszy spot wyborczy Pawła Kukiza

Kukiz u Wojewódzkiego dostał głos poparcia

Wojewódzki wielokrotnie podkreślał, że on i Kukiz są w tym samym wieku i znają się od wielu lat. Dziennikarz udzielił mu w programie jednoznacznego poparcia. - Chcę wszystkich, którzy nas oglądają, namówić, żeby głosowali na Pawła w pierwszej turze, żeby wystraszyć tamtych dwóch, że my jeszcze coś możemy - powiedział.

Wojewódzki wypowiedział się też bardzo niepochlebnie o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzeju Dudzie. - Przecież Duda wygląda na chłopca, którego k*rwa na Allegro znaleźli. Duda wygląda na nieszczęśnika, co jak otworzy lodówkę, to się zaziębi. A jak pojedzie do Rosji, to na niego meteoryt spadnie. Bo jest pechowcem - stwierdził.

"Zrobili z nas Tutsi i Hutu"

- Jestem w stu procentach pewien, że jeżeli natychmiast nie rozwalimy tej partiokracji, to nas zjedzą, wszystkich. Zrobili z nas Tutsi i Hutu, zrobili coś takiego, że my się pozabijamy nawzajem ku chwale ich klanów - odparł na to Kukiz. Muzyk podkreślił też, że ważne dla niego jest oddanie władzy obywatelom. - Ja nie idę po urząd. Idę po Polskę dla obywateli - podkreślił. - Chcę wyskoczyć z tego szamba jak najszybciej, chcę wrócić na scenę - dodał. Później w programie znów wspomniał o tym, że chciałby wrócić do muzyki.

Paweł Kukiz zasugerował też jednak, że będzie chciał brać udział w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Im więcej zyskamy w tej chwili - mówię o obywatelach - tym większa szansa na pokojowe przewrócenie tego systemu na jesień - stwierdził. - Będą wybory parlamentarne, w których przepadniesz - powiedział Wojewódzki. - Niekoniecznie - odparł Kukiz, dodając, że tworzący się oddolny ruch obywatelski nabiera na sile.

Kukiz wymusił też na Wojewódzkim podpis pod odręcznie napisaną deklaracją poparcia dla wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych. Zdjęcie podpisanej kartki Wojewódzki umieścił po programie na swoim profilu na Facebooku.

Paweł Kukiz w ostatnim sondażu wyborczym zajął trzecie miejsce, wyprzedzając m.in. kandydatkę SLD Magdalenę Ogórek i kandydata PSL Adama Jarubasa. Według badania CBOS zagłosowałoby na niego 7 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie 2015 odbędą się w niedzielę 10 maja. Zobacz, jak zagłosować poza miejscem zameldowania.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (121)
Kukiz u Wojewódzkiego: "Jeżeli natychmiast nie rozwalimy tej partiokracji, to nas zjedzą. Zrobili z nas Tutsi i Hutu"
Zaloguj się
 • jaroslavhasek

  Oceniono 137 razy 93

  Cyt.: "Przecież Duda wygląda na chłopca, którego k*rwa na Allegro znaleźli. Duda wygląda na nieszczęśnika, co jak otworzy lodówkę, to się zaziębi. A jak pojedzie do Rosji, to na niego meteoryt spadnie. Bo jest pechowcem - stwierdził." Bardzo celny opis kandydata Dudy. Dodałbym tylko, że jest on zdalnie sterowany.

 • parazyd

  Oceniono 109 razy 75

  "Jeżeli natychmiast nie rozwalimy tej partiokracji, to nas zjedzą. Zrobili z nas Tutsi i Hutu"

  To akurat wybiórcza ale całkiem trafna diagnoza tego pana. Rzekomy spór głównych partii prowokuje silne emocje, co przy kibolsko-katolskiej mentalności większości pomroczan jasnych, przypomina dawną "świętą wojnę" Górnik vs Legia.
  To przerażające, że miliony ludzi na poważnie zmagają się z dylematem wyboru: dżuma czy cholera? Wiem że wybór jest słaby ale zawsze jest jakiś.
  Z dwojga złego nie wybieraj żadnego!

 • antropoid

  Oceniono 114 razy 62

  "Żyjemy w państwie bezprawia, klanów partyjnych, które robią z narodem, co im się podoba i są bezkarne."
  --------------

  To akurat prawda. Tylko, że każdy, kto ogłasza, że chce z tym wojować jakoś w końcu i tak do tej struktury klanowej wsiąka...

 • aep

  Oceniono 59 razy 45

  W demokracji tylko jedno jest sprawiedliwe: naród ma takich polityków, na jakich zasługuje:)))

 • 31.februarius

  Oceniono 69 razy 39

  Bardzo proszę o wskazanie mi miejsca, w którym Kukiz, jeśli o "diagnozę" stanu państwa i aktualnego systemu politycznego chodzi, nie ma racji!?

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 48 razy 34

  Z tym Tutsi i Hutu to doskonała metafora. Pasożyty partyjne manipulują nami podsycając konflikty to wszystko podlewa kościół w celu utrzymania swojej dominującej roli w życiu publicznym

 • belzebub1001

  Oceniono 48 razy 28

  Zglos oferte zerwania konkordatu, likwidacje Funduszu Koscielnego, kary za miliardy ukradzione w KM, no i to ze wy..lisz z Polski diabla z Torunia! Wygrana masz w kieszeni! Pojdzie nie 40 a 90% do wyborow!

 • 7ogamihcra

  Oceniono 57 razy 27

  Demokracja tak ma Panie Kukiz, że pieniackie bezsensowne oszołomy muszą mieć swoich przedstawicieli o takich samych cechach, ważne tylko aby normalni rozsądni obywatele nie wybierali do rządów kompletnie niekompetentnych kretynów.
  Ważne też aby ci wybrani pod hasłami "walki z korupcją" ,"lustracji" nie usiłowali inwigilować i eliminować całej opozycji przy pomocy państwowych służb specjalnych. Nie usiłowali zawłaszczać mediów publicznych i upolityczniać prokuratury i sędziów, bo wtedy nie ma już ani demokracji, ani IV RP. Jest tylko PRL-bis z Inkwizycją do kompletu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX