Bardzo dłuuugie kolejki po Warszawską Kartę Miejską

Spóźnialscy warszawiacy oblegają punkty warszawskiego ZTM. Przy metrze Centrum, w kolejce po nową kartę miejską ze zdjęciem czeka się minimum pół godziny. Trzeba się śpieszyć bo ci, którzy nie zdążą wyrobić karty do końca roku, za bilety zapłacą drożej. Po 1 stycznia tańsze bilety długookresowe będzie można zakodować tylko na nowych, imiennych kartach miejskich ze zdjęciem.
Największe kolejki są na stacjach metra Centrum, Świętokrzyska i Ratusz-Arsenał. - Tam nasze punkty przeżywają prawdziwe oblężenie - komentuje Andrzej Skwarek z biura prasowego warszawskiego ZTM.

Długie kolejki po kartę miejską


- Doradzamy pasażerom, aby po kartę miejską ze zdjęciem udali się do innych punktów. Na stacjach metra: Plac Wilsona, Marymont i Młociny jest dużo bardziej spokojnie. Warszawiacy mogą także wyrobić kartę miejską w naszych placówkach przy ul. Senatorskiej i na Dworcu Wschodnim. Dodatkowo na stacji metra Młociny można na miejscu wyrobić zdjęcie. Fotograf dyżuruje tam codziennie do godz. 16 - wyjaśnia Andrzej Skwarek.

Punkty ZTM otwarte są codziennie od 8 do 20. Jednak w sylwestra będą pracować tylko do godz. 14.

Trzeba się śpieszyć bo będzie drożej

Do wtorku zostało wydanych ponad 450 tys. kart miejskich. - Do tego wszystkiego trzeba doliczyć jeszcze zamówienia przez internet. Codziennie dostajemy ok. tysiąca nowych zgłoszeń. - dodaje rzecznik stołecznego ZTM. Niestety ci, którzy zamówili kartę przez internet nie odbiorą jej do końca roku. Na odbiór internetowego zamówienia trzeba czekać około trzech tygodni.

Lepiej się pospieszyć, bo od nowego roku na dotychczasowych biletach na okaziciela zakodujemy jedynie droższe bilety. Miesięczny bilet normalny na nowej karcie miejskiej będzie kosztować 78 zł. Bilet na okaziciela, na ten sam okres będzie kosztować już 100 zł. - Jest to dość spora różnica w cenie. Jednak tym, którzy wiedzą, że już nie zdarzą wyrobić nowej karty radzimy doładować bilet na starej karcie. Wszystkie bilety, które zostaną zakodowane przed końcem grudnia na starszych wersjach kart będą jeszcze uznawane - uspokaja Andrzej Skwarek.