Koniec sprzedaży biletów na Euro. 5 proc. szans na bilet

Złożono 12 milionów wniosków, a biletów jest 1,4 miliona. Każdy kupujący ma około 5 procent szans, że zostanie wylosowany. W nocy z czwartku na piątek zakończyły się zapisy na bilety na Euro2012. Nasi czytelnicy donosili nam o problemach z rejestracją w ostatnim dniu zakupów.
- Chcę właśnie zamówić bilety na Euro 2012, ale portal biletowy znowu jest zapchany - donosił wczoraj po 20 "Alex".

Na dwie i pół godziny przed zakończeniem sprzedaży biletów na EURO, nie da się wejść na stronę serwisu sprzedaży UEFA. Połączenie jest zrywane po zbyt długim czasie oczekiwania albo wyświetla się komunikat o konieczności oczekiwania. Jest to tym gorsze, że problemy występowały również pierwszego marca, a więc były znane organizatorom - pisze do nas Marek.

Serwis sport.pl, który przeprowadzał relację na żywo z ostatnich godzin przed zakończeniem rejestracji, zakupił bilety po pół godzinie oczekiwania. Jak informowali internauci, bilety prościej było zamówić używając innych wersji językowych.

Według informacji UEFA zostało złożonych 12 149 425 - formularzy biletowych na zakup biletów na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie Prawie 88 proc. tych wniosków biletowych nadesłano z krajów-gospodarzy, w następnej kolejności z Niemiec (3 proc.), Rosji i Szwajcarii (po 1 procent).

Z ogólnej puli około 1,4 mln biletów poprzez losowanie do kibiców trafi 41 procent. To znaczy, że zamawiając jeden bilet mamy koło 5% szans, że zostaniemy wylosowani.

Losowania biletów odbędą się między 19 a 22 kwietnia.

Więcej o:
Komentarze (38)
Koniec sprzedaży biletów na Euro. 5 proc. szans na bilet
Zaloguj się
 • 1-mark-adams

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam 95 % - nie chcę biletu :-)

 • alert24

  Oceniono 2 razy 2

  Tu autor artykułu. Przepraszam za błąd - wprowadził mnie w niego kolega z redakcji sportowej, na początku obliczenia były poprawne, mimo że zaokrąglone. 10% to nie jest - dlatego, że do kibiców trafi 41% z całej puli biletów. Przepraszam bardzo za błąd. Dałem się perfidnie zmanipulować z okazji pierwszego kwietnia...

 • loppe

  Oceniono 2 razy 2

  Aż się prosi o informację w jaki to sposób rozdysponowano - niedemokratycznie - te pozostałe 59% biletów. Ale informacji ni ma.

 • polishkamikaze

  Oceniono 2 razy 2

  Wybiorczej sie troche w glowce kreci, chyba dlatego, ze to piatek i shabbat.
  0,5 czy 5 %.
  Jak 5 % to i tak lepiej niz w Totolotka, jak 0,5 % czyli 5 promili - tyle ma mniej wiecej alkoholu we krwi kazdy szanujacy sie kibic.
  Wiec jak ?
  .

 • split-fire

  Oceniono 1 raz 1

  12 milionow dzieciakow chcących zobaczyć show 22 dzieciaków na boisku

 • muzzyczny

  Oceniono 1 raz 1

  Euro 2012 przekret Politykow czyli jak zarobic na ludzkiej glupocie

 • cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  A ja mam 100 procent szans.... bo się nie rejestrowałem

 • polishkamikaze

  Oceniono 1 raz 1

  @ alert24
  Kup nam loze na Stadionie Nar. za 450 tys PLN i zapominamy o pomylce !
  .

 • transbet

  Oceniono 1 raz 1

  No to ładny numer. 88% zainteresowania z rynku wewnętrznego czyli z dużym uproszczeniem większość beneficjentów naszych nowych dróg, hoteli, itd to będą nasi ? ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX