"Masakra". Awaria sieci Era w dwóch województwach

- Od paru godzin występują problemy z siecią Era w Jeleniej Górze. Nie można się nigdzie dodzwonić, od nikogo nie można uzyskać żadnej pomocy. Wszyscy w rodzinie mamy telefony w tej sieci i żaden telefon nie działa. MASAKRA!!! Nie chcę myśleć, co by było, gdyby ktoś potrzebował pomocy - napisała na Alert24.pl Joanna z Jeleniej Góry. I nie tylko ona - o awarii informowali Alertowicze z województw lubuskiego i dolnośląskiego. Trwała kilka godzin.
O tym, że doszło do poważnej awarii sieci Era, poinformowało nas wielu Alertowiczów. - W Wałbrzychu w dniu 24.04.2010 ok. godz. 13.00 - i w okolicznych miasteczkach tak samo - brak zasięgu sieci, brak dostępu i różne podobne opisy z siecią Era, albo nikt nie odbiera albo zajęty - pisała Ewelina.

- Nie można dzwonić, ani odbierać telefonu z sieci Era od ok. 12.00 w Brzegu Dolnym - informował Hubert. - Wrocław-Gaj też już jest objęty awarią oraz cała okolica Jeleniej Góry, tj. Kowary, Karpacz - donosił Kamil. O awarii informowali nas także Ewelina, RMK i JL_Warszawa.

Telefon rzecznika prasowego milczał

Sprawdziliśmy. Linie Ery były obciążone, trudno było dodzwonić się do konsultantów. Nam się udało dopiero po czterokrotnym odsłuchaniu melodyjki usłyszeć żywego człowieka. Konsultant przyznał, że awaria jest spora, bo dotyczy właściwie całego woj. dolnośląskiego oraz okolicznych miast.

- Nie działają nadajniki w zachodnio-południowej części kraju. Nie mogę powiedzieć, że to potrwa jeszcze 10 minut czy godzinę. Nie mamy takich informacji od techników - smutnym głosem powiedział nam konsultant. Telefon rzecznika prasowego milczał.

Dopiero ok. 18.30 agencje podały, że technicy Ery usunęli awarię która pojawiła się około 15.00. Potwierdzono, że przez kilka godzin nie można było się dodzwonić do nikogo posiadającego numer w tej sieci na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem. Nie można też było z telefonów Ery wybierać połączeń.

Jednak nie działa?

Jednak jeszcze przed 20.00 na Alert24 dostaliśmy kolejne zgłoszenie: - Mieszkam w okolicy Kłodzka, sieć Era nadal nie działa w całej kotlinie (pytałem znajomych, nikt w erze i heyah nie ma 'zasięgu') - napisał Ryfter.

A Namelessking zaraz po 20.00 napisał: - Awaria sieci Era cały czas trwa. Wszyscy, do których dzwonię zgłaszają się już przy wyborze numeru jako zajęci, sms-y nie dochodzą, ani nie otrzymuję potwierdzeń odbioru sms-ów przeze mnie wysłanych. Zasięg wg wskazania telefonu jest normalny. Mieszkam w centrum Wrocławia.

Konsultant na infolinii przyznał, że w części Wrocławia jest problem z zasięgiem i trwają prace nad jego przywróceniem. Nie wiadomo jednak, kiedy uda się to zrobić.

Więcej o: