Łódź: zobacz niezwykłe zjawisko atmosferyczne

Mieszkańcy Łodzi mogli w czwartek zaobserwować na niebie przepiękne i niezwykłe zjawisko atmosferyczne. To halo, załamanie światła słonecznego na kryształkach lodu.
Zjawisko można było obserwować od godziny 14 i trwało kilkanaście minut.

Halo to świetlisty, biały lub zawierający kolory tęczy pierścień widoczny wokół Słońca lub Księżyca. Powstaje na skutek załamania światła w chmurze zawierającej kryształki lodu. Widziałeś zjawisko halo w swoim mieście? Zrób zdjęcie i prześlij je na Alert24, 605 24 24 24

Na naszym nowym alertowym forum łodzianie nie ustają w zachwytach: - Zdjęcia urocze, lecz muszę przyznać, że w rzeczywistości wyglądało to jeszcze bardziej spektakularnie! Wewnętrzny pierścień ciemniejszy - niczym płyta winylowa z otworem na słońce, a dookoła tęczowe pasmo. (...)Zastanawialiśmy się nawet, czy nie rozlegną się trąby archanielskie i nie trzeba się będzie pakować - pisze elf-ka. Czytaj więcej komentarzy do tekstu na forum Alert24.

Równie piękne zjawisko mogli w ostatnim czasie zaobserwować mieszkańcy Krakowa. Po wichurze, która przeszła nad miastem, pojawiła się na niebie podwójna tęcza.

Podwójna tęcza w Krakowie. Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię:

Zdjęcia Alertowiczów z Krakowa fot. Alert24

Podobne widoki widzieli także mieszkańcy Częstochowy. Alertowiczka Renata Ługowska nadesłała nam piękne fotografie niezwykłego zjawiska. - Halo było widoczne w godzinach 12-13 - napisała.