Gwałtowne burze. Potężne ulewy zalewają ulice [FOTO]

Od dziś miały występować gwałtowne, nagłe burze i tak się stało. Potężna ulewa zalała ulice m.in. w Jeleniej Górze i Zgierzu. Woda z gór zalewa gminę Marcinowice na Dolnym Śląsku.
Burza przeszła nad Jelenią Górą (woj. dolnośląskie) ok. godz.14 - poinformował Alert24internauta. Na ulicach utworzyły się potężne kałuże. Samochody brnęły przez wodę jak amfibie.

Alarm przeciwpowodziowy

Po gwałtownych ulewach woda z gór zalewa gminę Marcinowice na Dolnym Śląsku. Wójt ogłosił alarm powodziowy.W rwące rzeki zamieniły się drogi w Wirach, Wirkach, Zebrzydowie, Gogołowie i Białej. Fala zmierza w kierunku miejscowości Strzelce i Szczepanów. Nie ma już przejazdu przez cześć gminy. Zalane są uprawy, podwórza i kilka domów. Trwają przygotowania do ewentualnej ewakuacji. Miejsca przygotowano w szkole w Strzelcach. Na miejscu są strażacy, którzy pomagają w ratowaniu zwierząt.

- Chmura jest teraz nad Sobótką i Sulistrowicami. Ludzie zabezpieczają podwórka workami z piaskiem. Woda zalewa drogi i chodniki - powiedział TOK FM dyżurny z centrum zarządzania kryzysowego. 

Burze przeszły już nad Kotlina Jeleniogórską . Tam w Strużnicy deszcz podtopił jedno gospodarstwo. Potem nawałnica przeszła nad Świdnicą, a teraz kieruje się w kierunku Wrocławia .

Zgierz: Ul. 3 Maja pływa

Również nad Zgierzem (woj. łódzkie) przetoczyła się nawałnica. - Przez 40 minut spadło tyle wody, że zalane są niektóre ulice - napisał do nas Paweł.

Okolice jednego z centrów handlowych są zalane. Na parkingu przy Tesco przy ul. 3 maja samochody są zatopione po podwozia, ludzie brną w wodzie po kolana.

Będzie padać

Według prognoz padać ma głównie na południu i w centrum kraju. Niektóre ze zjawisk mają mieć "gwałtowny" charakter. Jak przewidują synoptycy taka pogoda utrzymać się może do niedzieli.

Masz zdjęcia burzy lub innych zjawisk atmosferycznych? Wyślij je na Alert24