Kierowcy, uważajcie. drogi śliskie, choć czarne

Cztery osoby zmarły w Polsce w ciągu minionej doby na skutek wychłodzenia. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przypadki śmierci z wychłodzenia stwierdzono w województwach lubelskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i śląskim. Należy się spodziewać opadów śniegu z marznącym deszczem. Uważajcie na drogach.
Z powodu zimy na drogach występują utrudnienia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Kierowcy mogą jednak w całej Polsce napotkać lokalną śliskość, błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. Nie ma natomiast poważniejszych zakłóceń w ruchu kolejowym. Wczoraj wieczorem na wylocie z Bydgoszczy do Poznania na drodze krajowej numer 5 doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Ze względu na śliską drogę przy okazji nie obyło się bez także kilku niegroźnych kolizji innych uczestników drogi.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącego deszczu na zachodzie i w województwie kujawsko-pomorskim. W województwie pomorskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim przewidywany jest silny wiatr.