Sygnały na Alert24: neostrada działa! Awaria już naprawiona?

Tuż po 19.00 dostaliśmy informację na Alert24: - Neostrada padła, podobno w całym kraju - pisał internauta Ciehoo. Sprawdziliśmy. - Burza uszkodziła jeden z serwerów neostrady, naprawa potrwa do północy w poniedziałek - usłyszeliśmy na Błękitnej Linii TP. Ale na Alert24 dostajemy sygnały z całej Polski, że usługa, po 2-3 godzinnej przerwie, działa bez problemów, a w większości miast w ogóle nie było śladów awarii.
Około godz. 20.00 sytuacja wyglądała bardzo poważnie. - Mamy sygnały z całej Polski. Wszystko przez burzę, która uszkodziła jeden z serwerów neostrady - taką informację podawała "Błękitna Linia" TP. - Technicy już pracują nad usunięciem problemów, ale naprawa może nastąpić dopiero w poniedziałek o północy - usłyszeliśmy. - Chyba dziś o północy - upewnialiśmy się. - Niestety nie, o północy w poniedziałek - padło potwierdzeni. Oznaczałoby to, że dostęp do internetu mógł zostać odcięty na ponad dobę!

Sygnały z całej Polski: neostrada działa!

Po podaniu informacji o awarii dostajemy na Alert24 dziesiątki sygnałów z całej Polski od zaniepokojonych użytkowników. Większość z Was informuje, że usługa neostrady działa bez problemów. Marcin z Łodzi pisze, że neostrada nie działała tam od ok. 17.00 do 20.15. Gringo z Wielkopolski informuje, że neostrada działa już dobrze po ok. 2-godzinnej przerwie. Podobne problemy miał Tadzio z Małopolski. KN z Warszawy także nie miał neostrady przez godzinę, ale już wszystko działa bez problemów. Piotr z Jaworza nie miał dostępu do sieci przez trzy godziny, Tony D odnosi, że awaria w Krakowie trwała od 17 do 19.40, w Garwolinie przerwa trwała od 18.30 do 21, podobnie w okolicach Bielska-Białej, w Tczewie siec zatrzymała się o 17.30.

Większość sygnałów na Alert24 to jednak uspokajające informacje - w większości miast z których piszecie problemów z neostradą w ogóle nie było. Oznacz to, że awaria, o której informowała sama Telekomunikacja Polska, była dużo mniej groźna, niż wydawało się na początku.

Tam jest neostrada:

Dostaliśmy informację, że nie ma problemu z neostradą w: północnej Warszawie (Jakub Krupa), Świeciu (neostradowicz), Toruniu (KKK i Arek), Wodzisławiu Śląskim (henryk55ok), Lesznie k/ Warszawy (Zbyniek), Cedry Wielkie k. Gdańska (marquez), w Suchym Lesie koło Poznania (Piero), w Szymanach (Sokol), Rybniku (anonim), Szamotułach (Michał), w okolicach Ostrołęki (psyduck), w Gadach pod Olsztynem (Gonia), w Kielcach (Mariusz), w Pruszkowie (bigeye007), w Krakowie, Bolesławcu i Warce (Darek Sz i Daniel Krzywicki), w Komorowicach pod Wrocławiem (Paweł), w Koninie (willi), na warszawskich Stegnach (A. Cichy), w Ciechanowie (Jan Rzeplinski), na warszawskim Nowym Świecie (KN), w Częstochowie (Rafal Tromczyński), w Rudzie Śląskiej (Brysiu), w Mielenku koło Mielna i Chłopów (emirat), w miejscowości Czeremcha , okolice Hajnówki (Marcin Galimski), w Łodzi (Marcin), na Opolszczyźnie (Bananarama), na Podkarpaciu (Depciak), w Legionowie (gregor), w Poznaniu (mjq, 212men i Pati), w Tarnowskich Górach (ddawwidd), w Płocku (Tomek), w Bydgoszczy (Szymon), w Żyrardowie, w Ożarowie Mazowieckim (awatar), na warszawskich Bielanach (trufelek), w Lubinie (Dolnoślązak), w Zgorzelcu, w Szczecinie (neo), w Olsztynie (maas1 i Vito), okolice Gniezna (KSH), w Nowym Sączu (Czesław M), Ślesin (niedaleko Konina), w Gdyni - Witomino (evaryst), w Otwocku (Adam), w Zgierzu (Adam), w Koszalinie (Sicztrx),

Masz informację o działaniu neostrady? Podziel się nią z nami na forum Alertu24