Wybory prezydenckie 2015. Nowy spot Dudy o służbie zdrowia: "Pacjent jest najważniejszy"

Wybory prezydenckie 2015. Andrzej Duda zaprezentował nowy spot, w którym porusza temat służby zdrowia. Powołuje się na motto prof. Zbigniewa Religi: "Pacjent jest najważniejszy". Dzisiaj klip zostanie wyemitowany w telewizji, a Duda wystąpi na konferencji prasowej w szpitalu w Grójcu.
POLUB NAS


"Od siedmiu lat w służbie zdrowia liczy się zysk. Lekarzy zmusza się, by najpierw liczyli, a potem leczyli. Szpitale zmieniono w przedsiębiorstwa" - słyszymy w nowym spocie wyborczym kandydata PiS na prezydenta. Andrzej Duda chce to zmienić.

- To pacjent jest najważniejszy - przytacza słowa prof. Zbigniewa Religi i powołuje się na współpracę z nim w przeszłości, gdy pracował jeszcze w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. - Wrócimy do służby zdrowia, która służy ludziom - zapewnia.

Pojawiły się już pierwsze komentarze. Marek Migalski zatroszczył się o wykorzystanie wizerunku zmarłego prof. Zbigniewa Religi w kampanii wyborczej kandydata PiS:Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (255)
Wybory prezydenckie 2015. Nowy spot Dudy o służbie zdrowia: "Pacjent jest najważniejszy"
Zaloguj się
 • srull

  Oceniono 238 razy 196

  Operował z Religą. Na końcu okaże się, że w zasadzie to Religa mu tylko asystował:-)

 • orion57

  Oceniono 256 razy 138

  Panie Duda odwal się Pan od Religi. Gó... wiesz na temat stanu naszego systemu zdrowia. Jesteś jedno wielkie ZERO a może inaczej jesteś księżycem bijącym odbitym światłem zła emanujące z Twego twórcy Jarosława K.

 • roosvelt1984

  Oceniono 155 razy 121

  Prezydent ch*ja może w kwestiach służby zdrowia. To tak dla przypomnienia.
  A państwowa służba zdrowia jest do kitu w każdym kraju który jest jednocześnie biedny i duży. Pokażcie mi jeden wyjątek na świecie.

 • erte2

  Oceniono 135 razy 101

  Mało im ofiar ze Smoleńska, tego nieszczęśnika z Łodzi, tych desperatów (jak Lepper czy Petelicki) którzy odebrali sobie życie - teraz sięgają po Religę. Każdy nieboszczyk jest przydatny jeśli tylko da się choć trochę wykorzystać.

 • antoszek22

  Oceniono 109 razy 85

  Wystarczy, że postawią na czele Ministerstwa Zdrowia mgr transplantologa Ziobrę .
  Wtedy nawet to hasło nie będzie jakoś specjalnie potrzebne .
  Pacjenci sami znikną a przy życiu pozostaną sami zdrowi obywatele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX