Jakim cudem wygrałem w konkursie, w którym nie brałem udziału?

Przez cały weekend atakowały mnie SMS-y o loterii organizowanej przez Plusa. Nie reagowałem na wiadomości, ale to wcale nie miało wpływu na moje sukcesy. Co kilka godzin informowano mnie radośnie o postępach i sukcesach. - Wygrałem - co za radość - ironizuje Alertowicz.
Słynna maksyma "Żeby wygrać, trzeba grać" nie dotyczy klientów sieci komórkowej Plus. Oni grać nie muszą i wygrywają. Cud? Wyjątkowe szczęście? Niekoniecznie.

Pan Paweł już w miniony piątek dostał pierwszego smsa o loterii Plusa.

"Czy chcesz wygrać 300 tys. zł od PLusa? Do niedzieli zbierz wszystkie losy. Protokół gotowy. Weź teraz premię 5000 losów. Wyślij BIORE na 7410. masz 1h (4,88 zł).

Nie skusiła go atrakcyjna nagroda - nawet 300 tys. zł. Możemy mu się dziwić (to przecież sporo pieniędzy), ale Alertowicz uznał, że nie opłaca mu się zainwestować 4,88 zł z VAT, aby zarobić nieco więcej. - Myślałem, że skoro nie reaguję, to dadzą mi spokój. Ale nie. W piątek dostałem jeszcze dwa SMS-y przypominające i zachęcające - również je zlekceważyłem - pisze pan Paweł.

Ale potem nastała sobota... I się zaczęło

Godz. 10.17 Przychodzi sms: "W weekend kumulacja w Plusie. 300 tys. zł. Każdy sms o treści EXTRA z numeru 609 ....... przez najbliższa godzinę na 7410 to 5000 szans (4,88 zł)". Alertowicz nie reaguje.

13.43 "Prezent od Plusa w weekendowej KUMULACJI. 5000 losów na 300 tys. w gotówce. Jeszcze dziś ta kasa może być Twoja. Wyślij BONUS na 7410" - zachęca kolejny. Alertowicz pozostaje niewzruszony. - Choć zaczęło mnie to trochę irytować - dodaje.

Niemniej o 16.47 uczieszyłem się, bo dostałem taką wiadomość - "Wygrałeś w loterii Plusa super premię 5000 extra szans. Do wylosowania 300 tys. zł w ten weekend. Potwierdź ich odbiór". Wyślij PREMIA na 7410, masz 1h (4,88 zł z VAT). - Sprawdziłem w wysłanych. Może coś przypadkiem do nich trafiło. Ale nie. Cud, myślę - ironizuje Alertowicz.

18.52 W loterii Plusa musisz potwierdzić udział w losowaniu 300 tys. zł w gotówce. Jesteś w finale - pojawiła się informacja na wyświetlaczu telefonu i potem ta cała litania o tym, co trzeba wysłać i ile to będzie kosztowało.

20.59 Posiadacz numeru 609 ...... proszony jest o natychmiastowy odbiór 5000 extra szans w losowaniu 300 tys. zł w loterii Plus. Ślij KASA na7410 (4,88 zł z VAT). - To już mnie zirytowało. Była sobota wieczór, chciałem się zrelaksować - dodaje pan Paweł.

Potem dowiedział się, że jeszcze, że "W weekend KUMULACJA W PLUSIE 300 tys. zł. Każdy sms o tresci EXTRA z numeru 609....... przez najbliższą godzinę na 7410 to 5000 szans.(4,88zl z VAT) i zapytano go na dodatek "300 tysięcy od Plusa? Do niedzieli zbierz wszystkie losy. Protokół gotowy. Weź teraz premię 5000 losów. Wyślij BIORE na 7410. Masz jedną godzinę. (4,88 zł)".

Alertowicz twierdzi, że wyrozumiałości starczyło mu do sobotniego wieczora - Ileż można spamować? Ja rozumiem reklama, promocja, ale nie chciałem się z nimi bawić. Dlaczego te smsy do mnie przychodziły - pyta.

Komunikacja jest wyważona

Polkomtel tłumaczy - Smsy zapraszające do Wielkiej Loterii Plusa wysłane zostały do tych Klientów sieci Plus, którzy nie zastrzegli otrzymywania komunikacji marketingowej drogą SMSową - mówi Arkadiusz Majewski z Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A. - Dalsza komunikacja z Klientem prowadzona jest przez organizatora Loterii EL2 Sp. z o.o.

Klient, który przesłał SMSa w Loterii jest traktowany jak osoba wyrażająca zgodę na otrzymywanie kolejnych komunikatów i dlatego otrzymuje zaproszenia do udziału w cieszących się sporym zainteresowaniem dodatkowych sesjach bonusowych i quizowych. 

Przypominamy - Alertowicz nie wysłał ani jednego smsa ws. loterii.

- Komunikacja jest prowadzona w wyważony sposób i SMSy takie powinny być wysyłane tylko do Użytkowników wykazujących aktywność w Loterii. Niemniej sprawa ta zostanie poruszona na spotkaniu z organizatorem Loterii w celu wyjaśnienia - zapewnia Majewski.

Zwrócił też uwagę, że w regulaminie stoi jak byk. "W przypadku, gdy Uczestnik nie jest zainteresowany otrzymywaniem wiadomości SMS od Organizatora może wysłać, na numer 7410, wiadomość SMS o treści "STOP". Wysłanie wiadomości SMS o takiej treści skutkuje zaprzestaniem wysyłania dodatkowych informacji przez Organizatora".

- Cóż, cudownie. Szkoda tylko, że nie wspomniano o tym w żadnym z smsów, które tak licznie wysyłano do mnie przez cały weekend. Nie mam obowiązku sprawdzać regulaminów wszystkich niechcianych loterii - piekli się Alertowcz.Więcej o: