Ptaki giną w męczarniach, przez siatki w otworach wentylacyjnych

Pod dachami budynków przy ul. Zorza w Poznaniu pozakładano siatki przy otworach wentylacyjnych, tak aby gołębie nie mogły się do nich dostać. Niestety, ptaki szczególnie te mniejsze wpadają w siatki i giną w okrutnych męczarniach.
O tym, że ptaki giną w siatkach poinformował nas jeden z czytelników. - W Poznaniu na jednym z osiedli założono siatki utrudniające gołębiom dostęp do otworów wentylacyjnych. W siatkę zaplątują się mniejsze ptaki, które giną w męczarniach - napisał na forum Alertu24 jeden z internautów.

Na stronie internetowej MM Poznań czytamy : - Mieszkam na czwartym piętrze w bloku naprzeciwko tych siatek i widzę, jak te biedne ptaki zdychają. Kiedyś nawet widziałam, jak sroka wydziobywała z tych kratek kawałki jerzyka, który utkwił w siatce. To był okropny widok.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do administracji budynków. - Rozmawiałam już z dozorczynią. Rzeczywiście siatki zostały założone jednak nikt nie skarżył się na ptaki, które tam podobno giną - powiedziała nam pracownica administracji SM Grunwald.

Pracownica uspokoiła nas: - Razem z kierownikiem technicznym rozeznamy się ze sprawą. Sądzę, że w ciągu tego tygodnia problem zostanie rozwiązany.

Wiesz więcej? Masz zdjęcia? Prześlij je na Alert24, 605 24 24 24, alert24@gazeta.pl

Więcej o: