Wybory prezydenckie 2015. Cimoszewicz: Żeby nikt, włącznie z prezydentem, nie miał nic sensownego do powiedzenia? Przesada

"Jeśli Bronisław Komorowski się postara, to może przegrać. Na razie się stara" - mówi w "Rzeczpospolitej" Włodzimierz Cimoszewicz. Senator ostro ocenia urzędującego prezydenta, jego konkurentów i całą kampanię wyborczą. "Poziom demagogii i nieodpowiedzialności obietnic przewyższa Himalaje" - podkreśla.
"Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego w pierwszej turze wyborów prezydenckich chyba nie będę głosował. To mój protest obywatelski, bo nie czuję się poważnie traktowany jako wyborca" - mówi "Rzeczpospolitej" Włodzimierz Cimoszewicz, senator, były premier i szef MSZ. Polityk przyznaje, że kampania wyborcza wzbudza jego zakłopotanie.

"Poziom demagogii i nieodpowiedzialności..."

"Rozumiem, że jest wielu ambitnych, że partie mają swoje interesy itd., ale żeby nikt, włącznie z urzędującym prezydentem, nie miał nic sensownego do powiedzenia, to już przesada" - mówi. "Poziom demagogii i nieodpowiedzialności obietnic przewyższa Himalaje" - dodaje.

"Prezydent robi wrażenie obrażonego, że musi zabiegać o głosy; atakuje głównego rywala w sposób małostkowy, kłótliwy i przeczący własnemu hasłu, którym jest zgoda" - uważa Cimoszewicz. Ostro ocenia przemówienie programowe Komorowskiego: "Nikt zdrowy na umyśle tego nie słuchał". "Jeśli Bronisław Komorowski się postara, to może przegrać. Na razie się stara" - dodaje.

Ogórek? "Chyba już zero szans"

Z kolei kandydat PiS Andrzej Duda, jak ocenia Cimoszewicz, obiecuje każdemu wszystko i ucieka od niewygodnych tematów. "Inni to już tylko kolorowy folklor. Jak tak dalej pójdzie, to wielu wyborców pokaże figę wszystkim kandydatom" - wskazuje Cimoszewicz.

Senator ostro ocenia przedstawioną przez SLD kandydaturę Magdaleny Ogórek. "Kampania żadna, kandydatka oryginalna. Chyba już zero szans nawet na umiarkowany sukces" - mówi.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (28)
Wybory prezydenckie 2015. Cimoszewicz: Żeby nikt, włącznie z prezydentem, nie miał nic sensownego do powiedzenia? Przesada
Zaloguj się
 • clash67

  Oceniono 38 razy 30

  Nie lubię Cimocha, ale trzeba przyznać, że trafnie formułuje celne myśli. I nie ględzi przy każdej nadarzającej się okazji, tylko jak ma coś do powiedzenia.

 • januszyukio

  Oceniono 33 razy 23

  ŚWIĘTE SŁOWA .TA KAMPANIA TO DNO. PORAŻKA DEMOKRACJI.

 • zumzum0

  Oceniono 28 razy 16

  Panie Cimoszewicz . Jak ktoś przez ten czas nic nie robił , a jeśli robił szkodząc to co może mieć do powiedzenia. Nic. Może pochwalić się jedynie budowaniem kolejnych pomników i współpracą z kościołem , która to polskim przywódcom szła i idzie najlepiej.

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 14

  ""Rozumiem, że jest wielu ambitnych, że partie mają swoje interesy itd., ale żeby nikt, włącznie z urzędującym prezydentem, nie miał nic sensownego do powiedzenia, ... "

  a bo to kiedyś inaczej było?!

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 12

  "Prezydent :

  • “ Robi wrażenie obrażonego, że musi zabiegać o głosy; atakuje głównego rywala w sposób małostkowy, kłótliwy i przeczący własnemu hasłu, którym jest zgoda".

  Robi tez “inne wrazenia”, ktorych nikt sie po prezydencie kraju nie spodziewal…
  Duda:

  • “Obiecuje każdemu wszystko i ucieka od niewygodnych tematów”.

  Na tym instrumencie gra ten “ z tylnego siedzenia”…

  Ogorek:

  "Kampania żadna, kandydatka oryginalna. Chyba już zero szans nawet na umiarkowany sukces".

  Ta, wg mnie, pracuje intensywnie nad ”wyrobieniem sobie przyszlego zawodu” jako modelka…

  "Inni”:

  • “To już tylko kolorowy folklor. Jak tak dalej pójdzie, to wielu wyborców pokaże figę wszystkim kandydatom"

  www.youtube.com/watch?v=x5SzdGoOw2o

  No i jak tu sie z tym wszystkim nie zgodzic?
  “Kicz za kiczem” sie leje a wyborcy w dalszym ciagu nie maja wyboru…i kandydata do wyboru.

 • zocha688

  Oceniono 8 razy 6

  wszycy nasi politycy to wybor pomiedzy cholera a dzuma. jedna wielka katastrofa.

 • marki60

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Premierze trzeba było wystartować osobiście, myślę,że miałby Pan szanse przy tej miałkości wygrać.Ja bym na Pana głosował pomimo tego ze nigdy nie należałem do elektoratu SLD.i Lewicy

 • endrju1521

  Oceniono 18 razy 6

  Żeby nikt, włącznie z prezydentem, nie miał nic sensownego do powiedzenia?

  ============================

  W tym dzikim i teoretycznym kraiku

  doszukujesz się jakiegoś sensu u bezmózgowców ? ? ? ? ?

 • exire

  Oceniono 4 razy 4

  PRAWDA JEST TAKA, ŻE W TV POKAZUJĄ TEGO CO NIC NIE MA DO POWIEDZENIA, A TEN, KTÓRY MA DUŻO MĄDREGO DO POWIEDZENIA JEST BLOKOWANY LUB POKAZYWANY W MIGAWKACH A ZAMIAST NIEGO GŁÓWNIE SŁYSZYMY KOMENTATORA ZAZWYCZAJ PRZEINACZAJĄCEGO WYPOWIEDŹ!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX