Palikot w Toruniu: - Rydzyku, zrobię z tobą porządek [ZDJĘCIA]

W sobotę do Torunia przyjechał Janusz Palikot, który kandyduje na prezydenta RP. Pod siedzibą Radia Maryja mówił, że zabierze rozgłośni koncesję, a z o. Tadeuszem Rydzykiem zrobi porządek
Do Torunia Janusz Palikot przyjechał autobusem z napisem "Zrobię z wami porządek". Z mediami spotkał się pod siedzibą Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury. - Za mną znajduje się rozgłośnia nienawiści - tłumaczył Palikot. - Rozgłośnia pełna antysemityzmu i nacjonalizmu, która kłóci ze sobą Polaków.

Polityk dodał, że o. Rydzyk cały czas powtarza, że jako katolika nie obowiązuje go prawo. - Prezydent ma swoich przedstawicieli w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji - mówił Palikot. - Jako prezydent skorzystam z tego, aby Radiu Maryja odebrać koncesję. Rydzyk łamie zasady koncesji, bo w rozgłośni o charakterze społecznym nie powinno być reklam i programów politycznych. Powiem wprost: Rydzyku, zrobię z tobą porządek.

Poseł nawiązał również do wjazdu do Polski Nocnych Wilków. - 19 motocyklistów nie może doprowadzić do tego, że wszyscy kandydaci na prezydenta i sam prezydent będą się ich bać - tłumaczył Palikot. - Silny prezydent się nie boi. A sam Schetyna znalazł się w potrzasku. Jego zachowanie i wypowiedzi o Auschwitz pokazują, że nie jest dojrzałym człowiekiem.

Według Palikota Polska powinna uzgodnić z Nocnymi Wilkami trasę przejazdu, aby motocykliści mogli przejechać przez nasz kraj z eskortą policji.

Nie zabrakło też wspomnień o prof. Władysławie Bartoszewskim, który zmarł wczoraj w Warszawie. - Na początku swojej działalności, jeszcze za czasów Platformy Obywatelskiej, dostałem od profesora list - opowiadał Palikot. - Było to po aferze z wibratorem i świńskim ryjem. Profesor napisał, że nie zgadza się z formą. Ale jest za poglądami, które stoją za tymi działaniami.

Potem Palikot okleił bramę radia taśmą z napisem "Zrobię z wami porządek".

Z rozgłośni o. Rydzyka nikt do Palikota nie wyszedł. Ze zdziwieniem przyglądała mu się jedynie zza ogrodzenia wycieczka starszych ludzi, którzy przyjechali zwiedzić Radio Maryja.


O Rodzinie Radia Maryja przeczytasz w reportażu "W rodzinie ojca mego" >>
Więcej o:
Komentarze (210)
Palikot w Toruniu: - Rydzyku, zrobię z tobą porządek [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 217 razy 157

  Facet który żyje z dotacji a twierdzi, że nie będzie płacił podatków, bo jest katolikiem, wymaga leczenia. Mimo że Palikot nie będzie prezydentem, bo nie można mieć pięciu prezydentów dla każdej grupy społecznej, temat którego się podjął jest ciekawy i odważny. Rydzykiem nie chce się za wielu zajmować...ale on się innymi zajmuje.

 • lajosz3

  Oceniono 279 razy 151

  Palikot, Palikot .... hmm... czy to czasami nie ten sam facet, który wjechał do sejmu na trąbieniu na lewo i prawo, że pierwsze co zrobi, to zdejmie krzyż z sali sejmowej ?

  Mam już swoje lata i trochę niedowidzę, ale mógłbym przysiąc, że ten krzyż nadal tam wisi, a przecież żeby go zdjąć, nie trzeba żaden ustawy. Wystarczy drabina.

 • frakcja-z

  Oceniono 230 razy 118

  moze i bys zrobil porzadek z rydzykiem
  tylko w kato-talibanskim kraju polacy nie sa tym zainteresowani

  www.noreligion.comxa.com

 • frakcja-z

  Oceniono 177 razy 109

  rydzyk jest pod ochrona episkopatu
  ktory to trzyma na sznurku wyborcow...

  www.noreligion.comxa.com

 • kralik111

  Oceniono 127 razy 91

  Jaroslaw Kaczynski w 2005 roku tez obiecywal zrobic porzadek z Rydzykiem. ;D

 • ryllaa

  Oceniono 116 razy 90

  Niech mi ktoś wytłumaczy, co wspólnego z kościolem ma ta nacjonalistyczno-faszystowska sekta z Torunia?

 • krytek-7

  Oceniono 133 razy 85

  Obiecanki cacanki ale mocherki nigdy do tego nie dopuszcza.

 • rayan222

  Oceniono 100 razy 82

  JAROSŁAW KACZYŃSKI chciał zrobić z Rydzykiem porządek....O ZGROZO A TERAZ Z NIM TRZYMAJA - CO to do cholery za porządki....najpierw PISOWCY ZDRAJCY A TERAZ LIZĄ TYŁEK RM I OJCU....SMACZNE TO TERAZ LIZANIE BO DZIEKI RADIU MOZNA WYGRAĆ CO NIEEEEEEEEEE??

 • ociectadeusz

  Oceniono 97 razy 81

  Panie Palikocie,mógł pan coś zrobić, gdy miał pan poparcie. Ale bawił się pan w różne gierki, a nie podjął sprawy zasadniczej - niewolniczego KONKORDATU !
  Ja wiem że z powodu dużej ilości klęczonów i kundelków watykańskich w Sejmie, sprawa miała małe szanse powodzenia.
  Ale należało ja podjąć i nagłośnić. Dziś miałby pan szanse na 40% poparcia !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX