Zagadnienia z przedmiotów ścisłych też wyciekły do sieci?

Nieprawdziwe są informacje o tym, że test z przedmiotów ścisłych, który dziś napiszą gimnazjaliści, wyciekł do internetu. Alertowicze przysyłają nam jednak linki do forów internetowych, gdzie są informacje o zagadnieniach, które mają się pojawić na dzisiejszym egzaminie. Wczoraj późnym wieczorem ujawniliśmy, że test humanistyczny, który wczoraj pisało pół miliona gimnazjalistów wyciekł do sieci w poniedziałek.
Krzysztof Konarzewski, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej mówił w TVN24 dziś rano- Wykupiłem dostęp do amerykańskich serwerów. Dotarłem do kilku plików i skonsultowałem się z osobą, która układała pytania do dzisiejszego testu. Odpowiedzi jest tylko 20 i nie są prawidłowe - uspokaja Konarzewski.

Szef CKE tłumaczył też, że pliki zamieszczone przez internautę o pseudonimie "dj mosquito", które miały być odpowiedziami, zawierały bzdury i wulgaryzmy.

Dziś uczniowie trzeciej klasy gimnazjów zdają egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. Wczoraj pisali test z części humanistycznej, a jutro - po raz pierwszy - zdają język nowożytny.

Ostrosłupy i inne...?

Alert24 poinformowano jednak dziś w nocy, że na forach internetowych pojawiają się zagadnienia dzisiejszego egzaminu matematyczno-przyrodniczego. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Wśród zagadnień są:

- procesy cieplne;

- dioptrie;

- próbówki, w których trzeba było wskazać, gdzie jest skrobia;

- szerokości geograficzne;

- reakcje zobojętniania;

- ostrosłupy i inne figury;

Gimnazjaliści wymieniali się nimi wczoraj wieczorem. Niektórzy narzekali: - "Tego nie umiem. Muszę zarwać noc".

Noc przed egzaminem z pytaniami i odpowiedziami

Pytania i prawidłowe odpowiedzi humanistycznego egzaminu dla gimnazjalistów w poniedziałek umieszczono w internecie - zaalarmowali nas użytkownicy serwisu Alert24.

- Do przecieku doszło na pewno Powiadomiliśmy ministerstwo i policję - mówi portalowi Gazeta.pl szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - Policja ustala, kto zamieścił plik i którzy uczniowie go ściągnęli. Ich egzaminy będą unieważnione - dodał.

Znają już IP komputera, z którego wyciekły testy.

Osoby, którym udowodni się, że napisały test nieuczciwie, egzamin będą musiały napisać jeszcze raz.

Więcej o: