Długi weekend raczej bez słońca

Zbliża się kolejny długi majowy weekend, dlatego Polscy Łowcy Burz postanowili przygotować dla naszych czytelników prognozę pogody na najbliższe dni.
Obecnie południowo-wschodnia część Polski jest w zasięgu frontu atmosferycznego, który w ostatnim czasie przyniósł gwałtowne burze, a nawet tornado.

Front atmosferyczny powoli będzie słabł i odsuwał się dalej na wschód kraju.

W Boże Ciało może popadać na Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie. Po południu chmury z opadami obejmą także Polskę południową (szczególnie pogórze). Na pozostałym obszarze możliwe większe zachmurzenie, ale bez opadów. Z kolei na Pomorzu zachodnim możliwe będą większe przejaśnienia.

Piątek przywita nas dosyć ładną pogodą. Jedynie na pogórzu i w Małopolsce, a także w drugiej części dnia na Lubelszczyźnie, może pokropić słaby deszcz. Nie przyniesie on jednak burz.

W sobotę w całym kraju będzie występować duże zachmurzenie z lekkimi przejaśnieniami. Padać może jedynie na Pomorzu i w Bieszczadach.

Jaka będzie pogoda w najbliższe dni?


Podobna sytuacja będzie miała miejsce w ostatni dzień długiego weekendu. Popada przede wszystkim na Pomorzu zachodnim, w Wielkopolsce i na górnym Śląsku. Niestety temperatura nie zachwyci w owych dniach i utrzyma się w granicach od 13 do maksymalnie 21 stopni, a więc jak na końcówkę maja będzie dosyć chłodno. Przydadzą się nam cieplejsze okrycia wierzchnie.

Na ocieplenie poczekamy najprawdopodobniej do 27 maja, kiedy w większości regionów temperatura powinna przekroczyć 20 stopni.

Więcej o: