Olejnik pyta Komorowskiego o związki ze SKOK-ami. "Nonsens. Jeśli PiS oskarży wprost, pozwę ich"

Wybory prezydenckie 2015. - Jeśli koledzy z PiS-u zrobią sobie ze mną zdjęcie, to nie będzie to oznaczać, że są moimi znajomymi - tak prezydent skomentował zdjęcie, które według prawicowych polityków jest dowodem na jego powiązania ze SKOK-ami. Dodał, że jeśli PiS oskarży go wprost, to sprawę skieruje do sądu.
POLUB NAS


Prezydent w rozmowie z Moniką Olejnik na antenie Radia Zet odniósł się do zdjęcia, jakie prawicowi politycy ostatnio często pokazują w mediach. Widać na nim, jak prezydent pozuje w towarzystwie szefów SKOK Wołomin. Według nich to dowód na to, że Komorowski zamieszany jest bezpośrednio w finansowy przekręt. - To głupota, nonsens - komentował Komorowski i dodał, że to zdjęcie zostało zrobione na premierze filmu "1920 Bitwa Warszawska", a reżyser Jerzy Hoffman przedstawił go producentom filmu.

- Jeśli koledzy z PiS-u zrobią sobie ze mną zdjęcie na schodach w Sejmie, to nie będzie to oznaczać, że są moimi znajomymi - ironizował i podkreślił raz jeszcze, że nie znał wczesnej Piotra P. i Mariusza G. podejrzanych o wyłudzenie.

Komorowski dodał, że oskarżenia formułowane w formie pytań też może mieć formę "zniesławienia, oplucia". - Doskonale wiedzą, że to wszystko kompletna nieprawda. Ale zadają pytania. Jak pytają, za to sąd ich nie skarze. Gdyby oskarżyli wprost, to skierowałbym sprawę natychmiast do sądu - mówił. I dodał: - Kwestię SKOK-ów musi tłumaczyć PiS i senator Bierecki, bo oni byli głównymi motorami funkcjonowania tego systemu.

- Chce pan po cichu wprowadzić Polskę do strefy euro? - To fantazja

- Andrzej Duda twierdzi, że w 2016 roku chce pan po cichu wprowadzić Polskę do strefy euro - przytoczyła Olejnik. - To dziwne, że wypowiada się o tym człowiek, który sam zarabia w euro - skomentował Komorowski oskarżenia kandydata PiS na prezydenta.

Dodał, że przesunął debatę publiczną o wprowadzeniu Polski do strefy euro na okres powyborczy. - Przecież Polska nie spełnia jeszcze kryteriów z Maastricht. Najpierw musimy dążyć do ich wypełnienia, by nasza gospodarka najlepiej funkcjonowała, a potem będziemy się zastanawiać - mówił.

Podkreślił też, że to konstytucja blokuje decyzję o wejściu do strefy euro. - Żeby to zmienić, decyzję musi podjąć parlament dwiema trzecimi głosów - przypomniał. I podkreślił: - Nie jestem za szybkim wejściem do strefy euro. To jest fantazja. Nie mamy takich możliwości.

"Staram się nie ścigać na ilość podpisów i happeningi"

Komorowski skomentował też widmo II tury w wyborach prezydenckich. - Nie widzę w tym żadnej tragedii. Jeśli jest dość duża ilość kontrkandydatów z różnych opcji politycznych, to jest jasne, że poparcie musi się rozłożyć - ocenił. - Z jednej strony odnotowałem spadek poparcia od początku trwania kampanii, a z drugiej strony poziom zaufania wobec mnie zwiększył się do 74 procent. To dobrze, że ufają mi również ci, którzy zagłosują na moich przeciwników.

Odniósł się też do kampanii prowadzonej przez Andrzeja Dudę: - Skrajny radykalizm polega na tym, że słyszy się tylko własne racje, próbuje zaostrzać podziały. Można uprawiać politykę w sposób poważny i niepoważny. Ja staram się nie ścigać na ilość podpisów i happeningi - podsumował.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (457)
Olejnik pyta Komorowskiego o związki ze SKOK-ami. "Nonsens. Jeśli PiS oskarży wprost, pozwę ich"
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 779 razy 523

  Poruszenie sprawy euro przez sztabowców Dudy, świdaczy o totalnej głupocie i odwołaniu się do półgłówków. Każdy jako tako myślący wie, że nie zaszkodzi spełnić kryteria, ale po pierwsze trzeba przeczekać Grecję i inne zawirowania w strefie euro, potem przekonać do zmiany Konstytucji, głównie PiS i dopiero to się może stać. Mówienie przez Dudę, że Komorowski chce cichaczem wprowadzić euro, co PiS może łatwo zablokować to typowy przykład traktowania wyborców jako idiotów.

 • puszka-3

  Oceniono 495 razy 337

  A jak Kaczyński wytłumaczy się z promowania senatora Biereckiego i SKOK-ów?
  Może był "szarą eminencja " w całym tym przekręcie z kasami i teraz widzi że grunt zaczyna mu sie palić pod nogami?

 • orion57

  Oceniono 478 razy 300

  To co robi Duda po męsku nadaje się aby dać mu w ryja. Ale poprawność polityczna nie pozwala na to. Zaskakujące nie normalne jest to, że jak PiS obrzuca gównem to demokracja, jak ktoś zastosuje tą samą politykę wobec nich to szykanowanie.
  PiS w perspektywy czasu będzie oceniana jako psuj, wichrzyciel i partia spełniające potrzeby najgorszego polityka Polskiego od 1980 r.

 • anna_darc

  Oceniono 309 razy 163

  Zauważyłam że od kilku miesięcy liczba zwolenników Dudy i PiSu na tym portalu wzrosła. Przed kampanią tego nie było. Nie dziwi mnie jednak że PiS stosuje te same metody co Putin i jego rusofilskie trole.

 • fakiba

  Oceniono 258 razy 154

  Jeśli tym panom od SKOK przedstawił pana Prezydenta , reżyser Jerzy Hofman to dowód na to że on też jest zamieszany w całą tą aferę , i tyle , już Duda i pisiory go prześwietlą , IPN już odpowiednie polecenie dostał

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 192 razy 150

  Andrzej Duda twierdzi, że w 2016 roku chce pan po cichu wprowadzić Polskę do strefy euro....
  ------
  Po cichu wprowadzić do strefy euro! po cichu - tak jakby to był jakiś klub spotkań z paniami lekkich obyczajów, Duda pieprzy głupoty w kampania bo PiS tak juz ma, ale jakim cudem dziennikarz , po studiach może uwierzyć ze można cichcem wejść do strefy euro, to już dla mnie zagadka??? Ale jeżeli dziennikarze maja takie zlasowane mozgi to co musi się dziać wśród "ciemnego ludu"

 • fakiba

  Oceniono 257 razy 141

  E tam fantazje , Duda i pisiory wiedzą lepiej , przecież im sam prezio powiedział

 • kotmiki

  Oceniono 145 razy 121

  Piotra K.oficera WSI znał dobrze Lech Kaczyński w czasach jak był szefem BBN, wielokrotnie się z nim spotykał.
  Piotr K. był dobrze znany w środowisku PiS-u w nagrodę za zasługi został szefem Rady Nadzorczej mianowanym przez Senatora PiS p. Biereckiego .
  Bez zasług dla PiS -u się nie awansuje !!
  Teraz głupek Kurski chcąc się przypodobać prezesowi lata po TV ze zdjęciem gadając jak papuga wkoło to samo i dobrze przynajmniej odstrasza od PiS -u

 • notremak

  Oceniono 185 razy 101

  Cieszę się na te wybory. Miło będzie popatrzeć, jak Doopa dostaje w dudę wraz ze swym sztabem! Oczywiście, tym samym mały kaczy pokurcz odniesie kolejne druzgocące zwycięstwo moralne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX