Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke: Strzelałbym do bandytów, bo mam obowiązek bronić ludzi

Wybory prezydenckie 2015. - Strzelałbym do bandytów, bo mam obowiązek bronić ludzi - mówił o strajkujących w "Kropce nad i" w TVN 24 Janusz Korwin-Mikke. Europoseł pokazał w ten sposób, że nie boi się szefa Solidarności, który za podobne słowa o protestujących górnikach obiecał "dać mu w pysk".

Polub i bądź na bieżąco!

- Chcę być prezydentem twardym, który nie ustępuje. Chcę być prezydentem wszystkich Polaków, czyli wszystkich konsumentów - mówił w "Kropce nad i" Janusz Korwin-Mikke. - Chce pan być prezydentem, który wzbudza strach? - pytała Monika Olejnik. Gdy europoseł przytaknął, dopytywała, w jaki sposób chce to zrobić. - Takimi wypowiedziami jak ta, z powodu której mnie dzisiaj pani zaprosiła. Że jeżeli bandyci będą napadali na ludzi, to trzeba będzie do nich strzelać. Mam obowiązek bronić ludzi - mówił gość TVN 24.

Korwin-Mikke przekonywał, że władza musi pilnować porządku i nie pozwalać na to, by demonstracje przeradzały się w gwałtowne protesty z rzucaniem kamieniami czy paleniem opon w tle. - Ludzie jak wiedzą, że władza będzie strzelać, to zejdą z placu. A jak nie... - tłumaczył. - Państwo nie może ustąpić przed siłą. Państwo, które to robi, jest śmiesznym państwem - przekonywał kandydat na prezydenta.Janusz Korwin-Mikke: Prokuratura ma obowiązek zająć się Piotrem Dudą

Olejnik chciała również wiedzieć, czy w związku ze swoimi wypowiedziami Korwin-Mikke nie boi się "dostać w pysk od szefa Solidarności". Wcześniej oburzenie Piotra Dudy wzbudziła wypowiedź polityka, który w rozmowie z Wirtualną Polską nazwał strajkujących górników "rabusiami" i zapowiedział, że "kazałby do nich strzelać". - Jak go spotkam, dostanie w pysk z pozdrowieniami od górników - obiecał Duda.

- Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem za co - mówił gość programu. - Właśnie za to, że pan by strzelał do górników - tłumaczyła prowadząca. - Ale ja bym nie strzelał do górników, tylko do bandytów. Prokuratura ma obowiązek zająć się Piotrem Dudą, który mówi, że ci bandyci są dobrzy, i pyta, jak ja mogę atakować ludzi, którzy palą samochody. Przepraszam bardzo, ale pochwała bandytyzmu jest chyba karalna - przekonywał.

"Ukraina to nasz potencjalny wróg"

Korwin-Mikke odniósł się też do tematu Ukrainy. - To nasz potencjalny wróg. To jest kraj, który kwestionuje nasze granice wschodnie - mówił. - Nie sądzę, żeby robił to prezydent Petro Poroszenko czy ukraińskie ugrupowania - nie zgodziła się Olejnik. - W tej chwili tak. Proszę pamiętać, że NSDAP w Niemczech było swojego czasu mniejszością, a potem doszło do władzy - argumentował lider partii KORWiN.

W kolejnej części rozmowy europoseł wyraził się pochlebnie o postaci Władimira Putina. - Za jedno można go chwalić: że w wyniku jego działalności Ukraińcy zaczęli nienawidzić Rosjan. To jest dla nas bardzo korzystne, bo do tej pory nienawidzili nas - zaznaczył. Zapytany, czy podziwia rosyjskiego przywódcę, Korwin-Mikke jednak zaprzeczył: - Nie, ale uważam, że jest dobrym prezydentem."Władze celowo i świadomie obniżają poziom polskiego szkolnictwa"

Korwin-Mikke został także zapytany o kwestie związane z edukacją. - Oskarżam nasze władze, że celowo i świadomie obniżają poziom polskiego szkolnictwa. Służą do tego między innymi klasy integracyjne - mówił kandydat na prezydenta, argumentując, że "z kim przestajesz, takim się stajesz". - Dzieci są okrutne i wyśmiewają tych trochę mniej inteligentnych od siebie. Dzieci z Downem są wyśmiewane strasznie - tłumaczył.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (227)
Wybory prezydenckie 2015. Korwin-Mikke: Strzelałbym do bandytów, bo mam obowiązek bronić ludzi
Zaloguj się
 • billyboy1943

  Oceniono 753 razy 385

  KKM już ma mój głos!!za nazwanie,, górników ''po imieniu-Państwo nie może ustąpić przed siłą.

 • Krytyka Robotow

  Oceniono 254 razy 218

  A co jeśli pracownicy bankrutującej firmy rowerowej siłą zablokują dojazd do kopalni i zarządzają np. od JSW dotacji do polskiej produkcji bicykli? Co powiedzieli by górnicy?

 • zbycho52

  Oceniono 138 razy 84

  Nie jestem jego zwolennikiem ,ale on ma duzo racji.Panstwo prowadzi jakas tam polityke(dobra czy zla-to juz oceny indywidualne)i nie mozna we wszystkim ustepowac strajkujacym grupom,kosztem reszty spoleczenstwa.

 • scierplaminoga

  Oceniono 226 razy 80

  JKM zachowuje się jak głowa państwa, silnego, niezależnego państwa, które dba o interes swój, a nie każdego w koło. I taki powinien być właśnie prezydent. Mój głos ma

 • ga.1.2

  Oceniono 299 razy 67

  Oj tam oj tam ,kiedys mowil ze zlodziejom trzeba odrabac zlodziejska lapke a jac corka ukradla wiertarke w OBI to nie odrabal I tak samo z tym strzelaniem.

 • abdu_al

  Oceniono 69 razy 37

  Wystarczy, że prawo do samoobrony nie bedzie martwym prawem, i ludzie sami sie obronią. Dzis strach uderzyć złodzieja podczas rozboju, bo samemu pojdzie sie siedziec za to.

 • ministrant15

  Oceniono 139 razy 31

  Brawo Korwin, wierzymy, ze przy naszym poparciu zrobisz jako jedyny odpowiedzialny uczciwy czlowiek "remanent" z ta banda kolaborantow, sprzedawczykow i zlodzieji majatku narodowego, ktorzy pod plaszczykiem ruchow narodowo wyzwolenczych dorwali sie do koryta i nie mozna im mordy odbic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX