Wpłaciłem pieniądze, dlaczego nie ma ich na koncie?

Klienci mBanku, którzy wczoraj wpłacali pieniądze na konto korzystając z tzw. wpłatomatów alarmują, że pieniądze nie pojawiły się na ich koncie. Podejrzewają, że to awaria systemu, niepierwsza. Bank uspokaja - To była ?przerwa konserwacyjna?. Pieniądze na pewno są już zaksięgowane - uspokaja.
Pan Arek napisał na Alert24 - W niedzielę wpłacałem pieniądze we wpłatomacie mBanku w Realu na Jana Pawła II w Łodzi. Było to o godz.18, do godz. 22 nie zobaczyłem tych pieniędzy na koncie - pisze Alertowicz - Dzwonię do infolinii i tam radośnie mi komunikują, że trwają prace konserwacyjne i może te pieniądze będą jutro na koncie. Spróbujcie ostrzec ludzi, żeby nic nie wpłacali we wpłatomatach, bo nic się nie zaksięguje - złości się pan Arek.

Podobny sygnał dostaliśmy z Warszawy - Wpłatomaty mBank przyjmują środki, natomiast nie są one księgowane na konto. "Przemiła" Pani na infolinii poinformowała, problem zostanie rozwiązany może jutro. Jestem bez dostępu do środków - dodaje Alertowicz z Waszawy.

Anna Moszczyńska, rzecznik mBank przyznaje - Księgowanie wpłat Klientów, którzy korzystali z wpłatomatów wczoraj (niedziela) i dziś rano, uległo wydłużeniu. Komunikowaliśmy się w tej sprawie z zainteresowanymi Klientami na Forum mBanku. Środki Klientów znajdują się już na ich rachunkach - zapewnia.

11 października odbywała się przerwa konserwacyjna, zapowiadana przez mBank. - O takich sytuacjach informujemy Klientów szeroko i ze znacznym wyprzedzeniem (np. poprzez blog, stronę logowania). W przypadku dłuższych przerw - podczas których bank wprowadza na przykład jakąś nowość - komunikacja rozszerzana jest o dodatkowe elementy (np. komunikaty w serwisie transakcyjnym widoczne dla każdego Klienta, po zalogowaniu) - informuje nas Moszczyńska.

Rzecznika twierdzi, że operacje odbywają się na bieżąco, środki wpłacone przez Klientów wpływają na ich rachunki.  Jesteś klientem mBanku? Informuj nas, czy system już działa poprawnie. Jeżeli system działa poprawnie, pieniądze na koncie klienta powinny pojawić się w ciągu kilku godzin (z reguły do 3) od momentu dokonania wpłaty.