Ryszard Petru o wypowiedzi Szydło w Nowej Soli: PiS żyje w Matrixie

W sobotę lider stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszard Petru zwołał konferencję na wrocławskim Rynku. - Apeluję do pani prezes Szydło, żeby nie przedstawiała Polski, jako tej w ruinie. Takie przekonanie buduje się później na świecie - odniósł się do piątkowej wypowiedzi wiceprezes, podczas spotkania z mediami w Nowej Soli.
Konferencja rozpoczęła się tuż po 17 - godzinie wybuchu Powstania Warszawskiego. Petru zaczął swoją wypowiedź od upamiętnienia walczących w nim osób. Następnie przeszedł do tematu piątkowej wypowiedzi Beaty Szydło. Przypomnijmy - w ruinach fabryki nici mówiła ona, że Nowa Sól potrzebuje odbudowy tego terenu. Stwierdziła także, że od 8 lat nie słychać od rządzących, by robili cokolwiek dla wsparcia polskiego przemysłu.

- Fabryki nie ma, ale w tym czasie powstało kilkanaście nowych przedsiębiorstw, w których zatrudnionych zostało dwa tysiące pracowników - skontrował słowa Szydło Petru. Zauważył także, że problemem fabryki nici są poszczególne rządy, które nic z nią nie zrobiły.

- My pokazujemy problem i pokazujemy też to, co dzieje się w innych częściach Nowej Soli. To jest wyjątkowo przedsiębiorcze miasto z wyjątkowo przedsiębiorczym prezydentem - powiedział.

Całość wypowiedzi Szydło ocenił jako nostalgię za PRL-em. Podkreślił, że te czasy już nie wrócą, a państwo nie może finansować czegoś, co jest nierentowne. - Trzeba tworzyć warunki do tego, żeby polscy przedsiębiorcy mogli realizować się w tym kraju i tworzyć nowe miejsca pracy, bardziej wydajne i z lepszymi zarobkami. Propaganda PiS-u, która mówi - przywrócimy to, co było w PRL-u - jest drogą do bankructwa.

Ryszard Petru zapowiedział też, że niedługo przedstawi kandydatów NowoczesnejPL do Sejmu i poszczególnych okręgów. Kryteriami jego wyboru będzie dorobek polityków i poglądy zgodne z programem stowarzyszenia. - Nie oczekujcie państwo znanych twarzy politycznych ani celebrytów - uprzedził.

Polskie miasta w powojennej ruinie. Unikatowe zdjęcia
Czytaj więcej

Więcej o:
Komentarze (326)
Ryszard Petru o wypowiedzi Szydło w Nowej Soli: PiS żyje w Matrixie
Zaloguj się
 • looky777

  Oceniono 535 razy 473

  Pani Szydło powinna się fotografować w Brzeszczach, gdzie sama się dołożyła do stagnacji i upadku, a nie niweczyć dokonania prezydenta Wadima Tyszkiewicza. A jeśli miałaby pozować na tle czegoś na czym się zna, to musiałyby to być szopki krakowskie. Wtedy każdy zadałby sobie pytanie "Czy my tu w październiku urządzamy konkurs na kierownika skansenu?" Przecież to polityk formatu Brzeszcz pod Oświęcimiem, tam zresztą piastowała jedyną samodzielną funkcję i miała się okazję wykazać. Czy do kogoś dotarły wieści o cudownościach tej gminy? Po sprawdzeniu wychodzi, że gminie Brzeszcze nie ma i nie było żadnego inwestora, nikt się nie skusił na stworzenie żadnego miejsca pracy... wciąż tylko modlitwy żeby nie zamknęli XIX - wiecznej kopalni, do której cały kraj dopłaca... Jest bowiem "najbardziej metanową kopalnią w kraju". No po prostu obraz nędzy, bezrobocia i rozpaczy. Sytuacja w Brzeszczach mimo usilnych starań Szopki Krakowskiej doprowadziła do tego, że jeden z synów postanowił żyć z dziesięciny w ramach stanu kapłańskiego a stary uczy w szkole zawodów na wymarciu. Cała rodzina na garnuszku budżetu państwa. To nie dziwota, że zamiast myśleć o udogodnieniach dla inwestorów, o tworzeniu miejsc pracy tylko gada w kółko o redystrybucji dochodu narodowego, transferach socjalnych i rozbudowywaniu sfery budżetowej. Fabryk Jaguara i Land Rovera nie sprowadzimy, bo nie wiadomo, jeszcze nas wyzyskają i porzucą... Będzie to demokratura i naprawdę sporo będzie nas kosztować, żeby z tego KuPis-zcza wyjść. Wtedy prezes ogłosi że to przecież ta pani zawiodła jego oczekiwania (jak Kaziu Marcinkiewicz, jak Joanna Kluzik), była w końcu zwykłym etnologiem (a może etnografem) z Brzeszcz...
  A za Nową Sól trzymam kciuki i liczę że do firm
  Voit -elementy np: podwozia, karoserii, systemów chłodzenia i klimatyzacji
  Nord Napędy sp. z o.o - mechaniczna i elektroniczna technika napędowa
  JOST Sp. z o.o.- produkcja sprzęgów, nóg podporowych, obrotnic oraz zaczepów kontenerowych
  Funai Electric Polska (telewizory), BCC Polska Sp. z o.o. - pojazdy reklamowe, nadwozia wielkogabarytowe typu grand-volume oraz zabudowy izotermiczne, AB Foods Polska (branża spożywcza) dołączą kolejne firmy - może te zainteresowane kooperacją z nową fabryką Jaguara na Dolnym Śląsku? Nie da się ukryć że zatrudnienie w "Dozamecie" i "Odrze" było przerośnięte i obie firmy czyniło nieefektywnymi w warunkach gospodarki rynkowej. Nie może być tak że kilka tysięcy osób produkuje nici... Chyba że byłyby to nici dla całej Europy i połowy Azji.

 • sebione11

  Oceniono 505 razy 435

  Panie Petru to nie jest żadna nostalgia to jest celowe działanie z premedytacja obliczone na ciemny lud.

 • henryk57

  Oceniono 414 razy 354

  Ktoś mądrze powiedział "gdzie kończy się myślenie,tam zaczyna się PiS".

 • cynik.pl

  Oceniono 395 razy 323

  Proponuję przywrócić produkcję maszyn do pisania, czarno-białych telewizorów kineskopowych, telefonów z tarczą czy samochodów dostawczych żuk i nysa.
  Intel, Google, Motorola, wszystkie BPO i inne SSC - wsiadać w pedalskie pędolino i wypie...ć ze Świętego Królestwa Marysi Częstochowskiej.

 • adolfiutin11

  Oceniono 285 razy 235

  A mnie zastanawia po co media pokazują Szydłową i jej cały cyrk?? Po co pokazywać głupie wypowiedzi, obrazki??? Przecież pisowskie media typu Republika tv czy Radio M. nie pokażą nikogo z PO, nikogo z tej partii nie zaproszą do siebie. Nie bierzcie udziału w bolszewickiej propagandzie pisssu!!!!

 • cedet

  Oceniono 263 razy 219

  Pani Szydło jako zabytkowi kobiecej urody do twarzy na tle zabytku przemysłowego. DO RUINY TO TY NAS DOPROWADZISZ KOBIECINO RAZEM ZE SWOIM PISIORSKIM PREZIEM!!!!

 • franconus

  Oceniono 255 razy 199

  Jest obawa, że ci pomyleńcy już wkrótce będż rządzić Polską. Polacy, opamiętajcie się!

 • antykaczysta40

  Oceniono 207 razy 161

  Tusk przynajmniej grał w gałę a Szydło gra tylko nam na nerwach.

 • vomitorium1

  Oceniono 163 razy 141

  " ... w ruinach fabryki nici mówiła ona, że Nowa Sól potrzebuje odbudowy tego terenu."
  pewnie pis ma już plany
  i w fabryce nici powstanie odlewnia poników (?)
  (albo zakłady sprzętu mszalnego)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX