Protestował przeciw pomnikowi smoleńskiemu. Facebook zamknął mu konto

Facebook zamknął konto sieradzaninowi po tym, jak stworzył wydarzenie ?parafiaNIE dla pomnika!? - donosi Alertowicz z Sieradza. Ponad 600 sieradzan zapisało się do niego popierając protest przeciw budowie pomnika smoleńskiego pod zabytkowym kościołem farnym.
Przed pochodzącą z XIV w. sieradzką Kolegiatą Wszystkich Świętych trwają już prace przy budowie pomnika pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Na skrzydle mają być zamieszczone nazwiska ofiar tragedii. - Część z tych osób znałam, część nie, ale uważam, że zginęła elita narodu i w takim mieście jak Sieradz, też powinniśmy upamiętnić pamięć osób, które oddały życie w służbie ojczyzny - mówiła portalowi Nasze.fm Krystyna Grabicka, posłanka PiS, która jest pomysłodawczynią i fundatorką pomnika.

Przeciwko pomnikowi opowiedziało się wielu mieszkańców miasta. Na Facebooku jeden z nich dwa tygodnie temu założył wydarzenie "parafiaNIE dla pomnika!". Poparło go ponad 600 osób - do soboty, gdy Facebook zamknął konto jego założycielowi.

"Nie protestowałem przeciwko pomnikowi, tylko formie i umiejscowieniu. W sobotę 02.04.br. moje konto zostało usunięte z facebooka, za szerzenie "obraźliwych treści". Mogę tylko przypuszczać, że zgłoszeń dokonali zwolennicy inicjatywy powstania pomnika. Skąd takie przypuszczenie? Nic innego "złego" w ostatnich dniach nie zrobiłem" - pisze założyciel w liście, który zamieścił "Aktywny Sieradz".

"Dziękuję wszystkim za dołączenie i wyrażenie swoich opinii (tych "za" i "przeciw"). Nie zamierzam kontynuować akcji. Głównie ze względu na brak jakiegokolwiek odzewu ze strony osób, których działaniom wyraziliśmy sprzeciw. Jeśli uważają, że mogą mieć głos sześciuset osób w dupie - proszę ich wola. Mamy tylko nadzieję, że kiedyś obróci się przeciwko nim. Szkoda tylko, że są w Sieradzu tacy ludzie. Bez znaczenia czy są to politycy, duchowni, czy konserwatorzy zabytków" - ocenił.

Skrytykował też posłankę PiS, która uważa, że pod zabytkowym kościołem pomnik powinien stać, bo ona tego chce.: "Żałuję, że poszła na taką łatwiznę i zamiast dać przykład rozsądnego myślenia. Nie przeznaczyła tych pieniędzy np. na renowację elewacji budynku Młodzieżowego Domu Kultury (lub innego) - prawdopodobnie przyłączyłoby się do Niej kilka osób i zebrałoby odpowiednią kwotę. Co dałoby bardzo ciekawy efekt. Prawdopodobnie większa cześć mieszkańców Sieradza byłaby zadowolona z takiego ruchu. Mógłby to być wielki pomnik opieczętowany tabliczką "ufundowane z sieradzkiego funduszu ofiar smoleńskich - DAR SERCA i PAMIĘCI"".

Więcej o:
Komentarze (117)
Protestował przeciw pomnikowi smoleńskiemu. Facebook zamknął mu konto
Zaloguj się
 • klinemgo

  Oceniono 22 razy 20

  Dziwiłem się kiedyś, jak można było zbudować legendę Stalina. Po ostatnich wydarzeniach smoleńskich, dochodzę do wniosku, że wcale nie jest to takie trudne.

 • lecho65

  Oceniono 25 razy 17

  kołtun polski trzyma się mocno

 • as_i_alik

  Oceniono 19 razy 15

  .
  Po pierwsze pozamykać konta na Facebooku, właśnie to zrobiłem 10 minut temu, przy okazji dostali pozdrowienia serdeczne, jednocześnie o takim fakcie powiadomiłem znajomych e-mailem, już w tej chwili dostałem potwierdzenie o likwidowaniu kont przez 7 osób, ale łańcuszek ruszył.

  A na zakończenie, aby było weselej, zapytam, czy wiecie dlaczego z sekty pis nie jadają ogórków konserwowych.

  Pewnie niektórzy tu piszący wiedzą, ale nie wszyscy.

  Odpowiedź jest prosta, ich głowy tak urosły od ideologii Kaczyńskiego, że za diabła, leb nie mieści się do słoika.

  Pozdrawiam.
  .

 • klm747

  Oceniono 17 razy 15

  zamiast budować pomnik, nie lepiej szpital?
  albo choćby przychodnię zdrowia, czy przedszkole?

 • gre-gol

  Oceniono 21 razy 15

  Facebook Amerykański powinien się uważnie przyjrzeć, jak się kompromituje Facebook polski

 • kotka_15

  Oceniono 16 razy 14

  Za niedługo nie będziemy mieli chodzić i co oglądać, bo wszędzie będziemy otaczani pomnikami i tablicami.Czy POLSKA jest tak bogatym krajem, żeby pozwalać na tak bezmyślne trwonienie NASZYCH pieniędzy.

 • kumir-ek17

  Oceniono 18 razy 14

  I tu mamy przykład negatywnego wpływu na zdrowy odruch społeczny.Pomnik przed zabytkiem z
  XIV w.To się komponuje?.A gdzie architekt miejski?Za co pobiera pieniądze?Zaproponujcie
  fundatorce pomnika ,niech postawi go sobie przed swoim domem lub przydomowym ogródku.
  A w jesiennych wyborach potraktujcie tych obywateli tak jak zasłużyli.

 • aniaq13

  Oceniono 13 razy 13

  Ja sobie nie życzę żadnych pomników za moje podatki !!!

  Najlepszym pomnikiem byłaby szkoła , szpital albo hospicjum.

 • aniaq13

  Oceniono 12 razy 12

  Hołota to w Sieradzu wciska społeczeństwu pomniki polityczne , na nie swoim terenie , wbrew woli społeczeństwa i na jego koszt.
  Niszcząc przy tym estetykę miasta !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX