Kupiłem... przepraszam, ukradłem 20 laptopów

W Świnoujściu straż graniczna zatrzymała mężczyznę, który twierdził, że przewożone przez niego laptopy kupił na aukcji w norweskiej szkole. Okazało się, że mężczyzna nie kupił, a ukradł 20 laptopów.
W poniedziałek 46-letni Zbigniew N. z Drawska Pomorskiego wracał promem ze Szwecji. Razem z nim podróżowało dwóch mężczyzn. Podczas kontroli drogowej straż graniczna w bagażniku auta znalazła 20 laptopów. Zbigniew N. twierdził, że kupił je na aukcji przeprowadzonej w jednej ze szkół w Norwegii. Na tylnym siedzeniu samochodu oprócz laptopów HP leżał także tuner marki Nokia oraz 13 baterii i 36 zasilaczy do laptopów.

Mężczyzna miał jednak pecha. Funkcjonariusze nie uwierzyli słowom Zbigniewa N., ponieważ rano policja z Ambasady Królestwa Szwecji poinformowała ich o napadzie na jedną ze szkół w Norwegii. Wartość skradzionego sprzętu to ok. 23.950 zł.

Tylko w pierwszym półroczu 2009 roku straż graniczna ze Świnoujścia odzyskała sprzęt o wartości ponad 2 milionów złotych, w tym kilkadziesiąt silników zaburtowych do łodzi motorowych, motocykli i sprzętu elektronicznego.

Więcej o: