Czy prezydencki proporzec leżał odwrotnie? Tak, ale tak leżeć powinien.

Prezydencki proporzec na trumnie Lecha Kaczyńskiego leży odwrotnie - donoszą Alertowicze. Jednak jak dowiadujemy się od jednego z czytelników, tak być powinno. W czasie ceremonii pogrzebowej to zmarły powinien ?widzieć? właściwy układ flagi.
- Oglądam nabożeństwo w Warszawie i jestem zszokowany tym co widzę. Flaga na trumnie Pana Prezydenta jest źle ułożona, Orzeł spogląda w lewą stronę - donosi Alertowicz Jakub. Nie jest to pierwszy sygnał, który dostajemy od Alertowiczów w tej sprawie. - Najprawdopodobniej ułożony jest odwrotnie- napisał "Greg".

- Zgodnie z etykietą flagową wszystko jest w porządku - poinformował nas Alertowicz A.N. Prawidłowo leżała także flaga narodowa na trumnie pierwszej damy. Biały kolor flagi powinien znajdować się nad sercem zmarłego. Analogicznie do układu flagi ułożony powinien być proporzec z godłem. To dla oczu zmarłego układ flagi powinien być prawidłowy. Alertowicz odsyła nas do dokumentu Biura Analiz Sejmowych opisującego etykietę flagową.

Flaga którą przykryta jest trumna to Proporzec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Identycznym proporcem przykryta była trumna marszałka Józefa Piłsudskiego. W czasie, gdy trumna Lecha Kaczyńskiego była wystawiona Pałacu Prezydenckim, proporzec leżał na niej bokiem.