Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym - jedna osoba nie żyje

Po tragicznym wypadku zablokowana jest krajowa siódemka pomiędzy Elblągiem a Jazową. W zderzeniu ciężarówki i samochodu osobowego zginął mężczyzna
Na odcinku krajowej "siódemki" pomiędzy Elblągiem a Jazową doszło do wypadku drogowego. W Kazimierzowie zderzyły się dwa samochody - osobowy i ciężarowy. Jedna osoba zginęła. Droga jest całkowicie zablokowana - informuje serwis elblag24.pl. Do zdarzenia doszło ok. godz. 8.30 na drodze nr E77 w Kazimierzowie. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo - samochód osobowy marki opel astra z ciężarowym mercedesem. Według relacji świadków i kierowcy mercedesa - jadący w stronę Elbląga kierowca astry, wyprzedzał inne pojazdy.

- Nagle zobaczyłem zbliżające się światła, nie miałem szans uniknąć zderzenia - mówił policjantom kierowca samochodu ciężarowego. Aby wydostać mężczyznę podróżującego oplem astrą ze zniszczonego pojazdu, strażacy musieli rozciąć część nadwozia pojazdu. 52-letni kierujący astrą, mimo długiej i intensywnej walki ratowników medycznych o jego życie - zmarł. Aktualnie droga jest całkowicie zablokowana. Dla osób podróżujących tą trasą policja przygotowuje objazdy. Na miejscu są policjanci z Elbląga, strażacy oraz policyjny technik, prokurator i biegły sądowy. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.