Wybory prezydenckie. Narodowcy na wystąpieniu Komorowskiego: "Wracaj na Mazury, macać kury!". A on na to... [WIDEO]

- Wracaj na Mazury, macać kury - krzyczeli działacze Ruchu Narodowego, ONR i partii KORWiN podczas wystąpienia Bronisława Komorowskiego w Lublinie. - Wszystkim z całego serca dziękuję. Nawet specjaliście od kur. Dzięki takim zachowaniom będziecie państwo wiedzieli, między kim a kim wybierać 10 maja - ripostował prezydent.
Wybory prezydenckie 10 maja. Kampania wyborcza wchodzi w ostatnią fazę, a czwartek był pierwszym z dwóch dni, jakie prezydent spędzi na Lubelszczyźnie. W piątek Komorowski ma odwiedzić Puławy.

Komorowski: Czy chcecie wybrać awanturę?

Dziś po południu prezydent spotkał się z mieszkańcami Lublina na placu Litewskim. Jego wystąpienie zakłóciło jednak kilkudziesięciu działaczy Ruchu Narodowego i partii KORWiN. Mieli ze sobą krzesełka z balonów i wykrzykiwali hasła: "Precz z szogunem" albo "Wracaj na Mazury, macać kury".Komorowski nie został obojętny na zaczepki. - Kiedyś w jednej miejscowości tacy sami panowie, krzykacze, najpierw protestowali, a później przyszli zrobić sobie ze mną zdjęcia. Muszę wam powiedzieć, że możecie zrobić sobie ze mną zdjęcia i bez tych wrzasków. I ten pan od kur też - mówił prezydent.

I dodał: - Chciałem wam podziękować, że w niełatwych warunkach chcecie okazać poparcie dla mojej kandydatury. Wszystkim z całego serca dziękuję. Nawet specjaliście od kur. Dzięki takim zachowaniom będziecie państwo wiedzieli, między kim a kim wybierać 10 maja. Czy chcecie wybrać awanturę, tych, którzy potrafią tylko krzyczeć, tylko przeszkadzać? Czy tych, którzy chcą organizować mądrą polską pracę, aby Polska się rozwijała? Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy grają w moim teatrze role ilustracji tego, co może się w Polsce zdarzyć, gdy oni wygrają. To będzie Polska oskarżeń, kłamstwa, która się odwraca od innych.

Ważne słowa o Ukrainie

Wcześniej prezydent był w dowództwie Wielonarodowej Brygady w Lublinie. Mówił o tym, że jest to realna pomoc ze strony Polski dla Ukrainy, która ma szansę mocniej współpracować ze strukturami Zachodu, w tym wojskowymi.

- Ze względu na wojnę na granicy ukraińsko-rosyjskiej te działania nabierają szczególnego znaczenia - przekonywał i zaznaczył, że obecność wojska międzynarodowego na Lubelszczyźnie nie jest przypadkowa. Chodzi o poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Innowacyjność w biznesie i nauce

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z biznesmenami w Targach Lublin. Tym razem prezydent mówił o tym, że Polsce potrzebne są zmiany, które sprawią, że staniemy się bardziej konkurencyjni.

Kluczem do tego ma być innowacyjność w biznesie i nauce. - Stąd projekt ustawy, który wprowadza ulgi podatkowe dla firm innowacyjnych. Małe przedsiębiorstwa mogą liczyć na zwrot nawet 150 procent poniesionych nakładów, a duże - na 120-procentowy zwrot. To więcej, niż zdecydują się zainwestować. Chcę też wprowadzić kartę młodego przedsiębiorcy. Do tego potrzebna jest współpraca rządu, prezydenta i samorządu - mówił Komorowski i dodał, że zmian potrzebują też uczelnie. W tym ma pomóc kolejna inicjatywa zmiany przepisów - umożliwiająca swobodniejsze zatrudnianie zagranicznych naukowców na polskich uczelniach. - Ze świata, a nie tylko z Europy - dodał prezydent.

W Sejmie jest już także projekt ustawy prezydenckiej, według której wszelkie wątpliwości w systemie podatkowym mają być rozstrzygane na korzyść podatnika. - W sytuacjach, kiedy prawo jest niejasne - tłumaczył.

Komentarze (314)
Wybory prezydenckie. Narodowcy na wystąpieniu Komorowskiego: "Wracaj na Mazury, macać kury!". A on na to... [WIDEO]
Zaloguj się
 • luka12121

  Oceniono 264 razy 98

  Lepiej niech się chwali jakie to on ustawy podpisywał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • plautilla

  Oceniono 196 razy 70

  Komentatorzy, czas zawołać jednym głosem, że należy zlikwidować urząd prezydenta i jego "ministrów"darmozjadów w Polsce. Koszty utrzymania bizantyjskiego tyleż samo co i zbędnego urzędu w Polsce są najwyższe w Europie. 410 milionów złotych kosztuje nas dwór darmozjada i siedziba szkodników politycznych zwanych urzędem prezydenckim; tymczasem królowa brytyjska i jej dwór kosztuje 380 milionów przy dwukrotnie większej liczbie obywateli i wielokrotnie wyższym bogactwie narodowym. Francję prezydent kosztuje 225 mln, a król szwedzki kosztuje Szwedów 79mln. Wszędzie w Europie dwory i prezydenci pochłaniają mniej niż pałac bizantyjski w Warszawie

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 190 razy 60

  Mierny, beznadziejny głupi - zatem wróźę reelekcję. Wyborcy-masowi widzowie programów typu Rolnik szuka żony, Celebrity Splash, Mali geniusze, You Can dance i podobnych zagłosują tłumnie, no, masowo.
  ps. Piszę o kandydacie a nie o urzędzie więc ewentualnym nadgorliwym prokuratorom dziękuję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX