Kolejny atak phisherów na bank WBK!

Otrzymaliśmy informacje od naszych internautów, że znów ktoś podszywa się pod bank BZ WBK i w jego imieniu rozsyła maile, które rzekomo mają aktywować konto internatowe WBK24. Uwaga, to kolejny phishing!
Przeczytaj artykuły o dwóch atakach phisherów na bank WBK, które miały miejsce w marcu : pierwszy atak, drugi atak.

To już trzeci atak phishingu na bank WBK w ostatnim czasie. Informacje o fałszywych mailach dostaliśmy od naszych internautów.

- Hakerzy podszywają się pod BZ WBK i rozsyłają maile z prośba o potwierdzenie aktywacji konta, które polega na podaniu numeru karty oraz hasła i loginu internetowego - pisze na Alert24 internauta h.

Internauci są już wyczuleni na tego typu maile i sami ostrzegają przed wchodzeniem w linki, które są rozsyłane w mailach:

- Kolejna fala spamu adresowana do klientów BZWBK! Proszę uważać i nie odpowiadać na tego typu maile - pisze Marcin Rybak "Marti".

Na stronie internetowej banku pojawił się komunikat, w którym bank oświadcza, że nie prowadzi tego typu praktyk potwierdzania danych, i że żaden z pracowników banku nie wysyłał tego typu maili. Pracownicy banku WBK z działu IT razem z organami ścigania zajmują się wyjaśnianiem sprawy i blokowaniem serwerów, z których wysyłane są fałszywe maile.