Ukraina: Rzeź psów przed Euro 2012

Na Ukrainie dokonuje się eksterminacji bezdomnych psów. Zwierzęta są odstrzeliwane lub trute. Zabite psy wrzucane są do dołów na wysypiskach. W niektórych miastach stosuje się przenośne krematoria. Sprawą, w związku z mającymi odbyć się na Ukrainie mistrzostwami Europy w piłce nożnej zainteresowało się UEFA.
- W Kijowie i innych miastach do eksterminacji stosuje się truciznę, powodującą długie i bolesne konanie zwierząt. Oficjalnie grzebie się psy w masowych grobach, nazywając to "metodą mineralizacji gleby". Przedstawiciele organizacji broniących praw zwierząt na Ukrainie donoszą, że proceder, na który przeznaczane są ogromne środki, jest mocno skorumpowany - większość środków przeznaczanych na ten cel jest rozkradanych, co powoduje uśmiercanie zwierząt bez zachowania jakichkolwiek procedur, po najniższych kosztach - można przeczytać na stronie STOP mordowaniu psów na EURO 2012! na portalu Facebook.

Przenośne krematoria dla zwierząt

Jak podaje dziennik "Siewodnia" w samym Kijowie jest ponad 50 tys. bezdomnych psów. Zwierząt jest na tyle dużo, że stwarzają zagrożenie dla mieszkańców. W mieście zwierzęta są odstrzeliwane i trute.

Podobnie wygląda sytuacja w innych miastach Ukrainy. W reportażu ukraińskiej telewizji z miasta Lisiczańsk można zobaczyć mobilne krematorium, w którym palone są zwłoki psów.Według władz miasta, jest to "ekologiczny sposób radzenia sobie z zagrożeniem wścieklizną". Według ich informacji w 2008 roku 194 mieszkańców Lisiczianska zostało pogryzionych przez psy z wścieklizną.

Schroniska są przepełnione

Z mordowaniem psów walczą ukraińscy i polscy obrońcy praw zwierząt. Przewodnicząca Stowarzyszenia Obrony Praw Zwierząt "SOS" Tamara Tarnawska podkreśla, że konieczne jest wybudowanie większej ilości schronisk dla bezdomnych zwierząt. Dyrektor schroniska dla zwierząt w Kijowie Olga Drozdowa przyznaje, że z powodu przepełnienia takich placówek, bezdomne psy są odławiane, sterylizowane i ponownie wypuszczane na ulice.

- Mamy tylko dwa schroniska, które są przepełnione - powiedziała Drozdowa. - Potrzebna jest budowa co najmniej trzech takich placówek i kilku tymczasowych, gdzie zwierzęta będą poddane sterylizacji i trafią albo do domów, albo do schroniska.

Polscy obrońcy praw zwierząt z fundacji "SOS dla zwierząt" stworzyli grupę na Facebooku i internetową petycję , mającą trafić do ukraińskich władz, PZPN i UEFA.

Ukrainie zwraca uwagę... UEFA

Dyrektor UEFA EURO 2012 Martin Kallen zwrócił już się w związku z tym do strony ukraińskiej, aby zainteresowała się tym problemem. Na rozwiązania "humanitarne" brakuje jednak na Ukrainie pieniędzy. Koszt budowy sieci schronisk, które mogłyby przyjąć tyle bezpańskich zwierząt wyniósłby bowiem kilkadziesiąt milionów hrywien.

Komentarze (79)
Ukraina: Rzeź psów przed Euro 2012
Zaloguj się
 • micfryd

  Oceniono 13 razy 13

  Drodzy "wielcy" tego Świata
  Sport ma wyzwalać dobre instynkty w ludziach, a nie zapędy morderców i to w tak okrutny sposób jaki to robią nasi sąsiedzi Ukraincy z bezdomnymi psami.
  Wymyślili krematoria, w których są palone zwierzęta bezdomne i to bardzo często na ŻYWCA!!!!
  Jeśli coś z tym nie zrobicie, to ja jestem przeciwniczką takich imprez, bo to przez chęć pokazania się światu z najlepszej strony powoduje takie zachowania się Organizatorów- Ukrainy. Ukraincy chcą się pokazać z jak najlepszej strony, tylko nie wiem czy, to jest najlepsza strona być super zabójcą, który „usuwa” w bestialski sposób bezbronne zwierzęta. Jeżeli Państwo chcecie mieć coś z tym wspólnego, bo jak zwykle chodzi o pieniądze, to ja gratuluję takich powiązań i PROTESTUJĘ!!!! Nie chcę w ogóle słyszeć o mistrzostwach świata w piłce nożnej i będę bojkotować tą imprezę i namawiać wszystkich, aby zrobili to samo.
  Z wielkim niesmakiem, oburzeniem i strasznym zawodem w człowieka i organizacje jak Państwa UEFA:
  Ex-kibic piłki nożnej Iwona N. - POLSKA

 • pszczolka_m1

  Oceniono 10 razy 10

  Podobnym protestem proponuję objąć także Hiszpanię za okrutne, bezsensowne mordowanie byków na corridach. Narodowa rozrywka ? - a czy kogoś normalnego, zdrowego psychicznie może bawić cierpienie??

 • lamia55

  Oceniono 19 razy 9

  Nigdy nikomu nie życzyłam źle, a juz na pewno nie życzyłam aż tak źle.
  Te kanalie powinny zdychać tak samo jak te psy.
  Mój tata zawsze powtarzał, NIE WOLNO KRZYWDZIĆ DZIECI I ZWIERZĄTEK, BO ONE SAME SIĘ NIE OBRONIĄ :-(
  Na pohybel sku....synom !!!!!!!!

 • pata.m

  Oceniono 10 razy 8

  Koszmar jakiś. Rok mieszkałam w Serbii i szokiem dla mnie było to, że jest tyle bezpańskich psów na ulicach Belgradu, ale po paru tygodniach przyzwyczaiłam się do tego, że one sobie żyją obok ludzi i nikt ich nie rusza, bo one nikogo nie ruszają. Śpią sobie cały dzień pod drzewami, wieczorami od czasu do czasu obszczekują samochody, nie awanturują się z bezpańskimi kotami (których też nikt nie tępi, jak takiego zawołasz, podejdzie i będzie ci jadł z ręki, a nawet da się wziąć na ręce). Całe zorganizowane psie bandy kręcą się wokół bazaru na Vidikovcu, po południu kiedy bazar się zamyka, rzeźnicy im rzucają kości. A podobno w Serbii też są psy męczone, tylko ja nie mam pojęcia, gdzie, u moich znajomych z reguły śpią na kanapie.

 • samoglow

  Oceniono 7 razy 7

  Koszmar.
  Teraz wiem czemu mój pies skowycze kiedy w telewizji pokazują Janukowycza.
  (podobnie reaguje na Putina Putinovitscha.)

  Jeden wielki skowyt!

 • 0ffka

  Oceniono 11 razy 7

  Barbarzyńcy

 • ergief

  Oceniono 8 razy 6

  Pasuje do rozrywki motłochu jaką jest piłka nożna.

 • ergief

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo to pasuje do piłki motłochu jaką jest piłka nożna.

 • 58-rokers

  Oceniono 5 razy 5

  Potomkowie UPA zbrodnie i okrucieństwo mają w genach.
  Politycy Polscy którzy włażą im w d.... swoimi ustawami też gnębią naród Polski.
  Ostatnio który raz z kolei zamykają szkoły, służba zdrowia w zapaści itd.
  www.youtube.com/watch?v=oXQD_vWX2f4

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX