Wybory 2015 Wrocław. Paweł Kukiz wybrał wojnę z Bezpartyjnymi Samorządowcami

Wybory 2015 Wrocław. Drogi Pawła Kukiza i jego współpracowników z kampanii prezydenckiej coraz bardziej się rozchodzą. Miało być spotkanie ostatniej szansy, jest pyskówka w internecie.- Przez ego Pawła - słyszymy.
Paweł Kukiz komunikuje się ze swymi stronnikami za pomocą swojego profilu na Facebooku. Po tym, jak nie doszło do czwartkowego spotkania jego i przedstawicieli Bezpartyjnych Samorządowców, muzyk postanowił zaatakować na nim lidera Bezpartyjnych - prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego - autora pomysłu, by w wyborach postawić na Kukiza. Najpierw jako kandydata na radnego sejmiku dolnośląskiego, a potem prezydenta RP.

W długim i emocjonalnym wpisie Kukiz wytyka Raczyńskiemu i Bezpartyjnym, że w wyborach to on promował ich, a nie oni jego.

Internetowa kłótnia Pawła Kukiza z Bezpartyjnymi

- Raczyńskiego widziałem w życiu 4-5 razy - napisał były kandydat na prezydenta. - Kiedy więc media tuż po wyborach prezydenckich okrzyknęły go "strategicznym partnerem", "mentorem politycznym" Kukiza, stanowczo poprosiłem Bezpartyjnych, by sprostowali te komunikaty i ogłosili, że pan Raczyński nie jest moim szczególnym partnerem, a tym bardziej "strategicznym". Nie zrobili tego.

Po raz kolejny wyrzuca też prezydentowi Lubina, że ten trzy tygodnie temu bez konsultacji z nim zapowiedział prezentację zarysów programu, z jakim ruch Kukiza miałby iść do wyborów parlamentarnych: - Z mediów więc dowiedziałem się, o co walczę - szydzi na Facebooku muzyk. I jak twierdzi, od tamtej pory (a była to końcówka czerwca) "czuł, że coś [Bezpartyjni Samorządowcy - przyp. red.] kombinują. Że chcą przejąć Ruch, aby listy wyborcze zagospodarować swoimi".

Komunikat do WoJOWnikówPrzedstawiam Wam historię moich "konotacji" z Panem Raczyńskim i podległymi mu Bezpartyjnymi...

Posted by Paweł Kukiz on  16 lipca 2015


Jako dowód na swoje tezy muzyk opublikował skan listy, która - jego zdaniem - ma być dowodem, że Bezpartyjni chcieli na jego plecach wprowadzić swoich ludzi do Sejmu. Są na niej nazwiska samorządowców z różnych części Polski, prócz Raczyńskiego i Piotra Romana z Bolesławca, także prezydentów m.in. Gliwic, Rudy Śląskiej, starosty wołomińskiego i burmistrza Jaworzyny Śląskiej.

PAWEŁ KUKIZ NIE DAŁ SIĘ BEZPARTYJNYM - POGONIŁ ICH 

Raczyński na "rewelacje" Kukiza odpowiadać nie zamierza. W jego imieniu wypowiedział się wczoraj inny Bezpartyjny, najbliższy politycznie współpracownik Raczyńskiego - Damian Stawikowski. - Przedstawiona lista zawiera nazwiska samorządowców, którzy na wyraźną prośbę Pawła Kukiza wyrazili zainteresowanie pomocą w kampanii na rzecz wrześniowego referendum oraz dla nowo tworzącej się inicjatywy politycznej, nazywanej obecnie Ruchem Kukiza - powiedział "Wyborczej". - Na żadnym etapie rozmów nie były proponowane miejsca na listach do Sejmu, o czym Paweł Kukiz wie, bo wielokrotnie brał w tych rozmowach udział.

"Nie jesteśmy w stanie się porozumieć" z Pawłem Kukizem

Internetowa wymiana zdań to kolejny etap rozchodzenia się dróg Kukiza i ludzi, którzy odpowiadali za jego prezydencką kampanię. Bo wcześniej muzyk skonfliktował się również z Ruchem na Rzecz JOW, a to ludzie z Ruchu pracowali głównie w jego sztabie. W najbliższy poniedziałek Ruch na Rzecz JOW organizuje w Warszawie konferencję, na której ogłosi inaugurację swojej kampanii przed czekającym nas 6 września referendum.

- Na tym się głównie teraz skupiamy - mówi "Wyborczej" jeden z liderów Ruchu, a w kampanii prezydenckiej szef sztabu wyborczego Kukiza Patryk Hałaczkiewicz.

Bezpartyjni Samorządowcy szykują się z kolei do startu w wyborach parlamentarnych z własnym komitetem. Na początku przyszłego tygodnia planowane jest spotkanie takich jak oni - bezpartyjnych samorządowców z całego kraju. Również w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszona oficjalna decyzja o ich starcie.

- Mieliśmy iść do tych wyborów z Pawłem, tak się umawialiśmy. Ale wygląda na to, że każdy pójdzie własną drogą: my bezpartyjną, a Paweł z partiami - Ruchem Narodowym i Kongresem Nowej Prawicy - mówi nam jeden z Bezpartyjnych. - Nie wierzę, że jesteśmy w stanie jeszcze się porozumieć. Nie dopuszcza do tego jedna rzecz: Pawła ego.

Stawikowski mówi "Wyborczej", że na poniedziałkowe spotkanie w Warszawie Bezpartyjni chcieliby zaprosić również Pawła Kukiza, ale ten - oczywiście na Facebooku - poinformował już, że do żadnego spotkania w poniedziałek nie dojdzie.

PAWEŁ KUKIZ I JANUSZ SANOCKI WALCZĄ Z SYSTEMEM. SYLWETKA ZAUFANEGO KUKIZA Więcej o:
Komentarze (172)
Wybory 2015 Wrocław. Paweł Kukiz wybrał wojnę z Bezpartyjnymi Samorządowcami
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 332 razy 264

  Miałeś chamie złoty róg......, Miałeś swoje pięć minut...., Ale dobrze, że wszystko co złe, szybko się kończy.

 • dr.seks

  Oceniono 198 razy 158

  jeżeli byli tacy którym wydawało się, że Kukiz może być czymś więcej niż jednorazowym straszakiem w wyborach prezydenckich, to chyba z każdym tygodniem pozbywają się resztek nadziei i złudzeń...

 • dr.seks

  Oceniono 179 razy 149

  Kukiz chyba samierza sam zasiąść na 460-ciu miejscach w sejmie, więc pewnie wydaje mu się że jest jak święta trójca, albo jeszcze bardziej :-)

 • hrkukus

  Oceniono 128 razy 116

  Dojdzie do rozpadu czegoś, czego nie ma i nigdy nie było.
  Dziennikarze dokładnie to opiszą.

 • PJan Pokorny

  Oceniono 123 razy 95

  Qookiz, zjedz Snikersa, jak nie pomoze to powtarzaj do skutku. I pytanie" gdzie Qookiz przechowuje swoj "program wyborczy" ? Prawidlowa odpowiedz: w pudelku po butach ( bo jedna polkule wyzarlo mu ziolo a druga alkohol i nie moze posluzyc sie w tym celu wlasna czaszka ).

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 100 razy 86

  jedyny plan gospodarczy Kukiza & Co jest zagospodarowanie stanowisk...

 • chirlider

  Oceniono 98 razy 80

  Mógłbym nawet znieść tego zarozumiałego pajaca Kukiza, gdyby nie to że właśnie przez niego takie coś jak Duda zostało prezydentem.

 • stary.gniewny

  Oceniono 86 razy 76

  Hasło "jestem uczciwy" w polityce zużywa się bardzo szybko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX