Piekarz, który też naraził się gejom: Właściciel Ciechana przesadził. Ale bojkot nie działa, mnie obroty wzrosły

- Nie będzie tak, że za kilka dni browar Ciechan zostanie zamknięty - przekonuje piekarz Grzegorz Pellowski, który również naraził się gejom. - Mnie po liście poparcia dla Lecha Wałęsy obroty wzrosły. Klienci rezerwowali sobie stolik w mojej kawiarni, przy którym spotkałem się z prezydentem.
Kilka dni temu właściciel popularnego browaru Ciechan w wulgarny sposób zaatakował boksera Dariusza Michalczewskiego za to, że ten poparł środowiska LGBT. Internauci nawołują do bojkotu piwa Ciechan. Warszawska kawiarnia Wrzenie Świata zorganizowała w poniedziałek akcję wylewania piwa, inne lokale oznajmiły, że nie będą sprzedawać tej marki.

W podobnej sytuacji znalazł się ponad rok temu Grzegorz Pellowski, właściciel sieci piekarni i cukierni w Gdańsku - po tym jak poparł Lecha Wałęsę, który oświadczył, że homoseksualni posłowie powinni siedzieć w ostatnich rzędach.

Dorota Karaś: Marek Jakubiak, właściciel browarów regionalnych, skomentował deklarację poparcia środowisk LGBT przez boksera Dariusza Michalczewskiego słowami: "Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać". Powinien przeprosić za tę wypowiedź?

Grzegorz Pellowski: Pewnie, że tak. Te słowa świadczą, że facet ma jakiś kłopot. Nie rozumiem, jak mógł coś takiego powiedzieć. Ja też jestem nerwowy, ale nikogo nie obraziłem, to media i środowiska homoseksualne napompowały wówczas temat. Tego typu wypowiedzi tylko zwiększają poziom agresji. Jeśli ktoś jest odmiennej orientacji seksualnej, to nie jego wina, nikt tego nie zmieni, a wszyscy musimy obok siebie żyć.

Kiedy podziękował pan Lechowi Wałęsie za słowa o homoseksualistach, znalazł się w pan podobnej sytuacji co właściciel browarów. W Gdańsku ogłoszono bojkot pana piekarni.

- Zareagowałem wówczas, bo zrobiło mi się żal Lecha Wałęsy, którego Monika Olejnik agresywnie atakowała w telewizyjnym programie "Kropka nad i". Postanowiłem poprzeć byłego prezydenta, pokazać mu, że nie jest sam. Sprawa z Michalczewskim wygląda trochę inaczej. Oglądałem w poniedziałek program, w którym "Tiger" dyskutował z Janem Tomaszewskim, muszę powiedzieć, że szanuję poglądy i jednej, i drugiej strony. W mojej firmie również pracują osoby innej orientacji seksualnej. Nikt im nie dokucza, o ich życiu prywatnym nie rozmawiamy. Chłopcy są ze sobą oficjalnie razem i nikt z tego powodu problemu im nie robi.

Myśli pan, że nie było im przykro, kiedy poparł pan Lecha Wałęsę?

- Ja mam bardzo dobre relacje z pracownikami. Prowadząc firmę, wychodzę z założenia, że przy tak ciężkiej pracy, jaką wykonujemy, atmosfera w zakładzie musi być dobra. Takich tematów w ogóle nie poruszamy i powtarzam, że nikt nikomu przykrości nie robi.

Właściciel browaru deklaruje poparcie dla ruchu narodowego. Tu się pan z nim zgadza?

- No i co z tego? Ja też ich popieram. Ostatnio IPN poszukiwał na gdańskim cmentarzu garnizonowym grobu "Inki". Nielicznych pracowników IPN wspierali wolontariusze, narodowcy właśnie. To przecież oni upominają się o pamięć "żołnierzy wyklętych". Wysyłałem wolontariuszom drożdżówki, załatwiłem kiełbaski na ognisko, bo chcieli się spotkać i pośpiewać żołnierskie piosenki. To są patrioci, nie wierzę tym, którzy mówią, że oni "heilują", wspierają faszyzm. Kiedy Polska będzie w niebezpieczeństwie, to właśnie oni rzucą wszystko dla kraju. Ci wyżelowani, w spodniach rurkach, po solariach, wsiądą do pierwszego samolotu i opuszczą Polskę.

Za tych wyżelowanych znowu się panu oberwie.

- Ale ja nie mam na myśli gejów, tylko lemingów.

Bojkot browaru Ciechan i akcje wylewania piwa zaszkodzą Jakubiakowi?

- Na pewno spowodują kolejne napięcia i na to liczą środowiska, które zorganizowały akcję. Ze swojego doświadczenia wiem, że bojkot nie działa. Nie będzie tak, że Jakubiak za kilka dni zamknie browar. Mnie po liście poparcia dla Wałęsy obroty wzrosły. Ludzie zaczepiali mnie na ulicy, dziękowali za ten gest. Przez długi czas klienci rezerwowali sobie stolik w mojej kawiarni, przy którym spotkałem się z Lechem Wałęsą. Dostawałem też obraźliwe maile, ale rozszyfrowałem to środowisko. Wysyłało je parę osób, z różnych miejsc. Większość społeczeństwa w Polsce sprzeciwia się homoseksualnym ślubom, a o adopcji to niech mi pani nawet nie wspomina. W sumie mnie ta sytuacja z Lechem Wałęsą i bojkotem bardzo pomogła.Komentarze (15)
Piekarz, który też naraził się gejom: Właściciel Ciechana przesadził. Ale bojkot nie działa, mnie obroty wzrosły
Zaloguj się
 • klikkre

  Oceniono 1 raz 1

  nieźle, na początku dnia było tu ze sto komentarzy, pozytywnych i negatywnych, teraz zostało 14? co to za zwyczaj usuwania komentarzy? brakuje wam miejsca na dysku?

 • aghrra

  Oceniono 5 razy 1

  Widać że niektóre komentarze usuwają a w innych zamieniają litery

 • aghrra

  Oceniono 10 razy 0

  Bobrze że jeszcze istnieją normalni ludzie którzy nie są zarażeni wirusem politpoprawności i dają publiczny odpór plugastwu

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 3 razy -1

  Homosexuality has a lot to do with the absent or bad father. No child will ever grow up normally without a father! Your selfish wanting to adopt will hurt your adopted child in the long run. Only a father is able to teach children how to tell right from wrong! A child left without father is very likely to grow as homosexual! Not knowing a father, he will be drawn to "experiment and explore" other men. Later, "he will come out from the closet," proclaiming that "he was born this way." In a weird way, he will be right. For since his birth, he never known his father, and thus started to act like a woman!

 • mozart

  Oceniono 13 razy -1

  Homoseksualizm dla mnie jest obrzydliwy i popieram każdego myślącego podobnie. Jeśli ktoś lubi jeść g****o , to niech robi to w domu i nie afiszuje się z tymi upodobaniami. Takt i kultura OBOWIĄZUJĄ WSZYSTKICH, KAŻDY MA PRAWO do swoich odczuć. Niech aktywiści LGTB PRZESTANĄ NARZUCAĆ swoje chore pomysły NORMALNYM LUDZIOM !

 • fakiba

  Oceniono 11 razy -1

  A urząd skarbowy może potwierdzić ten wzrost dochodów , czy to tylko tak na potrzeby wywiadu pana piekarza

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 4 razy -2

  Osobiście nie mam nic specjalnie przeciwko gejom, dopóki nie zaprzeczą, że Biblia mówi prawdę! To jest moja red line. Pan Bóg brzydzi się aktami homoseksualnymi, nie ludźmi, którzy maja problem z własna tożsamością. Tożsamość człowieka, bowiem, to jego obraz i podobieństwo do Boga!

 • wodakrolewska

  Oceniono 9 razy -3

  Piekarz ma szczęście, że mu resortowe dzieci odpuściły i zajęły się tworzeniem krajowego frontu nienawiści w imię wolności słowa.
  Wałęsa świadomie lub nie świadomie zrobił im dobrą robotę więc będzie dalej lekko krytykowany i bardzo wychwalany.

 • 123jna

  Oceniono 4 razy -4

  Jakie otoczenie tacy i obywatele. Gdansk od lat jest pisowym zaglebiem durnoty, zabuzanie do demokracji niedorosli, wydarzenia z 1980 r. to tylko epilog wiary ich w komunizm. Dzis wiemy juz, ze zaluja tamtych wydarzen i tesknia za komuna. Gdansk to obciach, miasto Biereckiego i SKOKow na inteligencje Polakow oraz ich kieszen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX